Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (56)


Recommended Posts

Buna seara si de la noi!

Da se pare ca vine primavara,noi cel putin ne-am plimbat azi...mama a ramas acasa si a facut curat,noi 3 am plecat hai hui prin oras[:D]...sa prospectam piata...vrem frigider,canapea si aragaz.Cam astea au mai ramas vechi in casa,bine mai sunt termopanele da' alea mai pot astepta un an[:D]

Noi raportam copil cand bine dispus cu gura pana la urechi,cand marait de numa numa si nu-i poti intra in voie cu nimic,poate cu o tura de reclame la tv[:D]...avem 4 dinti si ne mai ies 2,cel putin asa vad eu(poate nu vad bine?)Mai nou umbla prin casa dupa mine si urla mama mama mama me[:D] si se uita la mine si zambeste smechereste...

Lia vezi ca e sigur anemie,intr-o luna da,poate apare chiar daca ti se pare repede....fa-ti o hemograma si sanatate...sau cum a zis Nicole poate fi atac de panica,sau oboseala acumulata....mai lasa si tu treaba si ocupa-te numai de Danut!

Monica,cum sa fii singura?Il ai pe Bogdan ceea e cel mai important!Si te muti aproape de noi,cand esti acasa poti veni la o cafea dimineata sau cand vrei tu,lasam copiii sa se joace si noi ne facem de cap[cool][^]Si mai sunt iesirile in gasca in parc!Pun pariu ca si Nicole si Simona abia asteapta sa marim gasca[:D]

Pupe bebeilor si mamicilor!O noapte linistita sa aveti...

 

PS Am mai puis niste poze in albumul 8-9 luni!Sper sa va placa...o sa pun si eu cu pampersu in cap...am facut-o dar am sters-o din greseala inainte sa o transfer pe calc,dar si maine e o zi [:D]

 

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salutare la toata lumea !!!

am incercat azi de doua ori sa scriu un mesaj dar de fiecare data ma arunca afara din site ... am facut vreo boacana oare ?[:D]

Nicole , ma bucur ca moatza e mai bine ... ne vedem in parc in curand !!!

Lia , multa sanatate .. du-te si fa-ti niste analize amanuntite si fa-te bine ca Danut are nevoie de tine sanatoasa !!!!

 

Marcela , pozele tale sunt minunate .. o mare placere sa te uiti pe ele !!!

Olivia , sa-ti traiasca Luca cel frumos .. cred ca este tare scump cand zice mama ... vreau si ioooo !!!si bafat la interviul cu femeia !!!

ahhha si multumesc de filmul recomandat ... sa vad daca gasesc sa-l inchiriez ...

 

Moniculeee, singuratate .. ce-i aia? pai las' ca te vizitam pana o sa-ti doresti sa ai si tu o clipa de singuratate[:D]... vine vara acusi , acusi .. iesim in parc , mergem la mare .. nu stii de unde sare norocul ....

 

Adina , spor la cumparaturi ...sa gasiti lucruri frumoase ![pup]lui Alex

 

he, he ... hai ca ideea mea incepe sa dea roade ...putem chiar sa ne facem ecusoane cu bebeii cu pampers-ul pe cap ... hai ca o iau razna putzin , putzin .. oare trebuie sa ma intorc la serviciu ???[:D]

de fapt multumiri lui Mitzu' care m-a inspirat cu ideea ...

 

nu mai stiu ce-am mai citit .. oricum le doresc sanatate la toti bebeii si la toate mamicile !!!!

despre noi ... mai ,rade pufulescu asta al meu .. in cascade ... imi vien sa-l smotocesc tot timpul numai sa-l aud razand asa !!!! zice ba-ba , pa-pa si cand il duc la baie zice apa si arata la chiuveta unde il duceam cand era mai mic sa-l linistesc , ii dadeam drumul la apa .... sotul meu zice ca azis si mama intr-o seara dar eu nu l-am auzit deci nu se pune[:D]

cand il pun in premergator topaie mai mult si ii place cand ia viteza ...si se opreste brusc in ceva iar eu zic accident ... si acum a invatat cand face asta se uita la mine sa vada ce zic ...

ma-nebunesc dupa el ...

as sta toata ziua si m-as juca cu el si zau ca nu m-as plictisi ...de fapt nici nu stiu cand trece ziua ...

azi a decsoperit nsite sunete noi .. facea ca o foca mica ... asa a tinut-o toata ziua si a adormit facand asa ...

hai ca m-am intins muuuult !!!!

[pup]si noapte(zi )buna

 

 

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici dulci si bb. scunpicii!

 

Sunt si io "nou venit" am, nascut in luna august 18 (cu 2 saptamani mai devreme) 11:57 (ziua) 2.900kg si 51 cm. (foarte usor, 15 min)

Deja baietelul, meu:

-merge cu "premergatorul"(e titirez pune mana pe toate)

-il tin, de manute si face pasii spre (tati)

-un pic taras (ridica funduletul)in curand in 4 labute

-noaptea se, in toarce cand, pe stanga cand, pe dreapta (parca-i om "mare")

-nu prea vrea mancare, (un pic cereale,fructe,supica si tata)+vitamine 1/ml pe zi

-ii place "desene" se uita la : "baby neptune", "blues clues" si "barney" (in fiecare zi 15 min) fetele, din SUA stiu.

 

In rest, sunt bucuroasa ca ,sunt "venit nou" la [dc]

[pup] cu lipici!

 

Jesus said, "Let the little children come to me" We love Jesus because He first loved us.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sara buna si de la noi!

suntem alive si noi insa ocupati pana peste cap..dadu vremea buna peste noi si suntem numai pe afara.Nu mai spun ca este spring break asa ca ii am pe amandoi flacaii liberi...astazi l-am pus pe Lucas in nisip sa se joace cu frate-sau si a fost tare incantat..a mers cu piciorusele in nisip si a luat-o la trap...apoi in leagan..si pe tobogan in brate la frate-sau:)

Lucasu sta nesustinut in picioare cam 5 secunde ,de mers merge tinandu-se de ceva...de pat de manuta mea de orice prinde...ma topesc dupa el ce scump e...are un dintisor ascutit numa'....si azi noapte mi-a dat emotii mari dar mari...

l-am pus la el in patut si a inceput jelania(ca si-a pierdut bunul obicei sa adoarma singurel) ...a jelit el mai cu pauze mai cu foc..intr-un final am auzit tusind dar un pic numa'...m-am dus ca si-asa stateam ca pe ace...si ce credti..vomase si avea cred voma ingura si nas si cred ca ..de nu ma ducem ala era..imediat cum l-am luat la verticala a aruncat jeturi pe nas si pe gura de m-am speriat de moarte...

dardaia ..uh, m-a convins..dorm cu el pana se insoara...sau de fapt il adorm eu la san...o veni si timpul cand va adormi singur..oricum el este un rasfatat ca mami nu mai face al bebe asa ca profit de toate la maxim.Va spun ...a fost o experienta convingatoare...

LUcas e vorbaret mare insa acelasi repertoriu:da da da da cand mai trage un tata..insa mama nici gand..se spune ca daca baiatul zice tata va veni tot un baietel si invers...deci nici nu are rost sa mai icnerc..mai bine ma educ sa devin o soacra faina..si sa am fete nu nurori..[:D]

Acum sunt ocupata cu strangerea de bani pentru micuta Maria din Tirgu Frumos..

 

In rest ce sa va mai spunem..

olivia, in seara asta culc baietii si scriu reteta de rulada...promise:)

LUcasu (hai ca scriu haotic,dar v-ati obisnuit) papa finger food pentru toddleri..ii place de numa'...se topeste in gura covrigelul ala ..am impresia ca desi rade in hohote si zambeste intruna ,Lucas este un copil tare serios...in afara de frate-sau care este in gratiile sale neconditionat,restul lumii trebuie sa lupte nitel ca sa ii castige zambetul...dupa aia e ok...

ah, in legatura cu papa...noi papam la fel ca si pana acum ..cu iaurt organic, borcanele de toate soiurile si atat.eu nu i-am dat inca fructe cu seminte...maiastept nitelus..

fug sa ii culc ..va pup si multa sanatate

de asemenea va doresc vreme frumoasa ca la noi...

 

 

 

 

Laura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit inger alb! ce baietel mare are mama

Laura, de ce a vomat Lucas? Acum e ok? S-a imbolnavit sau ceva?

Noi suntem bine, ne tot chinuim sa facem tranzitia la 2 somnuri in timpul zilei, asa ca seara suntem cam maraiti, dar dormim bine si ziua si noaptea. Acum ca s-a schimbat ora, dormim de la 8 seara pana la 7 dimineata. Apoi, iar nani la 10 pana pe la 11.30 si pe la 14-14.30 pana pe la 15-16. Dupa asta, joaca cat incape. Mai maraim de oboseala, dar nu vrem sa mai facem nanita. De papat papam borcanele cu fructe si legume, ceva carnita (pui si curcan) si am inceput iaurt. Nu stiu daca sa-i mai dau iaurt pt ca desi e special pt bebei e foaaarrte dulce si parca nu mai mananca legumele asa bine de cand cu el. Am incercat sa-i dau mancare bucatele, dar nu accepta decat cerealele si painita pe care le apuca el cu degetelele. in rest, daca ii dau fruct sau legume se stramba de parca s-ar murdari pe maini.

spune dada, tatat, chichi etc nici o mama, nimic

se rostogoleste de tre' sa stai mereu cu ochii pe el, se ridica doar pe vine sau in genunchi si-i place sa stea sustinut in picioruse si sa mearga in spate.

cam astea-s noutatile noastre

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!Doamne, cat astept dimineata sa citesc ce mai scrieti de poznele piticilor vostri. Noi am inceput sa iesim si dupa amiaza afara. E mult mai bine decat sa stau in casa cu el si sa ma "framante ca pe cozonac".

Am si eu o intrebare la voi.Lui Alexandru i-au iesit niste cojite pe crestetul capului. Numai intr-un singur loc. Ce ar trebui sa ii dau? Sa merg deja sa consult u dermatolog? ce ziceti? Sunt putin cam ingrijorata.

Va multumesc anticipat de raspuns.

va pupacim si sa aveti plimbarici frumoase si calduroase astazi!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

De vineri pana ieri dupa amiaza am ramas fara internet. Mare suparare mare!! Greu a mai fost! iar explicatia tipului de la cablu a fost...ca s-a incalzit vremea, hehehe[:D] Iar ieri, am apucat sa intru sa va citesc, si cand sa trimit un mesaj nu mai mergea DC-ul....asa ca abia acum apuc si eu sa va scriu

 

Hai sa va zicem despre noi, de vreo saptamana mancam numai lapte si maxim 3-4 lingurite de altceva. Asa ca fac mancarici si le pap eu sau le arunc si imi fac nervi. Pe care insa nu ii descarc pe saracu copil ca pe el il chinuie dintii. Acum vad ca a mancat 3/4 iaurt cu compot de mere si mango, si in sfarsit, dupa mult mult timp, si-a golit castronelul. Sper sa fie si maine la fel ca m-am saturat de mofturile astea. Ma intalnesc cu cate o mamica pe strada care imi spune ce multe mananca puiul ei (stiti voi, sarmale, ciorba de burta si altele [:D]) si imi pare asa rau ca el rateaza atatea feluri pe care le-ar putea manca la varsta asta si care ar fi foarte sanatoase pt el.

 

In rest suntem ca alti bebici de pe aici, adica energici, neobositi si in continua miscare. Continua sa se ridice in somn in patru labe si se da cu capul de pat si incepe sa planga. Azi noapte cred ca m-am trezit de vreo 10 ori din cauza asta. Ne-am apucat si noi sa ne securizam casa, am lipit cu scotch, sau am legat usi de dulapuri, am urcat chestii casabile mai sus, si chiar si asa tot mai gaseste cate un sertar unde sa-si prinda degetelele si ceva de dat cu capul...[bang]

 

Cam asta...aa, si nu stiu cum sa-l invat sa inghita bucati mai mari. Pentru ca orice ii dau in manuta, are dorinta sa pape, dar rupe bucatele cu dintisorii si cand le simte in gurita le scoate afara. Si daca cumva i se duc pe gat in jos, vomita si tot le scoate afara. Aveti vreo idee?

 

Pupici de la noi pentru bebici si mamici...

 

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...