Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (3)


Recommended Posts

na ca n-am mai stiu de unde sa va iau[bang][bang][bang] miha, multumesc. inseamna ca e la fel pretul cu cel de la gradi. mai "rumegam" problema. cit despre meniu, nu prea stiu. in situatii din astea apelam la un prieten care are un fast-food si ne pregateste acolo tot felul de bunatati (de obicei merg pe mina lui). Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/album/560562082pmZksk?vhost=community"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si la noi e greu cu trezitul dimineata. daca ii duc eu e jale, ca la ora la care plecam la gradi se trezesc toti. ala mic vrea sa suga, Nectarie vrea si el sa manance, vor in brate, alintati pana se dezmeticesc bine, vor sa ii ajut la spalatul pe dinti, se misca in reluare. asa ca ma enervez si tip la ei si e groaznic. e mai simplu cand ii duce tati, si in ultima vreme asta a fost singura solutie. problema e ca el pleaca mai devreme si trebuie sa-i trezesc cu ceva timp inainte ca sa avem timp, dar macar atunci nu se trezesc cei mici, ii imbrac pe cei mari si gata, nu trebuie sa mai trag 4 copii dupa mine pana la gradinita, eventual gafaind, cu guritele deschise pe frigul care e dimineata, sa aiba de ce raci din nou in legatura cu meniul, ultima oara cand am avut musafiri care s-au anuntat cu destul de putina vreme inainte, si n-am avut timp de pregateli, am fiert niste conopida, am pus-o pe un platou, s-a servit cu smantana deasupra si a avut mare succes [mamica]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [bb], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[stelist][hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

greu e cu mersul la gradi dimineata si la noi. cind este acasa tati, se rezolva usor. pleaca ei doi. eu ii pregatesc repede pe amindoi iar daca intre timp se trezeste si robi, ma ocup de el iar cei mari se descurca singuri in continuare. cind e tati plecat se complica lucrurile. trebuie sa chem pe cineva care sa stea cu robi pina ma duc la gradi si ma intorc. de obicei mergem cu taxi si ma intorc eu pe jos[:D]. eu nu am permis asa ca degeaba ar fi masina in fata blocului[bang]. tare greu e asa, ca altfel l-as putea lua si pe robi cu mine, chiar daca ar trebui sa-l trezesc.dar o sa cresc eu mare si imi iau si eu permis...[:D] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/album/560562082pmZksk?vhost=community"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voua vi se intimpla sa aveti probleme dimineata cu hainutele? mi s-a intimplat asta de citeva ori. seara pregatim hainutzele de gradi iar dimineata cind sa se imbrace, nu mai vrea alea, vrea total altele care nici cum nu merg. ieri vroia in pantaloni scurti si tricou cind afara erau 7 grade[bang][bang][bang]. si atunci incep negocierile[:D]. voi cum procedati? Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/album/560562082pmZksk?vhost=community"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Descopar acum ca subiectul a fost mutat. Miha, salata de orez cu porumb se face din orez fiert in apa clocotita si clatit, o cutie mica de porumb, putin ceapa (optional), ardei gras taiat cubulete sau rosii fara miez, ton in apa din conserva si un sos de salata de tip maioneza subtiata sau vinaigrette. Dupa gust ii mai poti pune patrunjel verde taiat marunt. Katik, eu pregatesc hainutele in fiecare seara. Dimineata ma trezesc inaintea lor si ma uit la temperatura. Apoi actionez in concecinta. Daca protesteaza ii imbrac cum vor si-i scot afara sa vada cum e (stau la casa in afara orasului). Tu daca stai in oras, pune-i sa se uite pe geam sa vada cum sunt imbracati trecatorii. [grup] Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare ca aici e locul nostrru.. E vorba de cresterea copiilor, nu de prieteni dintotdeauna.. ce enervant, asta mi se pare exces de zel, erau prea multe subiecte la "Parintii intreaba, parintii raspund? [xx(] Miki, salata de fructe, ananas taiat sa-l ia in manuta copii, oua in forma de iepurasi (umpluti cu galbenus+maioneza/mustar), rosii umplute cu branza, crochete, si cred ca e de ajuns, daca faci prea multa ramai cu mancarea.. Vezi la "bucatarie" ca mai erau subiecte cu meniu pentru petreceri.

[url="www.sabi.lx.ro"]Ajutati-o pe Sabina- un suflet curat![/url]
Mami de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006
[colegi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru retete, in seara asta trebuie sa imi fac meniul, maine vreau sa merg la cumparaturi. Cat despre mutatul subiectului si eu cred ca mai bine era sa fi ramas unde a fost, dar ... Cu trezitul de dimineata mi-am dat seama ca ei nu au notiunea timpului, am incercat cu numaratul si daca nu sunt gata pana termin de numarat ii amenint cu ceva si vad ca functioneaza mai bine. Plus ca azi i-am culcat si mai devreme, la 20,30 erau in pat, doar Vlad nu a adormit imediat pt. ca el doarme la gradi. Cu alegerea hainelor nu prea am probleme, baietii nu sunt asa de pretentiosi, doar cand au haine cu desene le prefera. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga http://community.webshots.com/user/mcrmiki Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor si haideti la o cafea calda[cit]. Noi suntem mai bine, raceala aproape trecuta. Legat de sculatul dimineata, ai mei se trezesc fara probleme la 6.30, amandoi. Din pacate la fel se trezesc si sambata si duminica. Dar seara la 8 sunt in pat fara discutii. Acum ca merg amandoi la cresa e mai greu cu pregatirile. Inainte pleca tati cu Eduard si eu ramaneam acasa cu bebe. Si eu le pregatesc de seara hainele. Uneori si Edi face mutre, are preferatele lui, dar cedeaza destul de usor. La noi modelul e tati. Daca tati are haine mai groase le accepta si Eduard imediat. Eric e inca prea mic pentru probleme din astea. Eu mi-am facut un calcul si cand incep serviciul trebuie sa ma scol la 5.30. Ca sa am timp sa strang in casa, sa pun masa si sa ma aranjez si eu putin. La imbracatul copiilor se descurca si tati. Eu la 7.30 incep serrviciul asa ca la 7 cel tarziu ii voi lasa la cresa. Acum e simplu ca dupa ce ii duc ma intorc acasa si imi vad de treaba in liniste. Off, am emotii, sper sa ne adaptam repede la conditiile astea. Va pup pe toate![pup] Cornelia, mama sefilor Eduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici! Ouuuuof ce m-ati lovit la faza cu pregatitul de gradi dimineata.eu credeam ca numai la mine e greu. Amira mea se misca in reluare!Prima grija de dimineata e sa se uite la tv. E o emisiune de copii si nu se mai indura de ea.Abia le misc la masa.La masa sa nu credeti ca maninca,nuuu,se joaca!Bai si vorbesc si se impung ,Israa mai trage si cite o "traviata"[:D] de-mi vine sa [bang][bang] Normal ca mai ridic vocea ,numai ca sotului din dotare nu-i convine sa ma auda de la prima ora facind vocalize.Se mai strimba el da-i trece.[:D] Acum e si mai nasol ca suntem in post si mai toata noaptea umblam de bezmetici prin casa.Eu ma fur cite 2-3 ore de somn seara dar al meu doarme numai pe la 5-6 a.m asa ca il las sa doarma si le duc eu la gradinita.ajungem cel mai tirziu,pe la 9:30. Le-am luat paturi supraetajate si le-am facut o camera separat.sunt incintate de pat dar Israa cam scinceste sa stau cu ea pina adoarme,citeodata se trezeste si vine la noi.[^] Sa va zic cu permisul meu.am fost de doua ori la examen,am luat scrisul dar la traseu m-au picat.Efectiv degeaba!! Am fost asa suparata!!Miercurea viitoare dau iar. Bai sunt niste [^] nu stiu cum sa le zic.Cica iti dau 100 de puncte ,daca faci macar 70 iti dau permisul.Sa vedeti de ce m-a picat prima data.Cica in "crank" am fost cam aproape de gard si cica cind schimb banda trec prea incet.Pt. asta mi-a taiat 40 de puncte. A doua oara cica am trecut prea repede de pe o banda pe alta si am semnalizat tirziu o data.tot 40 de puncte! Sa TURBEEEEEEEZ!Eram sigura ca-l iau de prima data. Sa vad miercuri ce gogosi imi mai toarna![bang][bang] sunt o multime de straini(chinezi,filipinezi,brazilieni) majoritatea femei.Sunt unele care au venit de mai mult de 10 ori.[bang] Inainte sa plec la examen a doua oara ma suna o amica ucrainianca si i-am zis ca sunt ocupata ca nu ne putem vedea.Cind aude unde ma duc imi zice "aaa relax,primele 2-3 incercari te pica fara discutie.Asa am patit si eu!" Mi-am mai revenit,chiar am crezut ca sofez ca o cizma![:D][bang] Astea`s nouatile noastre. Sanatate la piticii bolnaviori si succes la scoala.Amira incepe in aprilie,asa e aici!Deja am emotii![:D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici !!!! Chiar ma intrebam,unde o fi disparut subiectul????? Hannen,parca vorbesti despre MD,acolo te pica mereu la exemen,dar daca le dai ceva$$$$$$ sa vezi ce repede treci.Cred ca la voi faza cu $$$$ nu merge. La noi cu trezitul dimineata e cam asa:ii scol la 7:40,ii duc eu la baie si ii spal pe fata pna se trezesc bine[:D],se spala pe dinti si apoi imbracatul.Pe Evelina o imbrac eu,dar Sami se imbraca singur(doar trebuie sa ma uit dupa el sa nu se urce inapoi in pat). La ora 8 sunt deja impachetati,le dau sa manince un iaurt sau o banana si la 8:10 suntem afara sa asteptam Busul care soseste la 8:20. Apoi,eu o duc pe Evelina la gradi,care e la 5 minute de mers pe jos. Toate lucrurile se petrec in mare liniste,caci Loredana doarme in camera alaturata.Cind tati este acasa ne ajuta si el. Cam asa este la noi[:D] Acuma ma duc sa pun nist rufe la spalat,si plec dupa Evelina la gradi. Sa aveti o zi buna. [pup][pup] [pup] Alina,nascuta in Chisinau Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag [url="http://community.webshots.com/user/alinanicolae01"]album[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...