Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (36)


aissa

Recommended Posts

Oana id="red">cu glicerina cu nistatin se face in gurita bb si pe sani tu dc alaptezi(neaparat).Cum se face ti-a zis Eliana.

 

Aissa id="purple">si eu il pasez prin sita prin care strecor supa(cartoful) si e ok......dar nu-i place nicicum.....cred ca nici daca as sta in cap nu i-ar place legumele la bazucu meu ca tare prapaditut mai e.....

 

Vorbeati acum ceva vreme de "minunile" pe care le-au facut piticii vostri(Aissa id="purple">ziceai de pitica ta cum te-a nimerit cu jetul de voma drept in gura si pe gat[:D])......mi-am adus si eu acum aminte de o faza memorabila, de cand avea cateva zile bazucu(numai ce-l aduseseram acasa....ma pun sa-i schimb scutecul, il spal pe fundic(ovi prezent langa noi, intins pe pat langa bazuc) si-l las pe pat un pic in funduletul gol....si dintr-o data jap un jet de pisu fix in gura la tati.....am fost pe jos de ras[:-)))]

 

Ma duc acum la barbateii mei.....ca al mic doarme, sa ma mai bage si pe mine-n seama cel mare[:D]!

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green">http://alesio.shorturl.com/

 

---------------------------------------------------------------------------

When life gives you lemons, make a juice!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna tuturor![flo]

 

Este liniste mare pe aici!

 

Copilul meu a adormit in sfarsit, ca-i tare morocanos de la dintisorii astia![:(] Of , ca nu mai ies odata![bang][bang][bang]

 

Raportam si noi o zi plina, ne-am plimbat vreo 4 ore pe afara! Voi folositi vreo crema pentru protectia pielii de soare pt bebei?id="red">Ca al meu e deja rosu in obrajori si ma gandesc sa nu-l usture!

 

Eu am norocul ca unul din parcuri este chiar vizavi de blocul meu, asa ca daca trebuie sa-l scimb pe Ben, las carutul in parc cu una din vecine (doua din vecinele de pe palier au cate o fetita de 10 luni), il scimb si il aduc inapoi in parc.

 

Apropo de nostalgia cand era bebe micut azi am vazut un bebic de numai 2 saptamani. Si parea asa de micut...parca Ben a fost mai maricel... sau am uitat eu...

 

Cam atat despre noi!

 

Asteptam dintisorii astia ca sa ne mai linistim!

 

Pana atunci, noapte buna si multi pupici[pup][pup] bebelusilor!

 

 

http://photos.yahoo.com/cami0582

Cami-florina si bebe Ben (02.09.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff am fost la dr si iar avem rosu in gat, suntem bolnavioare naiba sa o ia de viroza ca m-am saturat vreau sa vina vara [V].

 

Pot sa va intreb si eu ceva ca sunt tare necajita dr. mi-a zis ca se aude la Diana un fel de suflu la inima dar ca nu ar trebui sa ma ingrijorez ca e des intalnit la copii, asa ca vreau sa mai consult un alt dr macar sa mai aflu o parere stiti vreo unul?

M-am suparat asa de tare si am [q][q] de nu putea sa ma mai impace nimeni sper din tot sufletul sa nu fie nimic ca asta m-ar distruge nu stiu ce as face. Simteam nevoia sa va spun dar nu vreau sa va intristez si pe voi.

 

Va pupicim.

 

 

 

[foto]Danina [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

PAULA - DIANA[foto] NOI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daniver31 eu i-am dat in guritza cu apa cu bicarbonat, tantum verde, albastru de metilen (diluat ca altfel e posibil sa arda) si glicerina boraxata simpla. Nu stiu de la ce i-a trecut, cred ca glicerina a avut cel mai mare efect.

 

Noi inca mai avem rosu in gat.....maine mergem iar la medic, sper sa-l gasesc de data asta.

 

Eu astept sa apara pe piata produsele pentru soare de la Nivea.

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danina poate se aude ceva din cauza racelii. Asteapta sa se faca bb bine si mergi la un alt consult sau chiar la acelasi medic. Apropo cu ce tratati rosu in gat?

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daninaid="red"> pot sa-ti recomand doctorita mea, e super buna, eu sunt foarte multumita de ea - Ana Culcer, sefa de la neonato de la Municipal. Insa trebuie sa te inhami cu multa rabdare, e foarte solicitata si tot timpul e coada la ea.

 

bozoid="green"> la fel si bebelina mea, nu sta singura nici o clipa, cum plecam din camera se pune pe niste racnete cumplite.

 

ellenid="purple">cum e la servici? Vreau sa aud si pareri ale altor nefericite care au inceput lucrul, in afara de mine. Cu cine o lasi pe bebita? Nu-i asa ca ti-e dor de ea de nu mai poti?

 

mihaelaid="blue"> se pare ca bebelina mea s-a luat dupa Alexia, ca mai nou vomita dupa fiecare masa de vreo 2 ori. Eu cred ca e din cauza ca se agita de nu mai poate, nu sta locului o clipa.

 

Fetelor, eu am una din acele zile cand toate merg pe dos.

La prima ora am tras o sperietura groaznica, fiindca am gasit-o pe bebe intr-o mare udatura. Nu pot sa-mi explic ce s-a intamplat, cert e ca sub caputul ei era o mare pata uda, s-a udat tot, inclusiv salteaua. Cred ca asa a stat toata noaptea. [bang][bang][bang].

Apoi nu a vrut sa manance decat 80 g. de lapte.

Cum sotul meu trebuia sa plece foarte devreme la Tragoviste, a trebuit sa o imbarc foarte repede sa plecam la mama, asa ca n-am avut timp nici sa ma spal dimineata. Iar cand am ajuns la mama, ce credeti ... nu era apa! [V]

Mai departe, trebuia sa mergem azi la control la dr., dar, cand sa iesim pe usa, m-a sunat dr. ca intra intr-o cezariana de urgenta si mai bine nu ne mai ducem, ca o sa avem mult de asteptat.

Asa ca am intarziat degeaba la servici, de abia am ajuns.

A, uitasem sa va zic ca pe drum am facut pana, de a trebuit sa ma duc la vulcanizare. Si-asa-mi place sa am de-a face cu tipii de acolo! [q]

 

[pup][pup][pup]

Raluca si [copil] Ioana Alexandra 10 oct.

http://community. webshots.com/user/rnico102

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Am intrat doar sa urez

LA MULTE LUNISOARE !!!id="size4">id="red">id="Comic Sans MS">

pt Andreas (cu intarziere), Vladut, Radu si Omar!
id="blue">

Multumim pt raspunsurile despre fier...

Mcm, sanatate Alexiei la gatutz!!!

Daniver, muuuulta sanatate lui Danny!!!!!!!

Danina, sanatate si Dienutzei !! Uite ca venit caldura, poate se fac cu totii bine sa nu-i mai doara nimic saracutzii....

In rest .. pupici bolnaviorilor si ingerashilor ale caror pozici le-am vizionat si pofta buna mofturicilor... nici Gogo n-a papat ieri nimic decat lapte [bang][bang].. azi dimineata insa am flamanzit-o si-am obosit-o bine si apoi i-am dat cereale cu mar ras si suc de portocala si a papat tot... Azi noapte a tipat de nu stiu cate ori din cauza gingiutzelor si nasucului... dar acum e o scumpete, sta si rade si asteapta sa iesim afara... mergem la plimbare cu Inutza si Andrei [:D]

[yum]Azi e ziua cea mare de facut branzica... sa vedem ce combinatie comanda d-soara...

Pupici!id="purple">

 

Andreea & Gogo (DN 10.10.2004)

<http://www.andora.bravehost.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, intrebai de Kittie... e bine merci, sanatoasa, iar bb creste si e un dragutz. Kittie sperie participantii la trafic din Bucuresti! ...nu da [bruta] Kittie maica ! ca promit ca sunt cuminte [:D]...da` data viitoare! (stiu! nu ma mai iei cu masina!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani bebicilor sarbatoriti azi!!!!![s][s]id="size3">

 

Multa sanatate bebelusilor sanatosi!Offfff ce rau e sa fie bebe bolnavior....

 

Danina id="red">nu te ingrijora in legatura cu suflul de care zicea dr. ca se aude la inima Dianei . Poate e suflul acela fiziologic care dispare in jurul varstei de un an!

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green">http://alesio.shorturl.com/

 

---------------------------------------------------------------------------

When life gives you lemons, make a juice!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...