Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (3)


Recommended Posts

Noi mai avem un baietel, am cumparat astazi un Zwerghamster(hamster pitic) pentru copilasi.E nebunie mare, sunt incantati si eu si mai si-ca tot copil sunt[:D]. Mira sa stii ca ai mei seamana si nu prea intre ei.E putin izbitor faptul ca Phillip e saten si Rebecca bruneta, dar asa au cate ceva in comun[:D].Sa vedem cum o fi si bebe, sper ca nu blond[:D]Ce mari s-au facut si fetele tale ...eheee ce trece timpul. La noi siropul ala de echinaceea a mers bine, sper ca nu mi se pare dar e singurul pe care i-l dau lui Phillip de la inceputul anului, de 1 luna si Rebeccai.Poate le merge lor bine cu asta, nu stiu ce sa zic. Cu cezariana nu stiu ce sa zic, ai mei au fost amandoi nascuti natural(si destul de marisori-3.990 kg Phillip si 3.675 kg Rebecca).Acum sper sa nasc tot natural, dar vom vedea cum va fi pana la final.Dar depinde de corpul fiecareia dintre noi cum, cand si in ce fel isi revine dupa sarcina, nastere indiferent de care e. Si la noi a nins duminica si Phillip era bucuros ca facem om de zapada si ca va veni Mos Craciun[:D] ----------------------------- Gabriela[gravi], Phillip si Rebecca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, noi ne-am intors acasa, s-a terminat vacanta si acum recuperam la greu cu somnul si toate cele...30 de ore a durat tot drumul din RO pina acasa, am schimbat 3 avioane si am avut 2 drumuri de cite 11 ore fiecare, n-am prea dormit nici noi nici copiii [bang] dar macar au fost cuminti, s-au uitat la filme si jocuri non stop ca fiecare scaun avea ecranul lui [bis] Babee, o sa fim vecine cred, se pare ca ne mutam la Viena peste vreo 3-4 luni !! [alcool] sint inca ametita de aceasta hotarire, he he he...sper sa fie ok, eu nu vreau sa lucrez ci sa ma ocup de copii ! deja a nins la Viena ??? uffff tare greu o sa-mi fie cind o sa ma gindesc cum e vremea aici [bang][bang] dar se va compensa cu altele caci Viena e superba ! ------- Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mira, frumos la voi in Elvetia si copiii sint minunati, au un par si niste ochi innebunitori, scumpi scumpi !! ------- Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marimar.. parasiti NZ??[:)].. wow, ce decizie grea, de fapt.. si noua ne e greu atat de departe de tara.. am fi preferat sa fim undeva in Europa (Germania[il]) Noi suntem obositi. Codrin nu vrea la gradi, ma bate gandul sa incep homeschooling[:D].. asa ca sa pun motul pe tort.. hehe[:D]

[url="www.sabi.lx.ro"]Ajutati-o pe Sabina- un suflet curat![/url]
Mami de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006
[colegi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc de complimente!!.toti copii sunt dulci tare. Marimar, deci ne facem vecine de tara?? ...cred ca va e greu, cum au primit copii vestea, Matei ca el intelege mai multe??. ..........Elvetia va fi la o aruncatura de bat, puteti oricand sa veniti sa o admirati. Va asteptam. Gabriela, hehe, copii cresc si noi imbatranim........eu va invit la o bucatica de tort [papica], si [pahar], din pacate numai virtuala, eu azi ma sarbatoresc..........dar va astept cu drag sa ne chefuim impreuna. Adita cum au reactionat doctorii la tine la a 3-a si la a 4-a sarcina???.........eu ma gandesc ca daca as fi fost in Romania nu m-ar fi lasat sa ies din cabinet pana nu-mi faceau avort, sau probail m-ar fi pus sa semnez vreo hartie ca nu i-au raspunderea. v-am pupat pe toate....... Mira mami de [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346409398/24"] DAVID [/url](15.08.2002) [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346401061/26"]DARIA[/url](20.11.2004) si [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346410279/32"] SELIN [/url](07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/Oct2007"]Poze noi ....cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Mik Si la noi e la fel : zapada echivaleaza cu Mos Craciun. daca ninge din nou prin martie, nu conteaza ca e martie, vine Mosul ! [:)] Mik.
[:-)))] si la noi e la fel! adita, uau...cred ca voi incepe sa ma gandesc serios la inca un bebe, dar cum a spus si mira, la noi in romania mai greu, sunt putini doctori care sa accepte sa urmareasca o sarcina cupa 2 cezariene, ca sa nu mai vorbim de o nastere naturala dupa o cezariana[xx(] mik multumim ca ne-ai pus pe listuta![pup] si denisa "a avut parte" de paracenteza la amandoua urechiusele...otitele astea...dar de atunci nici nu a mai facut...asta s-a intamplat cand eram insarcinata cu raisa in 8 luni...si cand au dus-o in sala de operatii boceam de numai puteam si toata lumea se uita la mine si ma intrebau ce am patit [soc] mucii astia nu vor sa plece in concediu![q] m-am saturat... am cumparat un siropel pe baza de echinaceea, propolis+miere, laptisor de matca si inca ceva dar nu-mi amintesc (si e in camera fetelor care dorm[;)]), sper sa fie bun! diana, denisa (06.07.2003) [zana]si raisa (05.03.2006) [majoreta] [url="http://family.webshots.com/album/560238230qzdqHT"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mira La Multi Ani cu drag[flo][flo][flo].Sa ai o zi superba si aniverare pe masura[cina2][cheers][pup].Si ia zi tortul ala cu ce e? Sa stii ca mie mi-a placut tare mult Elvetia, am si zis ca anul viitor venim mai multe zile sa ne plimbam.Si tare rau mi-a parut ca nu s-a mai organizat o intalnire la Bodensee ca tare frumos a fost[si-eu]Lasa ca o iau pe Marimar de-o aripa si venim in tara cantoanelor in plimbare[hia]. Ieri mi s-a pus capsa pe sarmale, astazi am umbla disperata dupa varza murata si intr-un final am gasit la supermarket.Si daca tot am ajuns acolo am luat sa fac si-o piftie[:D](nu dati, sunt insarcinata, am pofte[:D]), si iarasi ma fac cat malul[grasa] ----------------------------- Gabriela[gravi], Phillip si Rebecca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mira la multi ani! ce zapacita sunt...[mariaj] n-am citit cu atentie! sau sunt "cu capu-n nori"...ieri am implinit 10 ani de cand suntem impreuna eu si sotul... si am petrcut o seara superba...[cina2]...am uitat si de ceas si de fete...abia la 22.30 am ajuns sa le luam acasa![alcool] inca o data la multi ani fericiti alaturi de sot si de copii! numai bucurii! diana, denisa (06.07.2003) [zana]si raisa (05.03.2006) [majoreta] [url="http://family.webshots.com/album/560238230qzdqHT"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...