Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (57)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

'Neata frumoaselor !!!!

 

astazi este o zi trista pentru omenire ... ce atmosfera impresionanta este la Roma !!!Dumnezeu sa-l odihneasca pe Sfantul Parinte !!!!spiritual vorbind , de astazi lumea va fi mai saraca ...

 

pupam dulce toti bebelusii care merg si care spun mama sau tata si pe mamicile lor care au atat de multa grija de ei[pup]...vroiam sa va intreb , voi va notati undeva toate "realizarile" lor ?

 

Bunny , cu parul.. he, he ... dupa ce ii facem baitza il sterg bine , bine cu prosopul si ... cred ca ma mosteneste pe mine la pleata ca ii sta asa cum i-l pun ... ma si gandeam ce freza o sa-i fac atunci cand va fi mai marisor .. deh , pana o sa am o fetita fac experimente pe el [:D]

stiti ce a primit Luca de curand ? un parfum pentru bebici .. te doare capul !!!!!!!!!!!

 

hai ca ma duc sa beau o cafeluta si mai povestim

o zi (noapte)buna

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pupacim!

 

ma simt mai bine astazi, dar ma doare nasul de nu mai pot ...asa de mult l-am solicitat ieri[:D]!

pana la urma ieri am fost in parc, oricum e mai cald decat in casa iar acum moata cand aude ca mergem in parc la bebe incepe sa topaie de bucurie!

si vad ca Monica si Bobo au fost in parc si n-au zis nimic, lasa ca va prindem noi ...sa vezi atunci Bobo ce te smotocesc eu, astazi mai veniti?

 

cred ca azi iau si eu aparatul sa le facem poze la pitici, ieri moata a mers si ea pe jos, am dus-o prin iarba, a pus mana pe copaci si se uita foarte mirata la coaja copacilor[:D], io v-am zis ...parca n-ar fi fetita, in carut ea trebuie sa mearga in picioare, face niste acrobatii de nu se poate, n-are stare deloc ...ce ma bucur e ca tine foarte bine talpa, calca pe toata talpa, nu pe varfuri, ma gandesc ca pe la 10 luni poate nu va merge ea singura, dar tinuta cu am ham tot va merge ...sa vedem distractie atunci [:D][:D][:D]!

va pupacesc, ma duc sa vad si eu funeraliile Papei, Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua la toata lumea. Piciul meu a invatat sa zica "apa" se uita la cana cu suc si zice "apa". Deci avem deja trei cuvinte la activ plus ca le zice la aprintii mei, la amandoi "bubu". Eu notez in agenda lui tot ce face, si dinti si pasi si cunvinte, tot pentru ca ne-am gandit ca nu o sa tinem minte chiar tot si e pacat sa se piarda atatea lucruri frumoase

 

Andreea si Matei zambaretzu'

 

http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo, pai tot pe la 14-14.30 ne vedem ...cred ca vine si Adina, n-am vorbit cu ea inca!

 

ieri toata ziua m-am tinut sa va spun dar am uitat, cel mai mare pitic din gasca a facut 10 luni, e vorba de Teodor al Florinei, asa ca i-am sunat sa vad ce mai fac ...Teodor e baiat mare, merge tinut de manuta si Florina ar vrea sa vina si ea la Baby expo dar e departe si ma gandeam ca poate ii luati si pe ei, cine vine din Drumul Taberei si mai are loc in masina? ar fi super ...nu stiu daca reuseste Florina sa intre pe net, dar daca poate cineva sa-i ia va dau numarul ei de telefon (daca nu-l aveti) si stabiliti ce si cum ...

si cred ca ar trebuie sa stabilim si noi ziua, ne vedem vineri sau sambata? de dimineata sau dupa amiaza? sa-mi ziceti fiecare si vedem care e cea mai buna solutieid="red">

eu abia astept, ne vom intilni si cu Ana (din State) ...ce de mamici si pitici, facem party cu ocazia asta ...mamicile cu cate-o bericica si bebeii cu cate-un biberon [:D]!

 

Marina, pe tine te sun eu dupa ce stabilim cand ne vedem, abia astept sa va vedem si pe voi!

 

pupici

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Noi luam startul mai greu,da si cand il luam...

Hai sa va povestesc,ieri la plimbarea de seara am fost in parc,unde este amenajat un loc special pt caini.Alexiei ii plac mult cateii si fiind f multi la ora aceea,ne-am oprit sa-i admiram.Bun,caini latrau,eu tot ii spuneam:uite mami,vezi cum fac cateii,ham,ham si tot asa,cand deodata o aud pe fiimea:ham,ham!!!Imi zic,e poate n-am auzit bine si ciulesc urechea si iar,ham,ham.Ce sa mai am fetita mare,care latra[:D].

Tot nou in vocabular este si "ete".pe care-l spune atunci cand se priveste in oglinda sau isi vede poza pe ecranul calculatorului si MA-MA,pe care il spune acum raspicat si in acelasi timp se agata cu mainile de cracul pantalonului[:D].

 

Felicitari pt bb-ei care au inceput si ei sa spuna "mama",era si timpul.

Anaid="red">,drum bun si sa ajungeti cu bine acasa.

Da,Simonaid="red">,frumos marul inflorit,atat de mult imi place primavara,parca ma trezesc si eu la viata odata cu natura.

Alexandraid="red">,nu stiu ce sfaturi sa-ti dau,pt ca inca mai alaptez,pot doar sa te incurajez si sa-ti doresc sa treceti repede peste perioada asta[pup].

Andreaid="red">,eu ii dau morcov+mar+branzica,dar merge si cu banana;ciorbica cu bors inca nu am inceput sa-i fac,dar de la 8luni vreau sa incep si am sa fac eu borsul acasa.A,o reteta delicioasa de bananaid="purple">:Se taie banana bucatele,se pune la fiert 10-15'cu apa cat sa le acopere,dupa ce au fiert se paseaza si se pun cateva picaturi de lamaie.Se poate amesteca si cu o lingurita sau doua de cereale(pt consistenta).Delicios.

Monicaid="red">,am vazut pozele,sunteti superbi amandoi.[pup]

 

Gata,ca m-am intins.

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...