Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(36)


aime

Recommended Posts

Si noi suntem prin zona.

V-am citit dar nu am mai apucat sa scriem. Suntem bine sanatosi si am inceput sa scoatem sunete noi.

 

E tare simpatic cand se cearta cu jucariile lui in legea lui. Imi vine sa il mananc...

 

Pana acum nu am avut probleme cu mancarica a mancat ce i-am dat. Si cereale si supa si banane si biscuiti, de toate. Ma declar o mamica fericita.

 

Va pup,

 

 

Flory si [copil] Andrei (27 Nov 2004)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/florypop/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Jasmineid="red">, eu cand ma refer la spital ma gandesc la Grigore Alexandrescu. E foarte aproape de Piata Victoriei (cum mergi dintre Piata Romana spre Victoriei pe Ana Ipatescu este ultima strada la dreapta inainte de Piata Victoriei). N-am fost niciodata acolo, nu stiu cum e, nu stiu cum sunt doctorii, dar stiu ca e spital de copii. Daca s-ar intampla Doamne fereste ceva, m-as duce acolo la Camera de Garda..

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elizaid="red">, multa sanatate lui Alex, sa se faca bine repejor!

 

Aimeid="red">, Vladut e un scump, pare asa cumintel[il]...

 

Noi suntem bine sanatosi si nazurosi, nu mai are stare in nici o pozitie domnul meu, numai in scaunul de masina sta destul de mult fara sa caraie! In patut se intoarce imediat pe burta, si se ridica de la talie in sus cu totul, nu stiu ce vrea el sa faca acolo, apoi se arunca precum bolovanul inapoi pe burta... ma rog, te pui cu gustul omului? - atata timp cat pe el il distreaza...

 

Vad ca i-au iesit cateva bubite pe chelie, ca niste cosulete, parca zilele trecute a avut cateva si pe obrajori, ce-o mai fi si asta?

 

Bianca e foarte incantata ca a reinceput gradinita, deja are pe acolo niste admiratori, si ma pune s-o dichisesc in fiecare dimineata. In plus, mi-a zis educatoarea ca e foarte cuminte[:0], si cea mai ordonata de acolo, isi strange intotdeauna lucrurile si ii pune si pe ceilalti sa faca la fel[:0]- m-a intrebat daca asa e si acasa, iar eu am scos un daaa,uneori! cu un sfert de gura [:D].

 

Multumesc pentru raspunsuri in legatura cu cerealele, de fapt am pus intrebarea prost, ma refeream daca cele cu lapte contin lapte pentru bebelusi , sau lapte degresat normal. Oricum, astept sa vina azi comanda de la bebelusultau, si ma lamuresc! Cica nu se mai gasesc Humana fara lapte momentan , mie Nestle nu-mi plac (tin minte de la Bianca ca faceau cocoloase), asa ca poate voi lua de la Milupa.

 

Jasmineid="red">, la spital poti merge (Doamne fereste!, sa nu fie nevoie!), ori la Grigore Alexandrescu, ori la Budimex. Noi am fost atunci cu Mihnea la Grigore, asa ne-a recomandat pediatra. Intr-adevar, daca e sa se intample ceva in miez de noapte, mergi direct la camera de garda (unde vei da de o multime de copilasi de toate varstele cu ai lor parinti)si te infiltrezi un pic cu o mica atentie, ca sa nu stai la tot codoiul, mai ales daca ai bebe mic.

Daca ai nevoie vreodata , iti pot recomanda pe cineva de la "boli respiratorii" .

 

[pup]

Roxana&Co

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roserbitzo si alex si-a gasit o gagica azi la inscriere hi hi[il]sa vezi ce o mai tinea de mana[bang]nu stiu ce o sa ma fac cu el cand o sa se faca mai mare hi hi

deci..scurt si cuprinzator...am reusit fetelor sa-l inscriu pe alex, dar nu la gradinitza aceea de care v-am zis ci la una mai mica, nu asa luxoasa ca cealalta dar este recomandata de o persoana din inspectorat si domnul respectiv stie ce vorbeste...asa ca merg pe incredere...plus ca am intrebat parintii si toti mi-au zis ca sunt super multumiti de educatoare care sunt fff atente cu copilasii...de fapt asta conteaza nu luxul din clasa, nu?...si este super aproape de casa mea...

ruxi a stat cumintzica si a dormit in carucior la soare fiindca am avut ceva de asteptat si acum isi face somnul de frumusete[vampa]de jumatate de ora....afara doarme 3 ore si in casa 30 de minute.

va pup si mai vorbim

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ELA2001id="red">, asteptam eu mult si bine listuta...[:D], daca mi-s tuta si nu trimit adresa, ce sa fac?[bang] Asadar, onytza81@yahoo.com

Multe multumiri si astept cu nerabdare. [pup]

OTILIAid="red">, de ce ii faci baie dimineata? DAca i-ai face seara, ar obosi-o, si ar dormi bine, si poti sa iesi si dimineata la plimbare linistita.....[pup]

Piciorul lui PAul nu a trecut deloc, pun mereu comprese cu rivanol si il ung cu lioton, dar parca degeaba...numai stiu ce sa ma fac, sunt disperata..[q][q][q]..maine ma duc cu el la ana culcer...nu se mai poate...sa mai ai incredere in cadrele medicale...cred ca daca i se intampla ceva la piciorus , le strang pe-astea de beregati!!!!!!!![q]

Vaccinul de sase luni, cred ca il fac la ana culcer, dau un ban, dar e in siguranta copilul...[V]

 

Onitza-mami lui Paul

http://community.webshots.com/user/fix_indiferent

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red"> stai linistita cu piciorusul. Asa a facut si a mea la vaccinul de 4 luni ( si eu eram disperata atunci). Se inrosise mult iar locul era tare pe un diametru mult mai mare decat roseata. Am zis ca data viitoare ma iau de asietnta sa il faca incet ca doar nu o fugareste nimeni. Si abia dupa o luna si ceva i-a trecut.

Pupici.

 

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ELEid="red">, NU POT SA CRED !!!!!! DUPA O LUNAAAAAAAAAAAAAAAA! [q] Acu' zi si tu...sa nu le [neand] pe asistente????? Of , micutzii....tu cum ai tratat piciorushul? Tot cu rivanol??? Cat timp? O luna??????????? [V] AL meu plange de fiecare data cand ii schimb compresa, normal e receeeeeeeeeee.

ELAid="red">, trimiti si mie te rog listutza? onytza81@yahoo.com

Multam.

 

 

 

Onitza-mami lui Paul

http://community.webshots.com/user/fix_indiferent

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red"> ce simpatici sunt copiii aia mey...dar chiar sub ochii vostri???

Andreea eu nu stiu cum faci tu asa ture lungi zilnic...azi am plecat de la 11 de acasa si am ajuns la 18 si sunt moarta si eu si copchilul de oboseala.Noua nu ne plac ca lui Mihaita trotoarele patriei ramolite.

Voi le dati cu ceva crema de soare? ca al meu s-a bronzat deja si mi-e frica ca oricat l-as feri de soare mult, tot il vede .Am intrebat la farmacie dar nu au aparut inca

 

http://photos.yahoo.com/mikiparisa

 

poze de la cluj

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...