Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(36)


aime

Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

[bonjovi]

mey fetelor, n-am mai apucat sa va citesc (doar "am rasfoit"din capitolele vechi)..de scris ce sa mai zic..

in week-end am fost musafira...mey..asa de bine a fost..mi-am stricat cariera...in loc de inginer trebuia sa ma fac musafir, da nu e timpul pierdut..[8D][:D]

 

1. ruga : fetele care au cutiutza muzicala 3, plizzzzzz, vreau si eu la : zumperiox@yahoo.com

mercic anticipat![flo][flo][flo]

 

2. vazui pozele cu Paxelina, Miki si Felisid="red">..mey ce i-atzi mai incurcat...Nu mai stiam care al cui e..[pk]

Si am vazut si albumul cu cei doi crai de la rasarit(Mihaitza si Silviu) : [loveyou][:-)))]

 

 

[mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) id="Arial Black">id="size1">

pozitzeid="green">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ....

in primul rand scuze nu am mai postat de aproape 3 luni sau chiar mai mult am tot citit si cand sa postez s a ivit cate ceva . Am fost inscrise pe lista de ian -feb 2005 dar din cauza preeclampsiei am nascut pe 24 dec 2004 deci avem acum 3 luni si 13 zile am si pot sa spunem ca ne-am mai linistit .Oricum nu suntem prea cumintele noi dar mai bine decat cele 3 luni de chin atat ptr mami cat si ptr bb....

Deci cine se ocupa de listuta ma poate trece si pe mine Roxana cu bb Maryem 24 /12/2004 ora 13 2.065kg si 47 cm .

Cat despre papa tzitzi+suc de morcov combinat cu mandarine ...am incercat marul dar ne-a balonat si n-am dormit o noapte intreaga asa ca am renuntzat .

Va rog din suflet dati-mi si mie lista cu diversificarea alimentatiei la copii.

si inca ceva am tot icercat sa pasez vegetalele fierte nu merge nici cu blederul care nu-l face pireu si nici cu hand blenderul nu merge ..da-ti si mie un sfat.

Multumesc si sanatate .....sp

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.Buna!Iata-ma si pe mine dupa o absenta..nu din vina mea[bang].Vad ca azi merge calculatorul meu,fara sa-i fi facut ceva,probabil avea nevoie de o pauza[:D]!Recunosc ca nu am citit decat ultimele postari,am pierdut mult in zilele care au trecut.

Vrea sa spun "la multi ani!"BBlusilor aniversati azi:Felis,for2nity,f.anomisid="red">,precum si celor de zilele trecute:try,mona b,eveline,diana,ad-rianna id="blue">si daca am omis pe cineva,scuzati-ma[pup].Sa va traiasca comorile,sa creasca mari,sanatosi si frumosi!

Mariuca e bine,tot nebunica,mai nou de 2-3 zile nu mai adoarme cumintica la san dupa baita,sta treaza pana pe la 22...imi vine sa mooorrrr[q].Macar sa ramana asa,sa nu lungeasca ora de culcare pe la 23-24,Doamne fereste!Mananca acum parca mai bine atat suculetul(impropriu spus suc,ca-l fac mai grosut,ca o ciulama)de fructe si cerealele.A,m inceput de luni si cu supita si vada ca ieri a mancat 50 ml.asa de frumos[pofta]!!!Sper sa o tina!Dar stiti voi:una calda,una rece..de ieir nu-i mai place sucul parca.Dati-mi idei,s-o fi saturat de mar+morcov[;)]..ce pot sa-i dau in afara de fructele astea????Pere????Ca nu as vrea sa se plictiseasca de ele si sa refuze apoi.Si in supita ce le puneti?Eu pana acum doar morcov,telina,pastarnac si radacina de patrunjel.....O s ama apuc sa citesc carti de bucate ptr.BBlusi[;)].

Pupici si sper sa intru mai des...au dreptate,site-ul asta creeaza dependenta[ups].

O zi super,

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua la mamici si bb-ei,

imi cer mii de scuze ca nu am mai scris de ceva timp si imi era tare dor de voi dar eu nu ma prea descur cu timpul si nu mi-am gasit loc sa stau la calculator.

Noi suntem bine,adica eu si Ioana Bianca de 5 luni(pe 8 noi),am pus poze in fiecare luna deci cu asta nu lispsesc si avem deja o luna de cand mancam diversificat adica:

-dimineata mar ras cu o lingurita cereale(ca nu-i place simplu..

-dupa-amiaza supita pasata din:morcov,telina,postarnac,patrunzel,ardei si dovleac...

-cand venim de afara bem suculet de mar,portocala si morcov

-seara pe la 7 un castronel de cereale cu mar sau caise sau banana..ptr 4 luni fara gluten

-dupa baita pe la 10 bem 150 ml lapte cu 2 lingurite cereale -orez

deci am crescut...

Vreau sa va intreb daca ii dati calciu fiole in fiecare luna cate 10 zile ptr ca dr mea nu mi-a dat si am inteles ca asa trebuia!!!????

M-ai am o intrebare ii mai faceti si alte vaccinuri in afara de cele normale de la 2-4-6 luni???

Va sarut si pe voi si pe bbei vostri si sa cresteti mari si frumosi.

 

laura miu si ioana bianca de 5 luni (vineri pe 8 aprilie)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...