Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (56)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Da, cu Bona din "vorbe" e cam cu dus-intors...depinde de caracterul fiecaruia.Dar ma gandeam ca daca e platita cu ziua ar fi bine ca plata sa se faca putin defazat cu cateva zile intarziere.Asa zic eu ca nu ar mai disparea fara urme ci ar da o explicatie din timp.E complicat oricum ...oamenii iti pot face tot felul de surprize, cand nu te astepti si chiar de la cine nu te astepti.

 

MItzura ce mari sunteti mai...ati ajuns si la ciorbica, mrgeti si pe scari....oauuu.Super!Cu dinti..eu ma rog sa-i iasa Andreei toti o data[:D]...adica cati mai multio intr-o saptamana...ca am auzit cazuri.

 

Copilu'meu e cel mai fericit cand ii deschid un sertar si-l las sa umble cu manutzele prin el...

 

Felicia si Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare !!1nu am avut net !!

Emanuela , ce face Codrut? e bine ?

Nicole , si Luca doarme dezvelit toata noaptea .. cand era mai pici il bagam intr-un saculet si reusea sa iasa si din ala dar acum se dezveleste de la inceput .. asa ca bagam caloriferul electric ...

acum am avzut ca ati fost in parc ... m-a batut un gand la un moment dat sa te sun ... dar mi-era lene sa bat Brancoveanu ... am stat ca o pisica la soare ...

Super Kitty felicitari pentru initiativa ta !!!!vrem oferte pentru litoralul turcesc la sf lui sept!!!

Inger alb , stai linistita , nu te supara !!!! vino aici langa noi !!!

Ina , iti doresc sa fi multumita de bona !

ouauu Mitzule ce de dinti !!noi suntem babutze !!!!si mergeti si pe scari ... mama , parca ar fi ani ani diferenta intre ei[pup]

 

ma duc sa fac papa la sot si revin mai tarliu !!!

pup

 

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi!

Cam tirziu astazi, dar a fost prea frumos afara ca sa nu profitam sa ne plimbam mai mult.

De vreo 3 nopti parca doarme si Stefan mai bine si implicit si eu... Singura chestie este ca nu mai vrea sa-mi manince laptele cu cereale la 10 asa cum obisnuia. Nu maninca nimic, se agita putin dupa care cad lat de somn. Evident ca apoi se trezeste pe la 11.30-12 noaptea, maninca biberonul cu cereale si se culca la loc... Nu stiu daca asta e un obicei nou - ca deja dureaza de vreo 4 zile, dar nu prea imi place...

In fine - de cind cu soarele asta, l-am lasat pe Stefan sa doarma la soare asa ca acum e bronzat pe fata si pe minute - asta asa, ca o avanpremiera inainte de mersul la mare... E drept ca si eu m-am bronzat, dar in stilul "tractorist" - adica numai pe miini, ca ele sunt expuse la soare cind imping la carut...

Va las ca a venit ora de mincat iaurtul si nu pot sa mai zabovesc... Va pup pe toate si ne mai auzim!

 

Gabriela si [copil] Stefan David (08.07.2004)

32 ani, zodia: gemeni

http://community.webshots.com/user/leelooga

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ce Roxi, crezi ca eu l-am pus sa urce scari? Nooo, daca suntem undeva unde sunt trepte, le ocheste din prima [olala] si merge la ele tintit, adica atata se intoarce incat pana nu il duc acolo nu se lasa, si dupa aia incepe si urca, pune un picior si se ridica cu toata forta in el si tot asa, tot cu acelasi picior... si cand ajunge sus, se intoarce imediat cu fata spre ele, ca sa-l duc din nou. Figura mare...[cool]

Si cu mancarea... ar fi bine daca ar fi tot la doua zile, nasol la noi a fost ca vreo trei saptamani a mancat tot nu, si abia azi si-a dat drumul. dar eu am sperante ca poate de maine va fi mai bine (asa zic in fiecare zi[:D]).

 

Si noi umblam dupa carucior sport, se face si asta pe care il am tip sport, dar oricum e greoi si mare si m-am saturat de el. Vreau si eu ceva usor, de vara. Poate imi spuneti voi de care aveti (eu vreau cam multe de la el, sa aiba si copertina pt soare, sa se lase si mai pe spate daca adoarme, sa aiba roti fixe, sau rotative care se fixeaza si daca se poate si cu suport pt bagaje sub el).

 

Blue Angel, cu astia care ne ies acum o sa avem sase dinti. Si cu ciorbita, ce sa zic, e mare amator, o mananca mult mai bine decat mancarica lui.

 

Felicia, mai bine sa iasa toti o data se chinuie poate mai tare dar trece mai repede. Ca noi, tot la doua saptamani o luam de la capat cu durerile si cu mofturile.

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, mai e vreun mic bebe pe-aici care nu mai accepta piure de fructe deloc, dar deloc, intelegeti voi? inainte de a fi bolnavior minca in fiecare dimineata 1 mar+1 para+ 1jum banana si 3 lgte cereale, acum nu mai vrea neam, nimic. le-am separat, le-am mai combinat, nimic si pace.

cu ce sa mai incerc? e de jale, nu mai maninca, doar lapte si biscutit de orez.

si mie mi-a frica de cazaturi, aseara era in patut si ii aratm lui tati cum se ridica micutul in genunchi pe marginea grilajului si se mai dezechilibra si mai cadea, si tati a zis ca sa nu-l mai las nici in patut singur, va dati seama... si il pun in timpul zilei intr-un pat din ala pliant si pe jos pe o plapumioara si asta este...dar de ferit tottal de accidente eu zic ca nu se poate.

 

Ajutor cu mincarea, ma gindesc ca poate la aproape 8 luni o vrea alt fel de mincare si nu stiu eu ce.

 

Pupici,

Catinca si Stefanel aproape 8 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catinca, nici Tudor, de pe la 6 luni nu a mai vrut fructe deloc. l-a tinut vreo luna apoi a inceput cat de cat sa le manance iar. Eu am observat ca e asociat cu iesirea dintilor. Si ca le papa mai bine sub forma de compot. Pe mar insa s-a suparat de tot, nu-l mai vrea nicicum.

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"neata la toti...

Luca se pare ca are eczema la genunchi...disparuse cu crema de galbenele....dar a reaparut...Inca nu mergem la doctor...m-ai asteptam putin...

Cu dormitul se pare ca am revenit la vremurile demult apuse....culcare la 8.30 si somnic fara trezire pina la 6.30....deci 10 ore...ce sa-mi doresc mai mult?

Multumesc fetelor ca ati fost alturi de mine....poate pe 11 o sa am o veste buna...Luca pare fericit la tipa la care-l duc...o singura banuiala am.....ca ea se uita la Tv si a inceput si Luca sa se uite...azi cum am ajuns acolo, TV era deschis si Luca deja stia locul in care ar trebui sa fie Tv-ul...Voi ii lasati pe copii la TV , la desene animate?

Kitty felicitari pentru agentie!

Felicia si eu vreau in blugi cu vedere la buric...dar m-a parasit ambitia...a vazut-o cineva pe undeva?

Emanuela..ce face Codrut...cum se simte?

Cit priveste pe Ingerul alb....eu inca ma abtin ....s-ar putea sa fie o gresala,,...dar la fel de bine s-ar putea ca cineca sa se joace...daca cititi mai mult pe forum...o sa fiti la fel de confuze ca si mine...ceva nu-i in regula...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catinca pai zi-ne tu ce maninca ca sa=-ti spunem ce ar mai fi. uite ce maninca Patrick:

legume: cartof, morcov, pastarnac, telina, radacina d epatrunjel, dovlecel, conopida, amestec congelat cu: mazare boabe, mazare pastai, porumb, broccoli, spanac, rosie, ardei.

carne: pui, vita, peste

ou: galbenus

fructe: mar, para, caise, piersici, prune, banane, mango, papaya, avocado, borcanase cu fructe de padure, ananas, piersica+fructul pasiunii.

lactate: branza de vaci, iaurt, almette (un fel de philadelphia)

ii mai poti da cereale: orez, griu, din cele prefabricate, mamaligutza cu branza si iaurt.

heheh Mitzu nu imi inchipuiam eu ca il pui sa urce scari...dar e laudabila initiativa! urcator de scari il faci! (la propriu....scara sociala[:D])

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...