Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(36)


aime

Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Ela2001
fetelor am trimis mailuri cu foaia de diversificare de la Culcer. Eliza5 ti-am trimis de 2 ori si mi-a dat eroare; mai spune-mi o data adresa de mail. De asemenea nici pe adresa munteanu_iuliana1979@yahoo.com n-am reusit sa trimit. E buna adresa asta? Cine mai vrea sa-i trimit foaia sa-mi dea adresa de mail(cel mai bine pe PM ca sa le gasesc imediat). Ela2001 - [mamica] bebitzei Diana Andreea (22.10.2004) http://f2.pg.photos.yahoo.com/mirelai2001
Ela pai adresa mea e:munteanu_iuliana1979@yahoo.es nu com. [url="http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photos"]Eric Gabriel[url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele-as avea o rugaminte daca poti sa mai imi trimiti o data cutiuta nr 3 ca nu am reusit sa le desfac si imi da eroare.Daca poti sa imi spui si cu ce le-ai arhivat ca nu reusesc sa le desfac normal. Adresa angelairinab@yahoo.com Multumesc Cu Ioana de 51/2 luni Poze de la botez http://pg.photos.yahoo.com/ph/angelairinab/album?.dir=/6d84
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELIS cum se cheama cartea?e interesant tare,multumim[pup] ONITZO peste 2 sapt vin acasa[pk] ma crezi ca numar zilele,nu mai am rabdare.spuneau fetele de apa de la orez si tarate fiarta 2-3 ore,pt fatza la bebe.iti tin pumnii pt operatie,a dea D-zeu sa fie totul ok!refacere rapida![pup] MIKIMI se pare ca nu am nimic,e din cauza ca am baut multe lichide si am mancat portocale(astea mi-au pus capac).ma tratez cu paine prajita,orez fiert si cu ceai de menta.[pup] OTILIA si eu mananc de 3 ori/zi dar vad ca nu mai conteaza.cred ca neaparat trebuie sa incep diversificarea,asa se va satura mai bine si laptele ii va fi de ajuns. ROSEB banuiesc ca folosesc acelasi lapte HUMANA,ar fi chiar culmea sa utilizeze alt lapte.eu am cereale numai cu lapte luate si ma gandeam sa-i dau pe drum cand venim acasa. octy,KEN(1nov 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ELIZA al meu imi da peste mana cand vreau sa-i dau biberon si nu 1data ci de mai mullte ori,dar tot eu sunt cea care inving.si e tare smecher dupa ce i-a alunecat biberonul din guritza si vreau sa i-l bag din nou inchide ochii si strange buzele. intrebare:cum preparati laptele praf?intai puneti apa si apoi laptele sau intai laptele si apoi apa.eu am observat ca atunci cand pun 100ml apa si laptele praf iese aprox 110ml lichid,iar daca e invers adica laptele praf si apoi apa e lichidul mai concentrat. octy,KEN(1nov 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paxela, multumesc tare frumos de cutiuta nr. 3. Cici, am primit toate cantecelele si de la tine, multam fain. Bits, si eu am avut mult timp seara lapte mai putin, e vorba de ultima masa inainte de culcare. Dar de la 3-3,5 luni de cand a avut schimabrea aia in stilul de a manca (ma vaitam ca mananca putinel, asa mi se parea mie), nu mai e asa, am impresia acum ca el nu reuseste sa-mi mai goleasca complet niciodata sanii. Cert e ca am laptic mai mult (desi nu am facu tschimbari in alimentatie), dar e pe motiv de adaptare la nevoile lui Alex. Iar acum reuseste sa-mi termine de papat la un san in 5 minute uneori. Inclusiv noaptea. Ma scol cu sanii tari si chiar cursi noaptea cand trebuie sa-i dau sa pape, iar el, chiar prin somn fiind, in 5 minute devine sanul moale si aproape gol. Fetelor, mare realizare, azi naaopte Alex s-a trezit doar o singura data: la ora 4 fara un sfert. Apoi s-a trezit la 7 fara un sfert sa mai pape (de regula el se trezeste definitiv pe la 7:30-7:45. Iar la 8 e prima lui masa treaz. Acum vreo 10 zile Alex inca avea program de sculat de 3 ori/noapte pt. papa: la 12, la 3 si la 6. Am descoperit intamplator ca daca ii bag suzeta la 12 si nu-i mai dau masa adoarme imediat la loc si se trezeste peste vreo 2 ore. Si uite-asa de atunci la ora 12 i-am bagat suzeta ca sa se dezobisnuiasca de masa de la 12 (mai ales ca observasem ca la cele 3 mese incepuse sa suga din ce in ce mai putin, semn ca nu-i mai e foarte foame si mai mult se trezeste din obisnuinta). In vreo 8 zile vad ca a invatat ca nu mai e rost de laptic la ora 12 si acum nu se mai trezeste la 12, ci la urmatoarea masa. Masa care acum nu e foarte stabila ca ora pt. ca mititelul nu a invatat cand anume sa se trezeasca pt. urmatoarea masa. Uneori se trezeste la 2, alteori la 3, alteori la 4. Deci metoda de a-i desfiinta masa de la 12 a fost foarte buna: in loc de papa i-am dat suzi si in cateva zile a inteles ca nu mai primeste papa si ca nu mai are rost sa se scoale. Pe principiul asta am sa merg i ncontinuare sa-i desfiintez toate mesele de peste noapte, dar asat o voi face treptat, in decurs de cateva luni si numai daca nu cumva isi va modifica el singurel programul de somn noaptea. Azi am iccneput diversificareaaaa!!! Am fost foarte multumita de reactia lui. Nu numai ca a papat tot ce i-am dat (o lingura de cereale de orez cu 3 linguri de laptic muls de la mine), dar era si el foarte incantat. Si nu a dat pe-afara. Ma asteptam la mai multe scoateri afara cu limbuta, dar nici consistenta nu a fost tare. La masa de seara i-am facut inca un pic mai mult: 1,5 linguri de cereale cu 30ml laptic muls (cerealele nu contin lapte praf, daca tot pot sa-i dau eu laptic de la mine, ce rost avea sa cumpar din cele cu lapte inclus). Si dupa cereale, l-am pus si sa mai suga de la san, insan u mai suge la fel de mult ca de obicei, semn ca piculetul ala de cereale e satios. Ii dau la 2 mese: la 10 am si la 6 pm. Incet, incet o sa facem mai consistent si din ce in e mai mult cat sa inlocuiasca in timp toata masa de la 10 si pe cea de la 6. Ma gandesc daca nu e mai bine ca aceste 2 mese sa nu i le dau complet cereale, ci in timp sa constea in 2 feluri de papica: 1-cereale cu laptic; 2- banana cu branzica sau un alt fruct pasat cu branzica sau o combinatie similara. Dar asta in timp (1,5-2 luni), dupa ce ajungem sa eliminam suptul de la mesele respective. Fetele cu experienta in diversificare, ce parere aveti? Asa ca noi una peste alta suntem tare bine. Plus ca sunt asa extaziata de diversificarea asta. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/andra_marinescuro/my_photos "]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cici,Paxela puteti sa imi trimiteti si mie cantecelele nu stiu cum de nu am reusit sa le desfac pe celelalte.Multumim frumos anticipat.Va rugam sa ne scuzati ca venim cu cereri tot mai multe. Pupici la bebici Cu Ioana de 51/2 luni Poze de la botez http://pg.photos.yahoo.com/ph/angelairinab/album?.dir=/6d84
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca va foloseste fetelor... Oricum, e minimul necesar acolo, care ar trebui sa-l faca orice copil. Dezvoltarea e diferita de la un bb la altul. BITS si eu seara , daca mai tii minte ca m-am plans de vreo 2 ori ca am scos 50 ml de la ambii sani, iar alteori dimineatza 240 ml si mai era dar ma plictisisem de muls miki ti-am trimis un PM. Daca se poate, poti sa ma suni ca eu plec acum de acasa. Dupa 3 saptamani, in sfarsit, mi-a dormit din nou TOATA NOAPTEA (de la 23 la 7)...[alcool] Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihai1cristian/my_photos"]Albumul lui Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am primit diversificarea de la dr. Culcer. Va multumesc. As vrea si eu cutiutele muzicale. Va multumesc anticipat pentru ele. Cine vrea am Lo zecchino d'oro Doar sa-mi explicati cum fac sa va trimit 600 de mega. adresa: boudoux@yahoo.com Felis, si al meu mi-a cazut de 2 ori, prima oara mi-a facut un salt acrobatic din scaunelul de masina pus pe masa in bucatarie, alta data a picat ca o placinta din pat. N-are nimic! Asa ca sa stii ca se intampla si altora. p.s. Mihaita e superb, sa-ti traiasca! Va salut Io si Felix - 4 luni si o saptamana. http://pg.photos.yahoo.com/ph/boudoux/album?.dir=2907&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...