Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine a avut surprize la nastere?


mitub

Recommended Posts

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

fetele, eu am facut ecografie morfologica, e-adevarat, destul de devreme, la 12s, shi iosup mi-a zis ca am fata, iar acum, la 20s, la alt eco normal, mi s-a zis ca e baiat... asha ca eu ce sa mai cred???

o sa mai fac o ecografie morfologica in curand shi va tzin la curent, dar voi ce-atzi crede in locul meu?

xandra, 20+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xandra, eu zic sa il crezi pe Iosup, nu am auzit sa se insele. Si mie mi-a zis la 13 s ca e fata si la 22 s dr Pop mi-a confirmat. Intre timp am facut si eco 4D si am poza cu "pasarica" asa ca sunt 100% sigura.

Depinde si unde ai facut eco la 20 de saptamani...daca era un ecograf performant sau nu. La CMU- la Iosup si la Diagnosis- la Pop sunt ecografe mai cu motz, care "vad" cam totul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost la diagnosis, dar nu era 3d, era normal, dar eco morfo... shi eu m-am gandit ca nu se apuca iosup sa-mi zica asha ceva daca nu era sigur, mai ales ca eu nu l-am intrebat sexul, dar daca nici acum, la 20s, nu se vede sexul bine, chiar shi la un eco normal, atunci cand?

xandra, 20+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Miruna Enescu

Eu nu cred ca si-au facut ecografie de-aia speciala. Eu am fost la Centrul Olimp, unde au un ecograf de-ala cu mot, si mi-a spus si ce au in creieri si cum iese aorta din inima si ...ca au testiculele coborate deja in scrot. Nici vorba sa faca vreo confzie cu ecograful ala.Miru


id="quote">id="quote">asta cam asa-i.daca faci eco d-aia "cu motz"stii si cate fire de par are in cap si ii citesti si liniile dim palma. N-am auzit pe nimeni sa nasca un copil de alt sex decat i s-a aratat in stele la eco.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi nu am dorit sa aflam sexul copilului , ca sa fie surpriza mai mare...cu toate ca in timpul sarcinii multi isi dadeau parerea, si mai toata lumea spunea ca este baiat.deja incepusem sa cred 80% ca e baietel...si SURPRIZAAAAAAAAAAA!!!Alice a mea i-si facuse aparitia!![:D]

 

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=15633&cid=15022

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/zapomena/album?.dir=5b15

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea, a facut o gramada de ecografii, ca a tot avut probleme. La fiecare, era baiat. Cu 4 zile inainte de nastere, a cazut pe scari, tare nasol, si a fugit la doctor sa vada ce face bb. bebe era bine, doar ca devenise fetita. ea avea toata camera pregatita, toate hainutele, carucior.....tot pt baietel, cu bleu.

 

A nascut o fetita superba!

 

Eu la primul bb....mi s-a zis de la 8 saptamani ca-i baiat, dupa nr de batai pe minut (asa mi s-a explicat, ca cica fetitele au cam 140, iar baieteii cu vreo 15 mai mult). la echo morfologica a zis tot baiat,......si am nascut baietel. Tare mi-am dorit sa am o surpriza, si cand s-a nascut, direct intre picioare m-am uitat.

 

Acum nu vreau sa stiu ce e, dar presimt ca e tot baietel. Sper sa gresesc, ca as vrea fetita. Acum, ce-o fi o fi, important e sa iasa un bb sanatos si frumos.

 

[gravi] Ancuta id="red"> 10+ & [copil] Martijn, id="blue">(24.10.2003)id="Book Antiqua">

Poze cu Martijn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...