Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(35)


aime

Recommended Posts

quote:Originally posted by try

Mai gandacelid="red">, o fi Alex al meu Zmeul Zmeilor, da' nici chiar asa. N use ridica de jos in pozitie de fundulet. El trage de caput pana ajunge pe la 30-45 de grade, dar nu are forta si stiinta (ca e vorba de stiinta fetelor la varsta lor, de gasirea echilibrului de descoperirea metodei, eheeeeeei) necesare de a se ridica in fundulet.Ai sa vezi ca nici dupa ce vor sta singurei in fund, nesprijiniti nu vor stii sa se ridice singuri de pe spate in fund. Daca ii pui tu in fund, vor sta, altfel ei nu vor stii. Cu timpul insa vor invata cum sa-si foloseasca mainile si se vor intoarce pe o parte si de aici in fund, dar in nici un caz de pe spate. Asta va fi mai tarziu, dupa ce vor stapani arta statului in fund foarte-foarte bine. Tu nu mai sti ide la Ile?dar nu-ti zic ca intr-o zi l-am gasit in patut cu mana prinsa de o gratie, incerca sa se traga in sus de pe spate. Auzi la el, smecherasul? dar el nu are muschisori in manute suficienti pt. a se trage de tot in sus, doar se ridica un pic si apoi cadea bufff ,la loc. Dar am apreciat inteligenta lui, manca-l-ar mama de frumos si destept. Eu nu mai pot de dragul lui. Dimineata ma comport cu el de parca nu l-am vazut de 3 zile. E un dulce copilu' asta al meu.


id="quote">id="quote">superzmeul!mai stiu de la ile, cum nu, datr mai stiu si ca fiecare copil e deosebit!uite, de ex pe ile am pus-o in premergator de la 4 luni jumate...
mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by andreap

Mai fetelor,care puteti sa-mi s[puneti:cerealele preparate cu apa,cat timp pot fi tinute?Si la ce temperatura?Somn usor si ne auzim mainePupiciPOZEAndreea si Mariuca(7.11.2004)


id="quote">id="quote">pai fa cantitati mici, ele pot fi tinute in functie de cereale, vezi ca trebuie sa scrie pe cutie, ideal e sa le dai proaspeteasta ca nu mai pui 1000 de intrebari![:D]
mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by FELIS
quote:Originally posted by bumbacel

Fetele,nu prea sunt eu la subiect dar poate ma lamuriti si pe mine. Poate mi-a scapat mie ceva..De ce unele raspunsuri trebuie sa fie aprobate de un moderator? E o regula noua sau care-i treaba? Am postat un raspuns la subiectul lui Felis si am primit mesajul "Mesaj trimis! Va apare dupa ce este aprobat de moderator" Ce mai e si asta??Pupici sarbatoritilor si voua un weekend frumos si caldurosbumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)Poze


ajutati-l pe mihaita!...[floare3]id="Tahoma">
id="quote">id="quote">Doar la acel subiect se intampla asa!...Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)
id="quote">id="quote">DOAR LA UMANITARE!
mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor!Hai ca deja e record ca am putut sa intru si azi!

Siminnaid="red"> merci mult pt informatii.O sa ma duc sa vad si acolo si la carefour cind ajung acasa.

Mikimiid="red"> scuza-ma ca ma bag si eu inseama,dar poti sa-mi zici si mie ce tirg e pe 15-16 aprilie?Ceva pt bebei?

Miria_cristina noi punem cerealele la biberon seara caci e adormit si n-are chef de lingurita.Ziua incerc sa-i dau supita si restul cu lingurita.Merge greu dar trebuie sa se obisnuiasca.Pt cereale eu ii pun dupa ochi asa sa se faca ca ciulamaua.Pe cutie imi pune ca la 150 ml lapte sa pun 5-6 lingurite dar iese tare si el nu stie sa manince.Asa ca i le fac mai zemoase ca sa poata inghiti.

Felisid="red"> imi pare rau de ce am auzit.Sper sa nu fie nimic si Mihaita sa fie bine.Trebuie sa fii tare si nu te descuraja.Noi sintem alaturi de tine!Pupici lui Mihaita![pup][pup]

Va pup pe toate!

Dana si [copil] Eric

 

Eric Gabriel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fetelor

gandacico de la 4 luni jumate in premergator? tu care esti mama precautiei?...eu l-am pus pe alex pe la 7 luni sau chiar trecut de 7...dar el a fost fff inalt de mic hi hi si-mi era frica sa nu i se intample ceva la coloana...dar oricum mi se pare devreme[pup]si sper sa nu ma[neand]ca am indraznit sa-mi zic parerea..dar ma gandesc ca acum incep fetele astea pe-aici sa-i puna pe role de la 5 luni hi hi ca tot e la moda

va pup sa aveti o noapte linistita

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele...hai inca ceva si promit ca ma duc la culcarica...

dupa ce le dati cereale bbeilor incercati sa le stergeti usor gingiutzele cu un tifon(pus pe deget) si inmuiat in ceai sau glicerina...mai ales pentru bb-eii care au deja dintisori

nopate buunaaaa[pup]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felis,am citit si eu despre alergatura ta pe la medici.Sa speram ca nu e cazul de absenteism.

 

Roserb,eu il tin pe Radu in brate cand papa.Adica sta in funduletz la mine in brate,il sprijin cu mana stanga si tin linguritza cu dreapta.

 

Miria_cristina,nu-ti face atatea probleme cu mancarica.Daca era sa nu-I pice bine,asta se vedea in prima sau a doua zi de cand i-ai dat ceva anume.Acum daca s-a obisnuit deja,inseamna ca e OK.Asta e programul de masa correct : pe la ora 10 suc,la pranz supa,pe la 5-6 seara lapte simplu si inainte de culcare lapte cu cereale.

 

De ce sa intzepi tu fetitza ca sa-I faci gaurile in urechi?N-ar fi mai bine,si mai simplu,si mai igienic cu pistolul ala?De fapt seamana cu un capsator cum are toata lumea la birou.Nu doare tare,e o intzepatura foarte scurta.Stiu pt ca eu mi-am facut gauri in urechi pe la 24 de ani,cu un astfel de “pistol”.

 

Try,poti sa-mi trimiti si mie cele 2 CD-uri cu cutiuta muzicala?Iti dau adresa de mail pe PM.

 

Andreap,habar n-am cat poti sa tii cerealele alea.Eu le fac numai cu lapte si i le dau in biberon imediat.Daca nu papa tot,nu le mai pastrez pt alta masa.Nu i-am luat cereale cu arome,ci din alea simple.

 

Danamunti,mi-ar placea sa ne plimbam prin Herastrau.

 

Abia astept sa fie un pic mai cald,sa inverzeasca totul.Da’ parca vad ca dupa atata frig o sa vina brusc caldurile alea care ma scot din minti.

 

Bits si Fulguletz,sa va traiasca flacaii si sa fie sanatosi si voiosi.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JASMINE - cred ca la ora asta numai noi am ramas pe forum.[alcool]

Stai pe langa Herastrau? Ca eu stau foarte aproape. De fapt este parcul prin care ma plimb ca fetica mea cand iesim. Mi-ar facea mare placere sa ne intalnim cand veniti pe aici.

 

Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...