Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(36)


aime

Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La multi ani bebelusilor care mai implinesc azi o luna.

 

Rs_143,bine ai venit.

Da o adresa de mail sa-ti trimit cele 2 fisiere despre diversificare.

 

Legumele fierte se paseaza foarte bine cu hand blenderul daca pui peste ele zeama in care au fiert.Nu pui multa,cam cat sa le acopere,sau mai bine sa le depaseasca putin.Am incercat si eu sa le pasez fara zeama si nu merge.

 

Andreap,as vrea eu sa fie 22 ora de culcare.Da’ de unde!Radu e super vioi si abia pe la 23:30 da semne ca i-ai fi somn.Dupa ce se culca el nu prea mai am chef de nimic,ca mi-e somn si mie.

 

Eu pun la suc pulpa de mar copt+pulpa de mar crud ras+suc de morcov+sucul de la jumatate de portocala.La supa azi i-am pus morcov,radacina de patrunjel,un buchetel de broccoli si miezul de la o salata verde.Ieri si alaltaieri i-am pus cateva frunze de spanac.Doar cu morcov si albitura n-are nici un gust.

 

Laura Miu,eu ii dau in continuare calciu,10 zile pe luna.N-am inteles ceva din lista ta cu ce papa fetitza : doar seara bea lapte,sau si la celelalte mese are completare cu lapte?Daca bea doar seara,e cam putin laptic,din cate stiu eu.Al meu are in continuare cam 600 ml lapte pe zi.

 

Uite ca eu n-am reusit sa inlocuiesc complet nici una din mese.Papa el suculet si supa dar nu cat ar trebui ca sa inlocuiesc masa,asa ca ii dau completare cu biberonul.

 

Roserb,tu ai reusit cu Mihnea?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iata-ma si pe mine , mai la sfarsit de zi!

 

Onitzaid="red"> draga, multa bafta la operatie maine, o sa vezi ca va fi bine!

Andreeaid="red">, bine ca mai dai cate un semn de viata , ca te pierdusem de tot, si de pe YM, si de aici... Ma bucur ca Mariuca e sanatoasa si mancacioasa, asa s-o tina de acum incolo!

 

Lauraid="red">, bine ai revenit, nu mai aveam vesti de la tine de o gramada de timp. Si noi suntem in clubul lunganilor, Mihnea are 73 cm.

 

Cassandraid="red">, da , eu ma plangeam de bubite, au aparut acum vreo 2 zile si parca s-au mai inmultit[xx(]. Mihnea are numai pe partea dreapta a capului (pe scalp) si 2-3 pe frunte. Parca-parca si obrajorii sunt usor brobonati,dar nu sunt sigura ca e vorba despre acelasi fel de bubite ca si in cap. Arata ca niste cosulete, nu-mi dau seaman de la ce ar putea fi, singura chestie noua pe care am introdus-o vineri e carnea de pui, si mi s-ar parea ciudat sa fie de la ea, in plus nu au aparut imediat dupa ce i-am carne. Mai stau pana maine sa vad cum evolueaza, si apoi sun pediatra. Te tin la curent!

 

Elizaid="red">, imi pare rau ca sunteti bolnaviori, bine ca ati luat-o din pripa totusi.

 

Monicaid="red"> , ai dreptate, si eu sunt invidioasa pe intalnirile fetelor, din pacate eu nu pot iesi decat dimineata, de pe la 11, la 13 trebuie sa fiu acasa cand vine Bianca de la gradi. Numai in zilele in care o ia mama la ea, as putea sa fac expeditii mai lungi, dar si asa e complicat pentru ca Mihnea are masa la 13.30-14.Ma mai intalnesc cu Simonacip in Moghioros, si sper sa reusesc sa mai ies si cu Miche, ca ne propunem asta de mult timp!

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ionela roxana

Ela2001 sau Paxala id="purple">va rog frumos trimiteti-mi si mie cantecelele, plisssssss[pup]

mamica celor doua cucuiete

http://photos.yahoo.com/ionelarxn


id="quote">id="quote">

 

IonelaRoxanaid="red"> eu eram cu diversificarea nu cu cintecelele. [:D]

 

Ela2001 - [mamica] bebitzei Diana Andreea (22.10.2004)

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/mirelai2001

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele... mii de scuze ca nu am mai scris... De citit nu am avut timp. Paginile 5, 6 si 7 putin pe diagonala.

 

Pt piticii sarbatoriti zilele acestea, cu zcuze de intarziere "La multi ani!" , sa cresteti frumosi si sanatosi!...

 

FULGULETZ...id="red"> printre "diagonalele" mele am citit ca nu mai stiai care al cui e... Da ce crezi... ca noi mai stiam?...[hop][hop]

 

Am fost ieri dimineatza in Herastrau cu Mikiid="red"> si Alexanderid="green"> si dupa-amiaza in Cora cu IoanaDuid="red"> si printzesa ei Biancaid="green">!...[hop] Am iesit si noi pt prima data cu o fetitza [hop]

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Albumul lui Mihai

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Jasmine

 

Roserb,tu ai reusit cu Mihnea?

 


id="quote">id="quote">

 

Jasmineid="red">, eu i-am inlocuit 2 mese : pe cea de la 10 si pe cea de la 14. La 10 mananca un mar ras si sucul de la o portocala, iar la pranz cam 150 piure legume cu carne., si se satura.

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De aseara pana astazi mi-a fost f rau: greatza, dureri cumplite de cap, daca ma ridicam in picioare- ameteli... Azi dimineatza chiar am vomitat...

Cand am vazut asa, pt vizita la dr de azi i-am cerut ajutorul Paxeleiid="red"> (care oricum si-l oferise, da am crezut ca nu e cazul)... Ea m-a dus cu masina, ea l-a tinut pe Mihai in bratze tot timpul (eu nu ma puteam tine nici pe picioare), i-a dat sa si manace... Si la analiza (care nici nu mai stiu cum s-a numit- i-au pus in cap ca o casca din fire si ... cu gel dat pe cap[alcool]) tot ea l-a tinut in bratze... Eu eram doar cu vorbaria...

Asistenta care i-a facut aceasta analiza (sa-i zic asa) mi-a zis ca din grafic nu se vad semne de absenteism. Am intrat apoi la dr si la fel mi-a zis: dupa parerea ei NU SUNT SEMNE DE ABSENTEISM id="red">[bis]

Dupa ce am iesit de la asistenta si am intrat la doctor, Paxelaid="red"> mi-a zis ca incepuse sa-mi revina culoarea in obraji. Cand am iesit de la dr nu mai aveam nimic... Eram ca noua... Povestea in amannuntime deseara...

 

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Albumul lui Mihai

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Mihaita !!! sa cresti mare si voinic ![bum]

La multi ani si celorlalti sarbatoriti de astazi !

 

Andreap - poti sa introduci la supica si un picut de dovlecel. Se schimba gustul.

Laura_miu si Alexia mea la 5 luni are 7,200 kg si 69 cm.

Ele, la Chicco sau la Avent exista o tetina cu flux reglabil ( pentru lapte/ceai, cereale cu lapte, pireu de legume )

la Avent este din silicon, la Chicco este din cauciuc - asta in functie de tipul de tetina cu care este obisnuita bebelina ta.

 

Tryid="red">, imi place flacaul tau de nu mai pot ! Putem curta ????

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ro_cricri/my_photosid="blue">

 

Cristina si [copil] Alexia Stefania ( 5 luni si o saptamana )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...