Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (3)


Recommended Posts

Salut, in primul rand [pup]pentru copilasii bolnaviori sa se faca bine cat mai repede. Si Matia tuseste si are muci dar nu i-am dat decat formula 76 pana acum. Felicitari Hannen pentru carnet. Este intr-adevar o mare realizare. Deplasare usoara de acum incolo. Mcrmiki nu prea am inteles ce fel de sfaturi astepti cu privire la teme. Daria a trecut de clasa I si e intr-a 3-a , dar trebuie sa-ti spun ca urasc scoala mai mult decat atunci cand eram copil. Cu temele si la noi e cam teroare pentru ca se intinde cu ele si ma enerveaza de mor. In principal o las sa le faca singura, nu stau in spatele ei cum am auzit ca fac alte mamici.Oricum eu sunt la servici cand face ea temele\sau nu le face[q]. Nu am insistat niciodata ca bastoanele alea sa fie perfecte. Am incercat si eu sa faca cateva si nu mi-au iesit cu mult mai bune. Sa va povestesc o faza faina cu Daria cand era in cls I. Eram la lucru, aveam o intalnire cu un potential viitor client. Suna mobilul , ma uit pe furis , vad numarul de acasa cer scuze si raspund, gandindu-ma ca daca ma suna pe mobil precis e ceva grav. La telefon era Daria plangand in hohote, va dati seama ce m-am speriat. Abia am reusit sa inteleg ce-mi spune printre hohote de plans. Avea de facut un desen cu familia ei. Si nu-i iesea tati cu burta[q][q][q]. Amuzata, furioasa si bucuroasa ca nu e altceva mai grav i-am zis , da-o naibii de burta fa-l cum iti iese. De la capatul ala hohote si mai disperate. Clientul meu era stresat nu intelegea ce se intampla pentru ca auzea hohotele Dariei. Cand s-a mai linistit a reusit sa-mi zica . Nu pot sa-l desenez fara burta ca o sa zica Doamna ca sunt mincinoasa.[q][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Si acum sa va spun ca sarbatoresc faptul ca in seara asta mi-am luat bona noua. [bis]Nu va imaginati cata bucurie si liniste am in suflet. De la asta mi se trage si logorea. Pupici si noapte buna, sau buna dimineata care pe unde va aflati. Daria- 29.01.1999[zana] Alex - 07.02.2003[bonjovi] Matia - 31.10.2006[bebic] [foto][url="http://new.photos.yahoo.com/somleac/albums/"]POZE[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neatza si de la noi! hannen, felicitari pt. carnet. sper sa ma pot apuca si eu de treaba asta cit de curind ca nu mai pot cu deplasarea asta. e groaznic fara masina, desi fetei ii place mai mult cu autobuzul[:D]. somleac, am ris cu lacrimi cind am citit despre daria ta! sa-ti traiasca, ii merge mintea bine!!!![:D] sa stapiniti sanatosi bona, sa fiti multumiti de ea! cred ca ma inscriu si eu la o cura de magneB6 ca nu se mai poate. ma omoara racelile astea. la mine toti sunt raciti, in frunte cu al meu sot care e mai miriit decit copiii. fata a scapat mai usor, mai tuseste un pic, azi am trimis-o la gradi. robi e mai rau, cred ca de azi va primi antibiotic, are rosu in git si tuseste f urit, + mucii de rigoare.[bang] adriana, ce usor a mers la voi intarcatul! nu stiu cum o sa fac ca trebuie sa incep si eu dar dupa ce terminam antibioticul. si robi se trezeste inca de citeva ori pe noapte. il voi trece pe lapte de vaca, dr a zis ca e ok mai bine asa decit lapte praf apoi o alta trecere la vacute. probleme nu a avut cu alergii sau asa ceva pina acum. multa sanatate puiutilor bolnaviori, vad ca se ingroasa rindurile racitilor[V] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/album/560562082pmZksk?vhost=community"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!Ce mai faceti? Multumesc pt. felicitari![pup] Deocamdata noi suntem bine,sper sa nu racim prea des iarna asta ca o sa fie super greu pt. mine cu munca .N-am sa pot sa lipsesc iar daca fetele sunt bolnave tare nu pot sa le trimit la gradi.[q] O sa fiu intr-un mare impas. Dar sa nu ma gindesc la rau inainte sa se intimple ceva.Sa "asteptam" numai bine![bis] sanatate la bolnaviori! Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! In primul rand vreau sa o felicit pe Hannen pentru permis [flo]! Ma bucur mult pentru tine, mai ales ca stiu cat de util este, eu nu stiu cum m-as descurca fara masina, avand in vedere ca tot eu tre sa-i duc pe copii peste tot. Somelac eu am intrebat cum procedati cu copii la teme, daca stati cu ei, daca ii recompensati cumva, multumesc de raspuns. Ma bucur ca ti-ai gasit bona, in ziua de azi vad ca tare greu gasesti o bona buna. Adita, Marimar ce bine ca apucati sa mergeti la teatru cu copii, eu nu am fost decat de vre-o doua ori, noroc, ca vin la gradi. Noi cu scoala suntem mult mai bine, lectiile le face mult mai repede si mai lejer, observ ca si-a cam format mana, deci mergem spre bine. O sa vad luni ce spune invatatoarea ca avem sedinta (am emotii, cine stie ce imi spune despre el referitor la disciplina, cu toate ca Bogdan imi tot spune ca a fost cuminte). Vlad are maine prima zi de inot, este tare incantat, vom vedea cum va fi. In rest nimic nou, Alexandru tot lipit de mine, ma chinuie noaptea, se trezeste de 2-3 ori, chiar mai des alta data, asa ca nu prea apuc sa ma odihnesc, sunt tare obosita. De la 1 nov. isi schimba sotul meu serviciul si sper sa fim mai relaxati si sa mai apuc sa ma odihnesc. Doresc multa sanatate puiutilor bolnaviori! Va pup, trebuie sa plec la gradinita dupa Vlad. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga http://community.webshots.com/user/mcrmiki Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intilnit cu Adita, si toti copiii ! Adita, ma bucur ca ne-am vazut la teatru, copilasii sint asa de frumosi si de cuminti ceva de invidiat ! Fetita mea s-a lipit de Elena si dupa ce ne-am despartit mereu intreba de ea, ce pacat ca a fost asa de scurt. Noi am fost la libraria Carturesti, la un ceai, pina a venit tati sa ne ia, apoi m-am gindit ce dragut ar fi fost sa mergem toti, sa mai povestim. Oricum m-am bucurat sa ne cunoastem! Somleac, m-am distrat si eu cu Daria !! [:D] ce isteata !! Miki, daca nu-ti place invatatoarea ai putea sa incerci sa muti copilul la altcineva? Am vazut acum ca multe invatatoare sint inca destul de dure, foarte pretentioase de la niste copilasi asa de mici inca, cauta o invatatoare tinara si moderna, adica cu viziune moderna despre invatat si psihologia copiilor. ------- Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marimar,si eu ma bucur ca ne-am intalnit. cred ca nu mai stateau copiii cuminti daca mergeam la un ceai, dar poate ne intalnim in parc sa se joace impreuna Hannen, felicitari pt permis [mamica]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [bb], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[stelist][hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu ale mele, ca tot e subiectul mamicilor. In seara asta, o schimbam pe Rebecca de ceva mirositor , Phillip in patul nostru facea tup tup.Si brusc aud o lovitura si cand ma intorc Phillip se tavalea pe jos, urla si se tinea cu mana de cap.Am sarit in pat cu tot cu asta mica si l-am calmat ca sa pricep ce-a facut.A topait si s-a lovit de marginea patului si atunci am realizat ce a fost zgomotul ala puternic.Apoi voma..si fuga la spital ca tremuram ca varga.Au fost draguti, m-au luat imediat la control cand m-au vazut cu doi copii si-o burta.I-au facut si radiografie si se pare ca e cucui, si nu si-a spart capul asa cum mi s-a parut.Of ca asa m-am speriat, eu nu stiu cum e sa iti spargi capul, sa rupi mana sau picior, cu toate ca nebunel am fost si eu.El a luat-o ca pe o distractie, a primit si diploma ca a stat cuminte la radio, si eu oricat incercam sa ii explic ca n-a fost bine ce-a facut, el s-a amuzat si a dat iarasi sa topaie in pat[bang]Se amuza o asistenta de intreaga situatie si m-a calmat zicandu-mi ca prima data ma sperii, a doua oara sun salvarea, fac aia constatarea si a treia oara nu imi mai pasa[:D].O fi stiind ea ceva, cine stie?! Marimar si Adita s-au intalnit cu copilasii, tare frumos cred c-a fost.Mi-e dor si mie de un teatru, dar noi cu programul infernal ce-l avem cand venim acasa nu reusim nici macar undeva sa iesim. Si se pare ca la noi bebe va fi baietel si nu fetita cum mi s-a spus acum ceva timp[:D] Va salut pe toate [pup] ----------------------------- Gabriela[gravi], Phillip si Rebecca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

babee, parca povesteai un film de la noi: tot asa face si krisztina cu topaitul in pat[bang]. cu capul inca n-a dat dar a cazut tzapan de citeva ori. are vinatai cit incape, nu stiu daca mai are un loc neatins pe picioare[:D]. bine ca n-a fost nimik serios! miha, la ce gradi merge vlad? si krisztina are azi prima zi de inot, era tare mindra de dimineata cind i-am facut bagajul de inot. azi au si ceva ora deschisa vin in vizita ceva musafiri din strainatate si vor sa vada o ora. subiectul este "toamna", prin urmare aseara ne-am distrat cu fructele si legumele[:D]. mi-e dor si mie de un teatru, noroc ca vin teatre de papusi la gradi, chiar astazi este ceva, am uitat ce[:I].miine au prima ora de engleza, sunt tare curioasa cum va fi. multa sanatate bolnaviorilor! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/album/560562082pmZksk?vhost=community"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleu, am uitat ca vine teatrul la gradinita si trebuia sa dau banii. nici nu mai stiu in ce zi e, sper ca nu trebuia sa fie azi. m-am ramolit de tot. si la noi se sare in paturi. Antim a cazut odata destul de nasol, a dat o frunte zdravana de parchet, mult timp nu i-a disparut cucuiul ala [mamica]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [bb], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[stelist][hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna! revin si eu... ma dor doua mesele de minte, cele de jos s-au gandit sa iasa amandoua odata...nu mai pot. am fost si mi-a taiat gingia de la una, la cealalta mai astept. plus ca medicamentul care mi l-a pus acolo imi face greata, stau si noaptea cu guma de mestecat ca sa nu mai simt asa de tare gustul. pe langa asta abia pot sa deschid gura nici sa mananc nu pot si mi-a spus dentistul ca o mai dureze. iau si antibiotic si aulin, dar durerea tot nu trece! sunt nervoasa tot timpul![bang] intr-adevar durerea de dinti le intrece pe toate, daca asa ii dor si pe micutii nostrii...offf! topaitul pe pat..si la noi e poveste veche, denisa de-acum nu mai cade, dar raisa inca nu are stabilitate asa buna si mai nimereste si pe langa, dar pana acum nu s-a lovit prea tare! noi mai avem ceva probleme cu adormitul,dureaza mai mult de o ora pana le adorm...e atat de obositor! macar am scapat de raceli, mai avem niste mucisori aposi putini, nu le deranjeaza la somn. sanatate multa celor bolnaviori! diana, denisa si raisa [url="http://family.webshots.com/album/560238230qzdqHT"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...