Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Obiceiuri la construirea unei case


Recommended Posts

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia] Adi, Gabiarama ma bucur sa va intalnesc si aici. De Adi stiam [;)]. Gabi si noi am colindat Buciumul in lung si-n lat, am ajuns si la Visani, dar ne-am "stabilit" in Galata spre Miroslava. Asta e, ma bucur ca am partenere de discutii, la noi abia acum incepe "treaba".Si chiar o sa am nevoie de sfaturi [:I]. Va [pup] aime
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aime , ma bucur mult pentru tine ca ati gasit un loc atit de aproape de oras.Spor la construit . La inceput am fost foarte reticenta la ideea de a avea casa la "tara" ,dar acum abia astept sa ma mut .In fiecare zi caut pe net idei de amenajare ,decorare a camerelor ,desi inca nu am ajuns asa de departe. Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005) [url="http://community.webshots.com/user/gabiarama"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am pus un banutz inscriptionat cu citat din biblie, iar la acoperis, cand s-a pus scheletul acoperisului( lemnele doar) in varf s-a pus un prosop, busuioc si o cruce. A ramas acolo si acum dupa ce s-a pus tigla se vede din pod. Urmataore etapa religioasa ar fi sfintirea casei! MA intreb si va intreb cand se face sfintirea, cand e totul gata, mobila pusa, tot-tot?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by CRIXIA
Urmataore etapa religioasa ar fi sfintirea casei! MA intreb si va intreb cand se face sfintirea, cand e totul gata, mobila pusa, tot-tot?
Eu cred ca logic ar fi cand te muti in ea (cel putin noi asa avem de gand) chiar daca e sau nu mobilata toata sau chiar teminata. [hopsieu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gabiarama
Aime , ma bucur mult pentru tine ca ati gasit un loc atit de aproape de oras.Spor la construit . La inceput am fost foarte reticenta la ideea de a avea casa la "tara" ,dar acum abia astept sa ma mut .In fiecare zi caut pe net idei de amenajare ,decorare a camerelor ,desi inca nu am ajuns asa de departe. Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005) [url="http://community.webshots.com/user/gabiarama"]Poze[/url]
Noi am fost ieri sa alegem modelul si culoarea la termopane.Ne-am hotarat la stejar auriu,si un model cu marginile rotunjite.Am vazut si ceva modele de usi interioare si exterioare,ramane sa ne mai hotaram la modele.pana la sfarsitul lui septembrie poate reusim sa punem termopanele si sa inchidem casuta pt iarna... Adriana [url="http://community.webshots.com/user/adrianamo"]papa-bun[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...