Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(36)


aime

Recommended Posts

Buna fetelor!

Ionela Roxanaid="red"> multumesc pentru sfat[pup],pana la urma m-am hotarat sa il fac aici,astept pana in octombrie cand incepe urmatoarea campanie de vaccinare.Eu saptamana trecuta am intrebat-o pe pediatra daca il pot face in RO si nu a avut nici o obiectie.Dar o sa astept.

Eu sunt atat de fericita,parca mi-e si frica sa spun,sa nu deochi.Nu ii mai curge ochisorul lui David!id="size1">.Se pare ca el avea canalul nazo-lacrimar infundat si de aceea curgea ochisorul.Am inceput cu masaj,spalat cu ser fiziologic si ceai de albastrele(multumim lui Bitsid="red">,ca ea ni le-a trimis[pup][pup][pup]) cam de vreo 2 saptamani si uite ca de 3 zile e curat ochisorul

Sanatate multa!

 

Stefania si David 24.12.2004

 

DAVIDid="blue">

Poze noiid="blue">[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ufff... cred ca a racit piticul meu [bang][bang]. Azi noapte chiar voiam sa mergem la spital cu el.. Nu are febra si este voios in general, numai ca tuseste destul de mult..E o tuse seaca si persistenta [bang]. L-am programat la pediatru azi la 4.

Elaid="red">, multumesc mult pentru diversificare! [pup]

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor[hia]

Bits id="red"> si eu uneori am sanii moi seara, mai ales daca stam toata ziua acasa, ma giugiuleste continiu; daca plecam in general doarme si atunci sare peste orele de masa, si sunt ful, precum o vacuta, dar si atunci cand sunt moi ia trage, iar dac-apas sare in jet; mai nou smechera ma musca si rade de numai poate, si ca drept pedeapsa ii ascund tatele, si sa vede-ti show, caci incepe sa ma traga de haine si bolboroseste pe limba ei, de-mi vine s-o mananc:

fetelor azi Emily a dormit non-stop; trage cate putin adoarme; am fost putin in parc, si i-am dat de vre-o doua ori, si alea mai mult in somn; acum o am san si molfaie adormita, de fapt daca stau sa ma uit mai bine doarme deja!!!id="red">; copila asta cand sta treaza??????; o fi din cauza vremii de primavara(azi afara fiind 20grade), sau o avea ceva?; voi ce crede-ti?

Bitsid="red"> daca faci lapte praf, eu stiam ca intai se pune apa; de exp. faci 120 lapte praf, pui intai 50-60ml apa fiarta 60 grade, laptele praf, si apoi restul de apa fiarta, si ptr. a nu se canstipa(caci in general de la laptele praf se constipa), pune un piculet mai multa apa fiarta, de exp. 120ml lapte, pune pana la 130ml; cel putin eu asa am procedat si asa procedez

Fetelor lamuriti-ma si pe mine cu cerealele astea; ce fel de cereale, si mai ales cum le dati voi in bibi????; eu nu pricep nicicum[mariaj]

Ela2001 sau Paxala id="purple">va rog frumos trimiteti-mi si mie cantecelele, plisssssss[pup]

Paxalaid="blue"> daca tot nu ati gasit la voi fete, veniti la noi, ca anul trecut majoritatea au nascut fete!

Onitzaid="red"> bafta la operatie, si ai sa vazi ca va fi bine; curaj gaina ca te tai[pup]

 

mamica celor doua cucuiete

http://photos.yahoo.com/ionelarxn

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefania[id="red">pup] vezi ca trebui sa-i faci si cele trei vaccine difteric, tetanus si pertusis, anul asta de trei ori si la anul o singura data; vaccinarea acestor trei vaccine se face dupa polio ; scuza-ma ca ma bag si eu in vorba[:D][iartama]; ma bucur ca ai luat decizia sa il faci aici[pup]

Felis id="red"> interesant ceea ce ne-ai dat sa lecturam[pup]; mai vream!!!

Try, Miria, MonaB, Eveline, Loreenaid="red"> [s][s] ptr. pitici ptr. ca au mai inaintat cu o luna si multa sanatate!!!

 

mamica celor doua cucuiete

http://photos.yahoo.com/ionelarxn

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza fetelor,

noi suntem bine, nu prea mai apucam sa intram ziua pe dc...alex vrea afara cu tot felul de motorizari...ba bicicleta, ba trotineta, ba masinutza electrica si asta de doua ori pe zi si cu ocazia asta o scoatem si pe ruxi ca sa doarma si sa stea cumintizica fiindca in casa s-a facut o maaare rasfatzata si vrea numai in brate...daca o pui jos o apuca o urlaciune de mama, mama

aseara am cantari-to pe ruxi si a mai luat un picutz in greutate acum are 6,5 kg si mai are aprox 2 saptamani pana la 4 luni.

de papat,papam doar laptic praf inca...nu am inceput nici o divresificare, bea cam 165ml la o masa(la 4 ore) de 5 ori pe zi...

la multi ani pentru bb-eii aniversati astazi[s]sa creasca mari si sanatosi.

andrea...pe unde esti????

va pup si va urez o zi minunata

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red">, succes cu operatia si sa ai o refacere usoara, usoara. Hai ca o sa treaca repede si cand o sa te uiti in urma o sa-ti dai seama ca ti-ai facut griji degeaba. O sa fie usor, o sa vezi [pup].

Bitsid="red">, cand vii in tara vreau neaparat sa ne vedem! Cat stai? Eu laptele praf il fac asa: pun 150 ml. de apa plata calduta, apoi pun 5 masuri de Milumil 2 si agit bine, bine. Ies aprox. 170 de ml. de lapte praf. In weekendul asta incep si eu diversificarea, gata :-) Prea vorbiti aici de tot felul de mancaruri iar gogoshelul meu numai lapte mananca :-))

 

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...