Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (56)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu cumpar branzica de vaci proaspata Oke grasa sau Napolact (asta arata ca branzica de casa,are guguloaie mai mari) e foarte buna si nu ma chinui sa o fac in casa (nu am facut decat de vreo 2 ori).Ieri i-am cumparat si cottage chease (branzica de casa) si i-a placut tare mult,dar preferata lui e branza fagaras.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar Simona, ce de-a prieteni are Luca! Asta este bine, este sociabil de pe acum [:D]. Apropo, dar Sara si Ramona ce mai fac?

Sambata ne-am intalnit si noi cu un baietel cu o luna mai mic ca Stefi, a fost haz mare. Stefi ii tot lua jucariile, vroia sa-i scoata ochi, il tragea de urechi, iar el ca un gentleman nu spunea nimic.

Pana la urma a venit tati mai repede si am facut si baie, iar acum doarme. Noi avem o problema cu sertare. Vrea sa deschida orice sertar care intalneste in cale, apoi se apuca cu mainele de el si vrea sa-l inchida. Deja si-a prins de 2 ori maine [bang]. Spuneti-mi si mie ce pot sa le fac? Mai ales ca am si sertare la care nu vreau sa umble (cu medicamente, cu acte).

Ma duc la treaba, eu va urez o noapte calma, iar la schimbul trei o zi usoara.

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefania - printesa mea

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va multumesc ca v-ati facut timp sa va uitati la noi...ma bucur foarte mult ca ne placeti.

 

Inger Albid="blue">, bine ai venit!

Ioana,id="blue"> cojitele care le vezi pe frunte apar la majoritatea bebeilor...le poti indeparta cu ulei fiert si racit inainte de baitza pe cap.

Mitzuleid="blue">, pana acum o luna moata mea nu manca daca simtea ceva gloduros in gura insa am inceput usor, usor sa-i fac pireul de cartofi nu atat de fin si vad ca s-a obijnuit sa-l manance si cu cocoloase mici.Incepe asa...cu, cartoful mai putin pasat.Multumesc de aprecierile facute...intradevar prietena cea mai buna a Andreei este suzeta.

Andreeaid="blue">, am vazut si eu pozici cu Matei....si mie imi place poza aia unde pare ca vrea sa se aseze.

Nicoleid="blue">, merci pentru explicatia cu aparatul...dar e cam incomod pentru bebelus...cum poate sa stea cu masca aia pe fata....

Oliviaid="blue"> imi pare rau ca nu s-a putut cu viza.Multumesc de aprecieri...pupici.

Simonaid="blue">,multumesc de aprecieri...multi pupicei pentru bb Luca [pup]

 

Felicia si Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Olivia imi pare rau ca nu a primit viza si sper sa primeasca urmatoarea persoana careia i-ai facut chemare(stiu cum e cu vizele ca sunt patita...de 2 ori m-au refuzat,a treia oara nici nu s-au uitat la dosar si am primit viza,dar nu am mai plecat din pacate ca nu i-au mai dat viitorului sot..asta era acum vreo 4 ani)

Fetele are mama baiat mare[il]..l-am pus in mijlocul sufrageriei ca erau reclame la tv si Alex e fan reclame,am zis ca sta linistit si am profitat de ocazie sa fumez o tigara cu mama,nu pe rand[:D],cand ne-am intors in sufragerie Alex era in picioare,se tinea cu manutele de canapea,zambea smechereste si a inceput sa paseasca!A facut el vreo 3,4 pasi si apoi s-a lasat jos in fundulet[:D]...va dati seama ca seara asta pana la baita numai asta a exersat!Ridicat,pasit si lasat in fundic!

Mai nou cand vede scaunul de masa,de obicei cand il duc in bucatarie,zice asa in soapta ca si cum n-ar vrea sa-l auda nimeni"pa-pa papapaapa" si rade.

Am mai vrut sa scriu ceva dar evident ca am uitat,dar poate imi aduc aminte dupa ce postez raspunsul asta[:D] si revin,ca asa mi se intampla de obicei!

 

Noapte buna la mamici si bebeii sa viseze ingerasi!

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ouauuu !Adina ! ce fain !!! cred ca ai fost asa emotionata !! pupam pe Alex cel viteaz [pup]

 

multam ptr. raspunsurile cu branzica i-am cumparat si eu cottage cheese de la Covalact parca .. si i-a placut tare mult , dar i-am dat doar odata ...

 

asa este Luca are multi prieteni aproape de varsta lui .. noi de fapt suntem un grup mare de prieteni care am mers la pas cu toate evenimentele ... ne-am casatorit cam in acelasi an , si avem bebici apropiati de varsta .. este tare fain cand ne intalnim cu totii ...

acum cautam sa ne facem case apropiate .. dar am innebunit ce preturi sunt ... ma cam apuca disperarea ca nici nu vreau sa fiu sclava unei case toata viata ... la terenuri nu va mai zic ce preturi sunt !!!fabuloase !!!!

 

da Olivia , intr-adevar .. de-abia astept !!![pup]

 

Ramona si Sara sunt bine !!! au fost plecate la Iasi dar nu au avut internet !!!!

 

Andreea , cu sertarele .. ce sa-ti zic .. nu prea ai ce sa faci decat sa schimbi ordinea (sa pui medicamentele si actele mai sus), sa le blochezi (vezi ca se gasesc tot felul de modalitati de blocare )sau sa stai cu ochiul pe ea ... si cand se duce acolo sa -i spui raspicat NU .. si tot asa !!! la varsta asta sunt innebuniti dupa cotrobaiala ...sunt curiosi !!!

pe nepotelul meu asa il convingeau sa pape sau sa doarma .. " Daca papi tot, mergem si cotrobaim " si sa vezi cum baga la ghiozdan !!!!si cand termina zicea :"acum cotrobaim?"

 

acum merg in cuibusor .. Noapte buna , somn usor !!!

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Multumesc pentru raspunsul cu sertarele. Este Iasul nostru ceva mai prapadit pentru ca am gasit tot felul de sisteme de siguranta, dar pentru sertare nu am gasit nimic. Voi incerca pe net.

Adina, bravo lui Bubu! Si eu abia astept sa intru in camera si sa o vad pe Stefi agatata de patut. Dar mai dureaza, cred ca o trage fundul inapoi [:D].

Daria, iti urez o zi usoara la servici, sa treaca repede, repede ca sa te poti intoarce la Giulia cea frumoasa! (Azi este prima zi, nu?)

Mai am doua intrebari:

1. Stefi sta toata ziua cu gura deschisa. Dar toata ziua, noapte in general respira pe nas, dar am mai vazut-o si gura deschisa. Ai vostri fac la fel?

2. Ii place foarte mult iaurtul. La ora 6 ii dau iaur, dar doar un paharel de 150 ml. Si nu se satura, ar mai vrea. Nu stiu daca neaparat de foame sau si pentru ca ii place. Voi le dati mai mult?id="blue">

Eu trebuie sa ma reintorc la treaba, mai revin pe dupa-amiaza. O zi buna si insorita va dorim!

 

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefania - printesa mea

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...