Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (36)


aissa

Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Originally posted by pufymic

Danina id="red">nu te ingrijora in legatura cu suflul de care zicea dr. ca se aude la inima Dianei . Poate e suflul acela fiziologic care dispare in jurul varstei de un an![green]ce suflu fiziologic???parca Ralucule a fost cu Tris la un control asemanator...o puteti intreba si pe ea...id="Comic Sans MS">id="green"> Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there. id="Comic Sans MS">id="limegreen"> [loveyou] Cristinaid="pink"> & Vladid="blue">[baietel] (23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">me, my family and MY SONid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

despre cicatricea de pe mana eu stiam ca trebuie sa fie mai mare de 3 mm, daca nu se repeta vaccinul!id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there. id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="pink"> & Vladid="blue">[baietel] (23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

me, my family and MY SONid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mamici si pitici,

 

Noi nu mai putem iesi si azi ca s-a facut frigut pe aici si azi stam la caldurica si facem treburi casnice.Alma se joaca acum cuminte si singurica pt. ca a descoperit tot felul de miscari si utilitati ale jucariilor, asa ca mami ei e super happy ca poate sa-si faca timp si pt. ea.

Am mai pus 11 pozici, printre care una cu mini roller-coasterul de care ziceam si catelul ala (premergator/bicicleta/carut pt. jucarii) ca sa vedeti despre ce povestesc. Mai sunt acolo si poze cu mademoiselle band singura din canita.Vreau sa spun ca ieri i-am dat prima data canita cu suc in ea si a stiut din start ce sa faca cu ea[il]O papa mami pe fetita ei isteata intr-o buna zi.

M-am gandit sa va spun cum fac eu piureeurile ca poate va inspirati si voi daca aveti chef.In primul rand, vreau sa spun ca incerc sa le fac comestibile, adica sa aiba gust, chiar daca nu e sare in ele. Pentru asta fac anumite combinatii. Exemplul de [i]ieri:carnita de pui din aripioara+2 frunze de spanac (prima data sa vad cum reactioneaza)+1 cartofior+1 morcovel (mademoiselle s-a lins pe botic si a papat absolut tot din castronel). Exemplul de azi[/i]: carnita de vita (fiarta bine, taiata in cubulete mai intai)+1 morcovel+cateva bucatele de dovlecel+1 rosie mijlocie+orez (3 lingurite). Si asta a iesit ff bun si rezultatul a fost acelasi:lingerea pe botic dupa. I-am mai dat desert cate 1 iaurtel de fructe de la Danone (Start, 4 luni+) si pe ala il adora. Asa, alte legume folosite de noi:broccoli, conopida, mazare, fasole verde. Baza piureeurilor pe care le fac este fie cartof+morcov, fie orez+morcov+rosie si in continuare adauga fie dovlecel,broccoli sau alte legume verzi, fie conopida. La piureeurile de fructe am facut pana acum mar copt+banana, mar copt+para, para+banana, banana+capsune (si i-a palcut enorm si nu a patit nimic;i-am scos semintele alea marunte din capsune din piuree). Unoeri am mai adaugat putin biscuite fara gluten.Si, in rest, mai papam si din borcanele, dar asta mai ales cand nu am eu timp sa-i fac sau cand suntem plecate pe undeva.Suculet bea cel mai mult din ala de fructe de padure sau de zmeura. Cu ala de mere nu e prietena.Si a mai papat budinca de gris de la Hipp si i-a palcut si aia tare mult, drept pt. care cred ca o sa-i fac si eu cateodata drept desert.

Na, ca v-am impuiat capul cu modelele mele de diversificare.

Revin mai incolo ca sunt chemata la apel.Pupici,

 

 

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia, faci matalutza asa: te duci la Directia Generala de Pasapoarte de pe Nicolae Iorga (nu la directiile de sector, ca acolo te trece pe liste, trebuie sa te scoli de dimineatza si nu conteaza ca esti cu bb, trebuie sa stai la coada - cel putin la Sectia 12 asa e) cu tot cu bebe. Te duci pe la pranz, pana la 15, intri in corpul C. E camera 10 (mi se pare, poti sa mai intrebi). Acolo e camera speciala pt copii mici si batrani. Va face poze pe loc (nu ca la sectii unde trebuie sa te duci cu poze pentru bb) iti primeste actele si iti elibereaza pasaportul dupa 20 de zile (cand trebuie sa te duci sa il iei dupa ora 14 daca te duci chiar la termen, sau oricand pana pe la 19 daca ai depasit termenul). Nu stai la coada, merge super repede. Asa am facut eu acum o luna ca am schimbat pasaportul cat am fost in tara. Daca mai ai intrebari, please.

 

Multzam pentru incurajari fetele cu bebei plangaciosi [mamica]. Azi am luat tarc, i l-am prezentat, i-am spus ca e palatzelul lui [:)], sa vedem daca resusesc sa il pacalesc sa stea acolo.

 

V-am pupicit

 

Laura si Tudor (29.09.2004)

http://photos.yahoo.com/turcanlaura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bozo, multam de info.

Nedumerirea mea este urmatoarea: al meu sot a fost la Nicolae Iorga si i-au spus la informatii acolo sa vina cu poze nu cu bebe.

ce nu stiu aia ca trebuie si bebe acolo? Ma enervez ptr ca de asta sunt platiti sa spuna info necesara...

Am intrebat in cite zile, ptr ca noi vrem sa mergem de pasti in Moldova... si sotiorul meu tot amina, ca nu are timp cica... de imi vine sa merg eu numai ca nu am cum ca am pasaport moldovenesc...

Si inca ceva... i-au spus sa facem si declaratie ca celalalt parinte e de acord sa il puna pe bebe in pasaportul jumatatii( sotul, sotia). Tie nu ti-a trebuit? Si taxa la CEC? 30 mii?

[pup]Multumesc mult!!!!!!!!!!!!!

 

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi la medic, nu are rosu in gat Alexia, am facut si vaccinul. A plans putin cand i-a bagat acul la al doilea piciorus dar i-a trecut. I-am dat putin eferalgan dar mai mult i-a curs din gura, parca mai devreme era putin caldutza.

 

M-am intalnit cu o mamica de pe forum (ajutor umanitar) si i-am dat cosmetice pt. bebelusi pe care le primisem eu si nu le folosim si cateva hainutze care ne-au ramas mici.

 

Si am cumparat revista "Academia mamicilor" care are caodu o suzeta de la Nuk. Am facut o afacere buna.

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia, intreaba de taxe ca nu mai stiu, ca mi mi le-a platit tata. AU FOST IN JUr de 1 milion.

Iti trebuie declaratia celuilalt parinte cum ca e de acord, se da la Notariat. Mie mi-a trebuit desi il aveam pe bb in pasaportul vechi si sotzul meu a mai dat o data declaratia asta la Consulat aici.

 

In rest nu mai intreba, ca nu o sa iti spuna nimeni sa te ajute: du-te cu bb direct. Mi-e mi-au spus de camera asta numai dupa ce am facut Revolutie acolo. Poze lui bb i-au facut direct, la mine in bratze.

 

Iti mai tb: buletinul tau si al sotzului, certificat de nastere al tau si al lui bb, certificat casatorie (toate si in orig si in copie). sper ca nu am uitat ceva, ca imi urla de m-a zapacit de cap.

 

Laura si Tudor (29.09.2004)

http://photos.yahoo.com/turcanlaura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...