Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(36)


aime

Recommended Posts

Onitzaid="red"> trimite-mi un pm cu adresa de mail unde sa-ti trimit foaia.

 

Roserbid="red"> cumpara cereale fara lapte ca sa-i pui in biberonul cu lapte. Logic ar fi ca cerealele Humana (de ex.) sa contina lapte Humana ca doar n-or cumpara lapte de la alta firma ca sa puna in cereale. [:D]

 

Ela2001 - [mamica] bebitzei Diana Andreea (22.10.2004)

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/mirelai2001

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna!

Suntem prezente![bis]

Adica, am plans pana am adormit, dar asta doar pentru ca mami nu ne-a bagat in seama.[:D]

LA MULTI ANI si celorlalti puiutzi care s-au facut mari!

Ca noi implinim astazi 5 luni!

Doamne, ce repede a trecut timpul!

Si acum parca mai simt burtica si cum se misca incet si cuminte, iar eu o pandeam si vorbeam cu ea ca acuma. Imi vine sa plang. Ce perioada frumoasa mi-a dat Dumnezeu sa cunosc!

 

Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elizaid="red">, pai, ptr tuse practic nu i-a dat nimic, ptr ca prin tuse se elimina secretiile pe care le-a colectat in bronhii si prin mucisori. I-a dat Nurofen ca antiinflamator (ptr ca este o inflamatie a cailor respiratorii), Eurespal ptr bronhii si Fluimucil ptr eliminarea secretiilor. Se da ptr stimularea tusei si nu inhibarea ei...Ii mai dadeam si o fiola de Vit. C zilnic.Dra trebuie sa-l vada medicul ca sa-l asculte la plamani, la noi a fost o forme f usoara, la plamani era curat, desi respira zgomotos, era din cauza secretiilor de pe caile respiratorii, chit ca il curatam cu pompa saracu'.E o forma de virus care nu da febra...ceea ce e bine, ai sa vezi ca o sa scape repede...sanatate multa, multa...

 

Paxelaid="red">, multumim [dual]...

 

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miria Cristinaid="red">, sa fie sanatoasa D[bibe]miana ta...

ai mare dreptate, si eu ma gandesc uneori ce perioada mi-a fost dat sa cunosc, chiar ca a meritat sa astept 7 ani...chiar daca acei ani au fost ani de lacrimi si suferinte, cu infrangeri si insuccese...acum Vladut a sters totul si ne-a demonstrat ca Dumnezeu stie ce face si mai ales cand face...

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Andreap nu poate sa scrie pt ca are pc-ul defect ,dar e bine , Mariuca la fel .

Roxana ,multumim de urari ,ieri am facut 5 luni !

 

Jasmine, muluam pt sfaturile tale, Andrei deja maninca mai bine piureu ,mai putin suc in schimb .Scaunelul de masina e bine sa aiba un sistem de prins in 3 puncte la centura si in 3 pct sa-l tina pe bb,adica peste minute si peste burtica.

 

 

diana2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bits,in biberon se pune intai apa si pe urma laptele praf.Cantitatile sunt scrise pe cutie.In general e cam asa : o masura de lapte praf la 30 ml apa.

 

Ionela-Roxana,pai tu te plangi ca doarme Emily ziua?Al meu nu vrea sa doarma.Daca atipeste…nu dureaza mai mult de 20-30 minute.Doar afara doarme bine.

 

Ionela-Roxana,e vorba de cereale instant,sub forma de fulgi(orez,porumb).Sunt in cutii,si se adauga o masura (ca la laptele praf) in biberonul cu lapte.Asa e laptele mai satios.Cerealele se pot prepara si sub forma de piure,adica mai putin lapte si cateva linguri de fulgi.Oricum scrie pe cutie ce si cum.

 

OtiliaV,eu i-am facut baie zilnic pana pe la 3 luni si jumatate,dupa care m-am plictist.Acum ii fac la 2 zile si recunosc ca de 2 ori s-a intamplat sa-I fac chiar la 3 zile.Oricum la funduletz il spal cel putin o data pe zi,cand face kk.

 

Elilenus,ideea e sa-I dai intai sucul si imediat dupa suc ii dai laptic.

 

Eliza,sper ca nu are nimic grav puiul tau.

Tu cand zici “ma gandesc sa ma duc cu el la spital”,la care spital te referi?Chiar fetelor,daca se intampla ceva cu bebe (Doamne fereste) seara sau noaptea,unde mergeti cu el?Direct la spital?La care?La camera de garda a oricarui spital sau la un spital de copii?Care?Uite ca nu m-am gandit niciodata la asta.Eu habar n-am care sunt spitalele de copii,nici pe unde sunt.Cine ma lumineaza si pe mine?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...