Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine a avut surprize la nastere?


mitub

Recommended Posts

Dragii mei, In ultima vreme aud tot mai des de parinti care asteptau fetita si au avut baiat dar si invers. Medicii erau SIGURI de ce au vazut la ecograf, parintii isi construisera planurile si cumparasera cele necesare in functie de ce zisese doctorul, numele era ales numai pentru varianta zisa de doctor.... si totusi, copilutul a fost mai smecheros si a dat semnale false, i-a pacalit pe toti si a iesit ce a vrut el! Sigur, spunem toti, sanatos sa fie, ca vine cu norocul lui, si la urma, urmei n-are nici o importanta ce este...dar as vrea sa povestiti cum a fost si cum ati trecut peste momentul... surprizei! Pupici, Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 22 saptamani + (DPN 1 august)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

n-am avut eu personal...ci o colega de-a mea. nu stiu cu cine a nascut ea la municipal... cert e ca bb a avut putzulica toata sarcina, 4 echografii... si s-a nascut fara. eu ce sa fac, luasem botosei albastri. le-am schimbat siretul, l-am pus rosu[:D]. bietul tatic, era asa dezamagit... dar dupa o saptamana nu-si mai incapea in piele, ca uite ce seamana cu el.

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am trecut prin asta : 2 echo si de 2 ori baietel. Toate babele dupa burta, dupa spate dupa fata : baietel.

Dar surpriza la nastere FETITA.

Cumparasem cateva hainute cu bleu dar s-au potrivit Andrada avand ochii albastri mergeau.

La soacra mea a fost mai rau pentr ca cumparase multe hainute si toate pentru baietei dar le-a schimbat in hainute roz si s-a rezolvat problema.

 

Nu mai conteaza ce a fost. Bine ca e sanatoasa, desteapta si frumoasa.

 

Criss si bb Andrada

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca nu e chiar asha de multa lume care a trecut prin genul asta de surprize...sau nu din cei care citesc sectiunea asta a forumului. Oare daca as ruga moderatorii sa mute subiectul la discutii generale as auzi de mai multe povesti de genul asta?

 

Multam,

 

 

Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 23 saptamani + (DPN 1 august)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut cea mai mare surpriza,pentru ca in Suedia nu se spune la ecografie sexul bebelusului.9 luni de zile am tot auzit ca fac baiat,burta era conform "babismelor" de baiat,ajunsesem sa fiu convinsa ca am baietel,dar ..[am]a fost fetita,spre marea noastra bucurie,care ne doream o papushica!![8**]

 

Elena[hippi] si [copil]pisicutza Amelieid="Century Gothic">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu, dar o prietena a avut chiar surprize de proportii in Sighisoara, unde a nascut. Copilul iesise deja si i s-a spus ca e baiat, exact ce vazuse medicul si la ecograf, inainte de nastere. Medicul care ajuta la nasterea copilului, mai exact medicii ca erau 2, au confundat cordonul ombilical cu un penis, si asta pe viu. Au anuntat rudele dar a observat cineva, o asistenta ca e totusi fetita! Va imaginati soc pe mama in acele momente, ba e baiat, ba e fata!

 

mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut surpriza dar noi ne-am bucurat enorm. aveam acasa un baiat si imi doream tare mult o fetita. la eco, doctorul nu vroia sa spuna ce-i dar eu am insistat sa scormoneasca bine si sa-mi spuna totusi. mi-a zis ca vede doua bilute deci e baiat. sotul era langa medic si a vazut si el bilutele. ultimele 2 luni de sarcina fata mea a fost baiat. n-am cumparat nimic dinainte ca nu m-a lasat mama. superstitii.

la nastere, m-a intrebat asistenta de la sala de nasteri daca stiu ce am si i-am spus ca e baiat. in momentul in care a iesit mi-a spus "iaca, baiatul e fata!" vorbele astea imi vor ramane vesnic in creier. am plans de fericire, serios! cei din jurul meu radeau dar eu eram in al noualea cer: plangeam si radeam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut surpriza la nastere, insa pana prin luna a 8 a Matei al meu fu fetita... noroc ca eu, mama prevazatoare, am avertizat toate rudele si prietenii daca-mi cumpara ceva sa nu fie cu dedicatie, roz sau bleu, sa fie ceva neutru ca nu se stie.... si bine am facut [:D]

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

http://community.webshots.com/user/vizigotu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasa mea a fost una dintre patite. I s-a spus, la toate ecografiile, ca asteapta fetita. A fost atit de bucuroasa, deoarece, dupa baietel chiar isi dorea fetita. Surpriza a fost de proportii.

 

Eu, in persoana. La ecografiile, nu chiar foarte numeroase, pe care le-am facut, nu s-a vazut mare lucru, doctorul, la un moment dat spunindu-mi: "e fetita, da sa nu mai spui la nimeni" (sotul astepta baiat, bineinteles). Cind am nascut si mi-a spus: ai un baiat, parca nu-mi venea sa cred, si in loc sa ma uit sa-mi vad copilasul la fata, m-am uitat direct la putulica lui, fara sa apuc sa-i mai vad si fata foarte bine.

 

Cu drag, Mihaita(4,5 ani) si mami Mihaela.[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

eu cica am fetita,sunt tare bucuroasa, dar m-am gindit, daca o avea putulica...cred ca o sa il iubesc la fel de tare, numai rochitele pe care le-am primit de la soacra-mea nu o sa le poarte.ii ia mami pantaloni de smecher. si gata. tot aia e.cred.

M24+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...