Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (36)


aissa

Recommended Posts

Am scris si eu de dimineata un mesaj si cand sa-l trimit a picat netul. Bine ca am salvat mesajul asa ca il pun acum.

 

Andora, poti sa-i faci niste analize si sa vezi cum e hemoglobina si daca e nevoie de fier.

 

Eliana, ce mi-ai placut...si la mine ziua incepe tot pe la 12 caci pana atunci sunt somnoroasa nevoie mare...hihihi.

 

Mina, vaiiii cum ai uitat sa pui vizigotu pe olita?...hihihi

Apropo, ce olite aveti/cumparati voi?id="red"> Am vazut-o pe a lui anne33 pana acum.

 

Moss, maimuta mea are inca 5 mese pe zi. Mananca la 6 lapte, la 11 piure fructe, la 16 piure legume, la 20 lapte si la 22.30 lapticul inainte de nani.

Cu manuta/pumnul mai exact in gura sta si maimuta mea desi are dintisori. Cred ca ii deranjeaza gingiile.

Cosuletul de pe manuta cred ca e bine sa-l vada totusi un medic. Aici nu pot sa-mi dau cu parerea.

 

Ana_a si eu plec cu hainute dupa mine mai mereu caci nu nimeresc niciodata cum s-o imbrac. Am dezbracat-o si prin parc asa ca nu esti singura...hihihi

 

Mcm, carnea i-o amestec numai cu legume. Ideea este sa fie bine maruntita carnea in cazul in care nu-i plac deloc mici bucatele. Dar n-ai observat sa aiba vreo preferinta pt anumite legume?

Noi azi am papt piure de cartofi cu ficatel si i-a placut cat de cat. A mea se plictiseste mancand...pe bune, ii e foame dar ii e lene sa deschida gura.

 

LiliaToma, se pare ca si Alexia mea are o preferinta pt scutecul curat-curat ca sa faca si ea ce stie mai bine [:D].

 

Naty, ce i-ai dat inainte cu o zi sa-i apara bubitele? Nu prea cred sa fie laptele de vina.

In oglinda se uita si maimuta mea de multa vreme si rade (am oglinda la usa de la sifonierul de langa pat si e imposibil sa nu te uiti in ea). Ea vrea sa atinga tot, se intinde dupa orice vede in jurul ei de ma rupe de maini ca se lasa in toate partile posibile si imposibile.

Apropo, bebelusii vostri sunt "razboinici" [:D]? Alexia mea orice vede trebuie sa bata...biberon, jucarii, pe mine si pe taica-su, orice...da numai palme.

 

Se pare ca vine iar vremea frumoasa...azi am iesit afara si a fost destul de frumos.

 

Pupici!

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 7 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Danina, eu ii dau Hero, orez, banane, porumb (toate 3 combinate).

Roandre, si a mea e razboinica. Bate mai ales clownii de la babygym si pe sine insusi. Ca da din maini (v-am mai zis, ca gandacul rasturnat...) si se loveste in burta de bubuie. Sau da in marginile patului.... Pe mine ma chinuie cu altceva...cu picioarele. Cand o schimb e jale, mereu ma loveste in piept si mai tragic este cand, dupa baie (pe care o facem amandoua la pielea goala ca altfel ar trebui sa ma schimb si eu de haine) ea fiind cu picioarele goale ma prinde cu degetele de sfarcuri de ma rupe la inima... Ai vostri mai au reflexul de a apuca cu picioarele? A mea maimuta inca se poate sui in copaci ca tot strange ce prinde cu degetele de la picioare. Asa se explica si cum de poate sa rasuceasca chestia aia de la muzicuta...

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danina eu am avut pentru inceput fulgi de orez fara lapte de la Milupa pe care le amestecam cu laptele meu sau cu mandarina. Acum am cumparat Humana cu lapte, cirese si banane si bb s-a cam strambat, se obisnuise cu celelalte iar astea sunt si destul de aromate.

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

aissa ce am mai ras la faza cu degetele de la picioare! Super pustoaica ta!

 

LiliaToma, deci si la tine au venit vremurile kk-cioase... ne falimenteaza copii astia cu kk!

 

Olita? inca nu am fost sa caut, oricum as prefera ceva care sa sublinieze clar si neconfundabil motivul pentru care o avem in casa[:D]Ma gandesc ca daca ii iau un calutz de exemplu... o sa-l calareasca in loc sa faca kk...zic si eu asa...[:D][:D]

 

mcm masaj eu ii fac uneori la Stefan, foarte rar pentru ca nu vrea sa stea, plange si nu insist, gimnastica nu prea facem, face el destula ca toata ziua da din maini si din picioare cum zicea aissa, se loveste si el asa cu mainile in burta si da din toate de parca ar vrea sa-si ia zborul...

cu carnita sa o iei incet, la inceput daca o refuza e din cauza consistentei nu neaparat a gustului, cel putin asa a fost la noi.Dupa ce se obijnuieste cu bucatele o sa fie mai usor!

 

Naty, si Stefan a avut bubite cand i-am dat piept de pui de casa, si daca i-ai dat ou fff proaspat posibil sa fie de la ou, lasa cateva zile libere fara sa mai introduci ceva nou si cand incepi cu oul din nou vezi ce se intampla.

 

Mihaela - bebe razboinic?[:D] Al meu se cearta si cu catelul din curte!Loveste in masa cu palmele si se loveste si pe el in burtic de eu ma mir ca nu il doare!Mai nou...se trage de par![:D]In mine si in tati loveste cu mare placere....

 

danina, eu la inceput i-am dat cereale de la milupa care contineau lapte si fructe dar nu i-au placut la gust, apoi am trecut la cele simple care le amestecam cu laptele formula.Cu astea am avut succes mai mare.Cred ca cel mai bine cumperi la inceput simple si mai apoi din cele cu fructe ca sunt mult mai aromate.

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004) - POZICIid="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roandre eu i-am maruntit pana acum, tot ce i-am dat, pe razatoarea de sticla. Nu iesea foarte fin dar asa am obisnuit-o si asa mananca. Si azi carnea am maruntit-o cu cutitul, n-am stat s-o migalesc si n-a avut nici o problema.

 

Pana acum i-am dat morcov, albitura, dovlecel, brocoli si porumb boabe din care scoteam miezul [:D], doua frunze de loboda si doua de urzici. Inca nu i-am dat cartof....si n-am observat preferinta pentru legume. Nici pentru fructe n-am observat. Am observat doar ca seara, dupa baitza, se bateau lupii la gura ei cand ii dadeam fulgi de orez amestecati cu mandarina zdrobita. Dar probabil ca orice i-as fi dat ar fi mancat cu lacamoie la ora aia.

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mina care este reteta de spaghete pt bb?? Vreau sa fac si eu miine. Am luat rosii, carne am, spaghete le am si pe ele .... mai trebuie ceva.

 

La noi nu sunt vremuri kkcioase dar tot 8,9 pampersuri schimbam deoarece face citeva bulinute (ca de oaie) de nenumarate ori pe zi.

 

Toata casa este racita la noi, tropaie microbii prin casa deci IAR suntem raciti ..... cupilu meu cred ca daca nu o sa mai fie racit si nu o sa aiba muci o sa-i lipseasca ceva ...

 

Noi o sa incepem sa dam fier.

Cu mincatul stam ff bine.

 

Lili Toma lasa ca o sa treaca si la tine, rabdare sa fie. Este normal sa ai si stari sau zile mai proaste noroc ca vin si alea bune dupa eeeeeeee si atunci alta viata.....

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.05)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult fetelor aseara m-am dus sa vad de care, ca asa sunt eu pe ultima suta de metri. Pana la urma i-am luat Miluvit orez si porumb dar cu lapte in el ca a trebuit sa il fac cu apa tin sa va spun ca i l-am dat pe tot odata ca nu se mai oprea din papat asa i-a placut cred ca nu am procedat corect ca trebuia treptat nu dar ce puteam sa ii fac?

A papat cam 120 de ml si azi noapte m-a sarit cu o masa adica s-a trezit numai la ora 4:00 asa mai zic si eu.

 

Pitica mea iar tuseste nici nu i-a trecut bine raceala si o luam de la capat sper sa putem face vaccinul la termen ca vrem sa o tiram mai repede de Paste mergem la Sucevita impreuna cu gasca si vrem sa fim bine.

 

 

 

[foto]Danina [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata mamici!

 

Vorbiti de vremuri kk-cioase....la noi au venit de vreo sapt.......dam faliment nu alta....si-i musai numai Pampers ca de la altele se irita bazucu meu.[bang]!

 

Mcm id="red">si Alesio papa cu bucatele si inca cu mare placere......la noi la fel ca la multi alti bebici problema sunt legumele......cu chiu cu vai papa 60-70 ml de piure si bea 70-80 ml supa......dar e bine ca papa si atat.....in schimb adora banana....cu branza, cu orez, cu ce-o fi! Si portocalele, si mandarinele, si merele si clementinele....fructe sa fie ca bune-s toate!Carnita vad ca nu-l impresioneaza prea mult....

 

Mihaelaid="purple">.....vorbesti de bebici batausi....bazucu meu se trage de urechi, de par, isi "baga" pumni in burtica de se-nroseste........pe mine ma pandeste sa ma aplec la el si-si infige mainile in parul meu de abia-l mai desfac!!Parca-i liliac nu alta!!!! Si ca sa fie sadic pana la sfarsit ieri m-a muscat de sfarc cand sugea[bang] de m-au trecut toate transpiratiile(de fapt nu mai sugea ca era satul......el se juca[bang])! Are si bazucu meu 2 dintzoci de abia se vad da' te musca cu ei de lasa urme!

 

Acum doarme ingerasul meu....[:D]!

 

Pupici!id="green">

 

 

 

 

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green">http://alesio.shorturl.com/

 

---------------------------------------------------------------------------

When life gives you lemons, make a juice!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor!

 

Aissa-super pitikutzul tau...e mortala cu piciorushele...

Mai fetelor ...ma minunez in fiecare zi de progresele piulor nostri...si nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpul...cand ma plimb prin parc si vad copilasi mici mici (ca ai nostri sunt deja mari [;)])mi se pare ca Ina nu a fost niciodata asa micutza...plus..ce sa mai vorbesc de perioada cu burticutza...mama ce repede trece timpul...uff..iar am cazut in butoiul cu melancolie...

 

Se pare ca vremea e din ce in ce mai frumoasa...asa ca nu prea o sa mai stam prin casa..mai greu e cu mancarea...ca Ina nu prea vrea serveasca tzitzi in parc..de ...moment intim..iar altceva nu prea mancam.

Ieri ne-am innoit si noi cu bandana..ca prea aveati toate..asa ca avem cateva poze noi in albumul Ina 5luni..sper sa va placa

 

Gata..ne-am trezit...pupici,

 

 

Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)

[foto]Inutza televizomanaid="red"> [ttv]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...