Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (3)


Recommended Posts

Fuguta sa va salut si sa pun si cateva pozici ca am promis .

 

Astazi ne-am trezit de la 6 juma penru ca la 7 trebuia sa fim la gradi, plecau in excursie.Adica Phillip pentru prima oara pleca in excursie fara mine[:D] si am avut emotii ca n-am dormit toata noaptea sa aud ceasul, sa ii trezesc, sa fie gata si sa prinda autocarul[:D].Ne-am imbracat, am ajuns in timp si am asteptat pana au plecat ca sa ii vad si eu.I-au echipat cu vestute reflectorizante ca sa nu ii piarda, au urcat 14 omuleti intr-un ditai autocar si au plecat la o ferma la 34 km de Viena.Ce emotii am avut pana la 12..si ce curioasa am fost nu cred ca e nevoie sa va spun.El a venit foarte incantat, a fost o adevarata aventura, s-au jucat cu animale , au baut laptic, au strans oo si au facut painici.Asa as vrea sa mai fiu si eu copil si sa vad si eu lumea prin prisma lor, ca tare frumos mi se pare[si-eu]

 

Fuga pozici cu Impreuna, Rebecca dormind, Phillip nani, Asteptand sa plecam, Somnoros,

Gata de drum

 

Mai pun pozici cand prind o portita libera.

 

-----------------------------

 

Gabriela[gravi], Phillip si Rebeccaid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

gabriela frumoase pozele...de fapt rebecca si phillip sunt frumosi, mai ales cand dorm impreuna! eu am avut emotii cand a fost denisa prima data la teatru cu autocarul, m-as fi dus si eu cu ea, dar eram cu burta pana la gura si nu cred ca as fi rezistat pe scaun atata timp. frumoasa excursia care au facut-o...la ferma. sanatate la pitici! diana, denisa [zana]si raisa [majoreta] [url="http://family.webshots.com/album/560238230qzdqHT"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca sunteti tare "vorbarete"[:D]. Sunt si eu prin zona chiar daca nu scriu foarte des. Am tras iar cu Eric care ia antibiotic deja de o saptamana si tot tuseste. Il tine raceala asta cam de 3 saptamani. Bine ca pana acum nu a luat-o si Eduard. Babee, super pozele, sunt niste dragalasi puiutii tai[il]. Iar poza cu amandoi dormind e mortala. Ce frumos cred ca fost in excursie...si eu as mai vrea sa fiu copil[^].... Ai mei dorm in aceiasi camera, Eric in pat tarc si Eduard in pat de o persoana(asta numai de vreo 2 sapt). Bebita adoarme imediat dupa ce isi bea lapticul, in schimb Eduard se mai fataie cel putin o ora[cusca]. Ba ii e sete, ba foame, ba face pipi/caca, ba il mananca piciorul, ba ii e cald/frig etc. Asa ca daca Eric se culca la 8 el adoarme dupa 9 chiar 10 uneori. De cele mai multe ori adoarme in canapea in sufragerie si abia apoi il punem la el in pat. Eu trag tare cu regimul, am dat jos pana acum 2 kg dar mai sunt multeee de tot[grasa]. Dar nu ma las. Probabil luna viitoare reincep si munca. Cornelia, mama sefilor Eduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006) [bat]Mephala - Gusta - Cornelia[bat]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabriela, superbe pozele! cel mai mult mi-a placut cea in care dorm ei impreuna! niste ingerasi, ce mai! cornelia, felicitari pt. kg date jos si spor in continuare!multa sanatate lui eduard! hannen, voi cum sunteti? sper ca nu raciti! multa sanatate bolnaviorilor! multi pupici de la noi sa treaca repede! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/album/560562082pmZksk?vhost=community"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna! fetele mele sunt pline de muci si tusesc, am doua nopti nedormite...[alcool] of gradinita asta...cateodata imi vine sa n-o mai duc deloc! sanatate multa piticilor! diana, denisa (06.07.2003) [zana]si raisa (05.03.2006)[majoreta] [url="http://family.webshots.com/album/560238230qzdqHT"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu prea am mai scris in ultima vreme, am avut copiii bolnaviori(laringo-traheite, rinofaringite). acum ne-am revenit si ne pregatim de plecat la tara ca s-o luam de la capat cu tusea [mamica]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [bb], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[stelist][hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa tuturor ca e sezonul bolilor.Noi stam inca bine, eu sunt cu nasul infundat , ei bine. Adita, Addiana voi nu le dati nimic pentru intarirea imunitatii celor mici?La noi siropul de echinaceea, bomboanele pe aceeasi baza, lamaile si mierea sunt la loc de frunte.Pana acum, anul acesta Phillip nici n-a primit antibiotic ca nu a fost nevoie.Sper si de-acum inainte sa fie tot bine.Mucisori si behaieli au mai fost dar insemnificative. Cornelia felicitari pentru kg pierdute si la si mai multe pierdute[flo].Succes la munca si sa ne povestesti cum a fost intoarcerea. Katik multumim, sunt ai mei si mi-s dragi tare.Ieri ma gandeam sa m-apuc sa scriu iarasi in caietul lui Phillip(l-am inceput la nastere si am mai scris asa cand am avut timp cate ceva) cum ma simt acum la a treia sarcina si cum vede el situatia.I l-as da sa se amuze dupa 18 ani impreuna cu fratiorii lui[:D] Misha bun venit in club [flo]. Fetele celelalte unde sunt? ----------------------------- Gabriela[gravi], Phillip si Rebecca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate bolnaviorilor!!! tare s-au ingrosat rindurile, din pacate![:(][:(][:(] la noi acum suntem aproape toti bine, in afara de sotz care behaie de numa'. in rest, copiii sunt bine, vineri am fost cu robi la vaccin(priorix), vad ca pina acum n-a avut nici un fel de reactie, doamne-ajuta. am papat si noi echinaceea sub toate formele, oscilococcinum, miere, catina etc. speram sa trecem cit mai bine de iarna care urmeaza. asta va doresc la toate!!!! miki, da, sunt si aici. eu am doar doi dar se pune si asta, ca inseamna mai multi (de unu)[:D], plus ca tare imi place trupa de aici[cool][cool][cool] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/album/560562082pmZksk?vhost=community"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragutelor!Ce mai faceti?

Noi azi am fost la spital!toate trei sunt racite cobza!

Simbata am avut Undo kai[:D] adica o "serbare" sportiva!copiii pregatesc tot felul de jocuri,scenete,intreceri sportive(alergat,sarit obstacole...)fiecare pt. virsta lui.

Eu cum le am pe toate 3 acolo am alergat de mi-au iesit ochii din cap[:D] pt. ca au si cu parintii cite o "treaba".Au si pt. parinti separat.Am facut echipe si-am tras de o sfoara de ma dor mainile din umeri de mor![:D]

Dimineata cind le-am trezit toate trei se intreceau in stranutat.Aia mica avea si muci,bonus.

Pina seara Amira si Israa aveau niste voci de parca vazusera lupul.[bang]

Ieri Inas a inceput sa faca febra si m-a tinut toata noaptea asa.Azi dimineata le-am dus la dr.Mi-e frica cu Israa (ea face mereu o forma urita de raceala-are probleme cu respiratia(astm) si pneumonie...)si Inas,pt ca mi-a zis ca bantuie o raceala cu febra 4-5 zile.

Maine muncesc si daca are febra am incurcat-o![bang]Vad ca i-a scazut si nu a mai facut pina acum!Doamne ajuta!

Maine si amira merge nush unde cu clasa si trebuie sa-i pregatesc pachetel.Vor pleca la 8:30 a.m deci ma trezesc devreme ca sa o pregatesc.

Vroiam sa va mai zic cite ceva dar ma chinui sa scriu de vreo 40 de minute ,am uitat ce aveam de zis...ma bazie Inas.[bang]

 

Hannen [9cer]mamica de trei printzeseid="red"> Amira[zana]id="pink"> Israa[majoreta]id="orange"> Inas[iepu]id="teal">

 

Pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...