Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (3)


Recommended Posts

am modificat link-ul, la mine merge acum cu intarcatul, ce sa zic? e greu, dar daca nu se mai poate, ce sa faci? o sa-i fie greu o vreme, dar o sa se obisnuiasca si Stefan are febra si nici un alt simptom, maine la prima ora merg la pediatra [mamica]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [bb], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[stelist][hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ne inscriem si noi in rindul celor cu febra[:(],Evelina are febra dar si tuseste rau din piept.Miine cred ca si noi luam calea spre medici. Spre seara ii voi face cred ca niste spalaturi si o frectie totusi. Hannen,intreaba la farmacie daca au acolo pastile pt oprirea laptelui.Stiu ca la noi in tara sunt. Si pote iti ungi cu ceva antibiotic sinul infectat. Eu pe Evelina am intarcat-o la 18 luni(tot nu ma puteam hotari,caci si la ea era pe post de suzeta).Am uns sfircurile cu "albastru de metil".Si cind i-am dat sinul,s-a ferit.A vrut totusi sa guste,si cind a laut in gurita,nu a mai dorit.Peste zi,cind vroia la sin,i-l dadeam,dar cum il vedea albastru--- nu mai vroia.Cam vre-o 3 zile am umblat cu sinul albastru,dar in schimb am reusit [bis],caci inainte incercasem ca disperata s-o intarc,si a doua zi nu mai rezistam. Ce-i drept,a fost miorlaita vre-o 2 saptamini,dar i-a trecut. Adita,mama da ce poze faine ai pus.Stefan e un scumpic,dar si ceilalti copii sunt niste dulci[pup]. vad ca ti-ai schimbat lucul,sa stii ca iti sta foarte bine[il] Ai mei au adormit la amiaza cu totii,si ma trage si pe mine la somn. Aseara dupa ce am culcat copiii,pe la orele 11pm,am iesit cu sotul sa fac lectii de sofat. Sa va zic ca dupa ce am ajuns acasa,imi tremura stomacul si ziceam ca nu ma vad soferita[bang]. am editat "metilul"[asia] Alina,nascuta in Chisinau Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag [url="http://community.webshots.com/user/alinanicolae01"]album[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cat v-am cautat[alcool]...am avut calculatorul stricat aproape doua saptamani [bang] pana m-am enervat si i-am spus dragului meu sot ca daca nu-si face timp sa-l repare n-o sa am timp sa-i fac de mancare! a luat-o in serios!!! si acum am din nou calculatoooor! ce greu e fara! adita, am vazut si eu pozele, avea o treaba stefan cu dezlipitul[:D] la mine dimineata e relativ usor, daca e si tati acasa. am noroc ca raisa se trezeste mai tarziu- pe la 9- pe denisa o duc la gradinita pe la 8- 8.15. dar daca nu e tati acasa e greeeu, ca trebuie s-o trezesc si pe ea si e mofturoasa toata ziua daca nu-si face somnul. si cand ma gandesc ca vine frigul si o sa fie si mai greu cu imbracatul, ma ia cu tremurici! noi am scapat de febra dar am avut mucisori destui si denisa a si tusit, inca mai tuseste putin. sunt fericita ca nu a tusit si cea mica cu toate ca ea a racit prima... interesant! alina parca albastru de metil se spune pe aici... [:D]ce a spus sotul cand te-a vazut albastra (sau mov?!!)[:D] eu am fost norocoasa in privinta intarcarii, le-am alaptat pana la 10 luni pe amandoua, si n-au dus "dorul" sanului. la raisa m-au durut sanii ceva mai tare dar intr-o saptamana a trecut. pupici si sanatate multa la pitici si la mamici! diana, denisa si raisa [url="http://family.webshots.com/album/560238230qzdqHT"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Addiana,deci"albastru de metil",mersi mult,caci eu am tradus din limba rusa,si stiam ca ceve e cu "metil....."[:D] La mine erau albastre doar sfircurile,si oricum a fost un timp doar a Evelinei atunci,ca de nu,se intarca si barbatu-miu [:-)))][:-)))] Alina,nascuta in Chisinau Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag [url="http://community.webshots.com/user/alinanicolae01"]album[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fetelor cat v-am mai cautat. Am zis mai fac o ultima incercare si va dau pierdute. Am lipsit o lunga perioada, partial justificat de plecarea in concediu. Am fost 2 saptamani in Croatia cu toti puradeii. Ne-am simtit super de la mic la mare. Din pacate a inceput scoala si pentru mine programul infernal. Dus-adus de la scoala , gradi, servici, iar dupamasa vin activitatile extra : balet, inot, pian. Intre timp am aflat ca-mi pleaca si femeia din decembrie, asa ca sunt in cautare de bona . Sunt cam in picaj liber. Nu mai am rabdare cu copii, mai ales cu Daria care ma streseaza la culme cu temele si cu faptul ca e foarte posesiva.Cu sotul parca ma cert intr-una. Ufff sper sa-mi treaca. Sincer imi vine sa-mi dau demisia. Nu am citit nimic din urma. Sper sa reusesc maine seara si sa vin si cu raspunsuri. Noapte buna si ma bucur ca n-ati disparut. Daria- 29.01.1999[zana] Alex - 07.02.2003[bonjovi] Matia - 31.10.2006[bebic] [foto][url="http://new.photos.yahoo.com/somleac/albums/"]POZE[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somleac, imi pare rau. chiar nu stiu cum sa ai timp sa le faci pe toate. nu poti amana jobul pana mai cresc copiii? [mamica]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [bb], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[stelist][hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am intrat pe fuga, nu prea am timp acum sa stau la calculator. Multumesc fetelor care m-au sprijinit si mi-au dat sfaturi in legatura cu scoala lui Bogdan, ideea este ca l-am retras de la program prelungit si il iau la ora 12 de la scoala si ma pot ocupa mai bine de el. Cu invatatoarea nu reusesc sa comunic, parca este un zid intre noi, ma gandesc, poate am eu prea mari pretentii, educatoarele de la gradi erau tare comunicative. Ideea este ca nu-i place la scriere sa faca liniute, bastonase, cred ca inca nu constientizeaza inca ce inseamna scoala. Nici eu nu prea stiu cum sa procedez, mi-e frica sa nu exagerez, poate cer prea mult pt. varsta lui. Astept sfaturi de la mamici care au trecut deja prin cl. I cu copii, cum ati procedat cu lectiile. Ziua lui Alexandru a iesit foarte bine, totul a fost super, a avut o gramada de copii, cred ca au fost 12 copii si s-au distrat tare bine. Poze nu am foarte multe cu aparatul digital. deoarece al nostru s-a stricat si ne-a facut un prieten, dar nu prea le-a reusit. Cand am timp rog pe cineva cu mai mult timp sa ma ajute sa le bag in album. Va spuneam ca ma tund, m-am si vospsit si am fost foarte incantata de rezultat, mai greu acum dupa ce mi-a trecut freza si tre sa-l aranjez singura. Va doresc multa sanatate celor bolnaviori si sper sa revin cat de curand! Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga http://community.webshots.com/user/mcrmiki Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele apar cu scuzele de rigoare,am chiulit!Recunosc!Da` am avut motiv[:D] De luni am fost ocupata pina peste cap,azi am avut zi "libera".M-am ocupat de casa,smotru si gateala![:D] Si am o veste mareee,mi-am luat permisul ieri!!![bis][bis] Acu` astept masina promisa de sot.[:D] Asaaa,sa va zic una,am o multime de poze in telefon dar nu stiu sa le descarc in pc.De fapt nici n-am incercat![:D] Camera e fara baterie(incarcatorul e la sot la birou[^]) Ma duc sa mesteresc,poate reusesc sa pun poze noi. Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf ce bine ca v-am gasit ca intrasem in fibrilatie.Am reusit si ma bucur ca v-am regasit. Ne-am intors, am inceput de 2 zile gradi si incercam sa ne revenim dupa nebuneala. Imi fac timp si ma pun pe povestit-posibil in week-end. Va pup si sanatate cui e bolnavior. ----------------------------- Gabriela[gravi], Phillip si Rebecca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...