Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (3)


Recommended Posts

hannen, FELICITARI!!!![bis] Bravo tie!!! Ma bucur mult. Am si eu un gand sa ma apuc de scoala dar inca nu sunt convinsa. Somleac, bine ai revenit. Cred ca iti e foarte greu, eu am numai 2 si uneori simt ca nu mai pot. Bona vei gasi alta pana la urma. Iei ceva vitamine? Macar un MagneB6. Stresul si oboseala isi spun cuvantul. Babee, bine ai revenit si tu. Cum te mai simti? Sanatate multa puiutilor bolnavi. Completam si noi lista[V]. Eric are laringita si tuseste rau de tot, parca "latra". Sper sa nu o ia si Edi. Noaptea trecuta nici nu prea a dormit, nici noi. Eu de luni intru iar la regim drastic ca nu se mai poate. M-am facut cat casa, 87 de kg. Fug acum ca s-au luat nitel la bataie...revin... Cornelia, mama sefilor Eduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, Bine v-am regasit ! Tare mult ma indoiesc ca aici ne este locul [xx(], era cu mult mai citit subiectul cind era la Parintii intreaba ...!! Pacat, pentru ca aici se vorbeste de copii si cresterea copiilor si despre cum se descurca mamele cu mai multi copii, se cer si se dau sfaturi, iar eu daca as cauta un asmenea subiect cu siguranta NU la Prieteni dintotdeauna l-as cauta ..[:(] Noi am revenit in Bucuresti, mai stam 2 saptamini. Vrem sa mergem duminica la Tandarica la Tom Degetel. E cineva amator??? Poate ne vedem acolo. In rest, in parcul din fatza policlinicii Titan dimineata pina la 12 cind il ridic pe copilul cel mare de la scoala ( DA, l-am dat la scoala !! cu mare greutate s-a lasat convins,dar e o experienta buna pentru el, acum merge cu placere). daca vreti sa schimbam numere de telefon dati-mi un mesaj. La Multi Ani lui Alexandru al lui Miki !!! Sa cresti mare si destept, norocos si sa ai parte de multe bucurii ! Felicitari lui Hannen pt permis !!![bis][bis] cam astea de pe la noi, ne bucuram de vacanta care ne-a ramas ! ------- Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,multumesc pt. urari!! Marimar,ce va plimbti!Bravo ! L-au primit pe pitic la scoala pt. o perioada asa scurta?Cum a fost cu inscrierea,nu ati avut probleme,nu necesita timp in advans? Eu sunt obosita prashtie de nesomn.[bang][bang]Observ (abia acum) ca atunci cind nu ma odihnesc sunt super nervoasa.[V] Sper sa-mi revin cu somnul.Maine,duminica si luni(e liber) sper sa pot dormi mai mult.[^] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marimar, l-ai dat la scoala pe baietel? Wow, ce curaj, nu te temi c-o sa-l zapaceasca? Cum a fost, l-ai dat tot la acelasi nivel ca in NZ? E bine, copiii cum se poarta cu el stiind ca vine de pe alte taramuri?[;)] Si noi suntem in aceeasi situatie, vom pleca in Ro si acolo o sa-l dam pe Codrin la scoala, si ma gandesc la reactia lui... Dacva o sa-i placa.. trebuie sa caut bine sa gasesc o scoala ok.. ufff... ce probleme si cu gradi/scoala... nu era mai bine sa ramana mici si dragalasi?[:D] El nu prea vrea aici la gradi(la pre k a fost foarte bine, cooperant, dar acum merge prea multe ore, de la 8-14 si nu-i plac nici copii, nici educatoarea [bang]) si in fiecare zi stam si negociem: azi merg, maine nu mai merg.. bine? ok... mai merg 10 zile si apoi gata, bine? ok... etc.. si uite asa[:D] In schimb Olguta e innebunita sa plece[:(], sa se duca la gradi, acolo ii place la nebunie.. Cornelia e inca dependenta de mine.. Am intarcat-o... usor, nici nu mi-am dat seama cand, pur si simplu am rarit mesele, am obisnuit-o cu biberonul si.. gata.. Intr-o zi cand am poftit-o la masa [:D] s-a uitat cu mirare la ele.. si a zis pas.. tristete mare... nu mai am bebe mic.. dar doarme noaptea[bis] Cam atat de pe la noi, Marimar, mi-ari fi placut sa ne intalnim daca eram in Bucu.. ..poate alta data.. cine stie?[:)]

[url="www.sabi.lx.ro"]Ajutati-o pe Sabina- un suflet curat![/url]
Mami de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006
[colegi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hannen felicitari! am inceput si eu scoala acum cativa ani, si m-am lasat pt ca era cu prezenta obligatorie la cursuri si nu aveam timp... acum cu doua zgatiute nici atat... ma uit la mamicile care au masina ce usor le e sa se deplasezi cu copiii! cat despre nesomn.... cand culc fetele stau si le scarpin- ciufulesc-mangai prin cap sau pe spate, cand pe una cand pe cealalta si mai mai ca adorm pe langa ele, si imi spun ca ma duc si eu direct in pat sa dorm...dar de unde...intotdeauna mai gasesc ceva se strans, vase de spalat, rucsac si haine de pregatit pentru gradi, papa pentru sot..etc si ma prinde 12 noaptea, imi sare tot somnul si ma chinui sa adorm pana pe la 1. trebuie sa ma reorganizez, imi raman prea multe de facut seara! si tot nu termin...[alcool] si de acolo si nervii. cred ca o sa incerc si eu niste magne b6 si daca nu merge...o sa vad daca se da fara reteta extraveral[:D] sa fiu aeriana toata ziua...macar sa nu-mi pese daca e deranj prin casa[;)] denisa are niste muci de care nu mai scapam nicicum, si parca incepe si raisa sa fornaie! aproape toti copilasi pe care-i cunoastem sunt raciti... virusii astia! [bang] sanatate la pitici! si odihna multa pentru mamici![flo] diana, denisa si raisa [url="http://family.webshots.com/album/560238230qzdqHT"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, l-am dat la scoala de linga bloc, dar se pare ca e una din scolile bune din sectorul 3, e doar pt 2 saptamini si au fost de acord si directorul si invatatoarea. Trickul a fost sa mearga in clasa unui amic din bloc.Voi veniti de tot in RO? Sa cauti o scoala buna si o invatatoare tinara. Al meu se plinge ca doamna de aici urla la ei daca gresesc ceva , nu e obisnuit cu asa ceva in NZ..... nu cred ca-l bulversez, nu face mare lucru, l-am pus la clasa 1 ------- Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Salut!!! Marimar,bine ai spus,e de dorit sa fie profesoara mai tinara(din experienta vorbesc si eu[bang]). Ce buna idee cu scoala de 2 saptamini,tin minte o colega din clasa mea cit a fost in vizita in RO,a mers si ea la scoala.Apoi tot ne povestea impresiile. Va doresc o vacanta frumoasa in continuare[flo] Diana,si eu iau magn B6 [:D] Un we cit mai frumos si sanatos la toti. Alina,nascuta in Chisinau Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag [url="http://community.webshots.com/user/alinanicolae01"]album[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi mergem maine la teatru, la harap alb, miercuri la doamna soare si domnul luna si sambata la alba ca zapada, la teatrul ion creanga [mamica]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [bb], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[stelist][hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alincic Diana,si eu iau magn B6 [:D]
deci il recomanzi? calmeaza nervii cat de cat????[mariaj] si cu vremea asta incep sa ma deprim... mie imi place vara...[beach] o saptamana linistita va doresc, cu cat mai putine mofturele de la copilasi! diana, denisa si raisa [url="http://family.webshots.com/album/560238230qzdqHT"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita, Noi n-am mai gasit bilete nici la Harap Alb nici la Alba Ca Zapada[q] Dar am luat bilete la 2 teatre italienesti si la Doamna Soare Doamnul Luna pt miercuri, merg numai cu ceqa mica, voi de la ce ora mergeti, noi avem biletele pt dimineata. Sper sa ne vedem acolo cumva... ------- Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...