Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (57)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu stiu ce sa mai zic ... uite, ieri nu i-am dat deloc tita pina aseara la 22, si a papat foarte bine si mi-a papat si tita azi noapte de doua ori si de aia ma incapatinez s-o intarc. Numai ca am o problema si sper sa nu se ingraose gluma: din cauza ca face mofturi la mincare, avea zile cind o pacaleam si stateam ore in sir linga ea sa manince 100 grame de mincare, nu am avut sanse de izbinda sa-i dau cu lingurita si uite ca acum noi tot cu biberonul mincam si este destul de marisoara. Si-ar mai fi ceva, ma gindesc ca ii dau supa cremna, fructele crema, laptele gros cu cereale, atunci cum ramine cu consistenta mincarii, ca nu-i nici solida si nici lichida?![alcool][alcool]Copilasii vostri maninca toti cu lingurita?id="red">

quote:Originally posted by alexa22gandi81

Buna dimineata!Am un moment de liniste,piticul doarme ca s-a trezit la 6.00 si aseara iar am facut km. vreo 2 ore si sunt ametita,dar or sa vina si timpuri mai bune.Am tot incercat cu sticla,nu vrea si pace,dar tot il pacalesc,pe langa supa de taitei si spaghete su carnita sau fructe ii dau de doua ori cereale si ii pun lapte in ele,adica ii fac laptele fraf in sticla si il amestec cu cereale,asa nu prea isi da seama .Azi i-am pus 50ml si a papat tot.Eu sper sa-mi revina si sa pape mai bine ,ca asa cum e acum il timit la concurs de modele,ca nu vezi niciunde sunculita la el,zici ca e la cura de slabire[:D].Mai zambesc eu dar sunt tare suparata si nu regret ca l-am intarcat asa a inceput sa invete sa mestece si sa vrea sa manace ce mananc eu,ieri a inceput sa manance la o painica cu unt de ziceai ca a mancat in fiecare zi asa de tare i-a placut.Cine are si poate mai mult sa dea lapte si doi ani dar eu am hotarat ca e destul,eu avand un san de doua ori mai mare decat celalat si asta nu pentru ca era mult lapte ci pe tru ca in celalat nu aveam mai deloc,nu mai venea si el era asa de comod ca erau zile cand nu voia sa manace ,are mult mai bine la titi.El avea mai mult nevoie cand era obosit si voia sa doarma sia asta se putea intampla si de 4 ori pe zi si seara era circ,daca adormea si pleacam o sec undeva se si trezea si cauta titi si uite asa statea printul si 2-3 ore si molfaia la ele.Este intradevar o periada mai grea noaptea dar am sa reusesc si adata ce va manca mai bine va dormi si noaptea mai bine.Carmenid="red"> i-ti multumesc ca ai citit si mi-ai raspus,chiar ma uitam ieri si cautam daca mi-a vazut cineva mesajul postat,desi ma asteptam sa primesc mai multe raspunsuri,dar fiecare scrie ce-l doare.Carmen eu nu te sfatuiesc sa intarci,dar daca tu esti pregatita si esti sigura ca printesa mananca altceva atunci intarco,cel mai bine stii tu,pentru ca acum sau la un an copilul va protesta mereu ,desi sunt si exceptii cand copii renunta primii,dar cum spuneam sunt exceptii.Mamici va doaresc o zi linistita .Pupici dulci[dual].alexandra si bebe Alexander(06.07.2004)http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos


id="quote">id="quote">[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele (am vrut de aseara dar am zis ca-s cu capu` de nu vedeam linku`[:D]), nu pot decit sa remarc faptul ca ai barbat strong, al meu era sa lesine cind l-a vazut pe Ionut, norok de peretii spitalului ca l-au tinut.[:D] A asistat si la nastere?

quote:Originally posted by kim222

Eli si mie imi sint tare dragi pozele alea din primele ore...tati a fost tare pe faza...si a si filmat ....pe Luca in primele secunde...Noi avem 3 mese de lapte si un snck la 10 de fructe plus ceva laptic (cit vrea el sa bea) si la prinz piure +carnita/ou. Cam atit....Swing-ul il mai folosesc cind este miriit...are o masuata atasata si se mai joaca acolo...In curind o sa-l defintez....Monica in Tineretului eu nu am mai fost de vreo 10 ani...:)Mani ,tocmai azi am vrut sa intreb de tine.....felicitari pentru MAMA...si pt 2 ani de la casatorie!!!!La mai multi!


id="quote">id="quote">[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, o sa scriu in dreptul fiecareia cand poate sa vina si vedem la sfarsit ce iese, si normal ca primim si pe tatici (sa aiba card-urile pregatite [:D])!

 

ieri parca zicea si Ioana ca ar vrea sa vina, Ioana e ok sambata si pentru voi, ajungeti pana la pranz in Bucuresti?

poate imi trimiti pe PM un numar de telefon si vorbim atunci, sa ne gasim mai usor!

 

Pana acum pe lista sintem vreo 16 mamici:

Adina (gongutza)

Marcela (vrabiuta)

Andreea Banica

Simona R.(Constanta)

Dana (roller025)

Roxi (Roxanaz)

Monica (Dna Bibi)

Oana (Kity)

Alexandra (ssarah)

Diana (diana21)

Simona (blue angel)

Marina

Ioana Filipescu(Targoviste)

Ana (anapharm)

Florina (butterfly)

Nicole (rain)

daca am uitat pe cineva sa-mi spuneti, ca sint uituca[:D]!id="blue">

 

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Am crezut ca luam o pauza la iesitul dintilor, daca i-au dat astia de jos, da de unde, azi dimineata am observat ca-i iese si un incisiv lateral de sus. Deocamdata e in gingie. Sper sa nu dureze o luna ca la ceilalti de sus. Of of, iar marailei, iar mofturi...

 

Blue Angel, parfum pentru bebici? De asta chiar n-am mai auzit...Pai ei nu au parfumul lor natural?

 

Alexandra, si Tudor a avut o perioada grea de cateva zile in care s-a invatat cu laptele praf, dar n-a tinut mult. Si si eu am ramas cu un san mai mare si altul o idee mai mic, dar nu se vede decat la o privire foarte atenta. O sa vezi ca dupa cateva nopti se va acomoda cu faptul ca nu mai e titi, poate ai norocul daca papa seara bine, sa invete sa doarma tota noaptea.

 

gata, ne-am luat carucior sport, suntem multumiti cum arata si ce accesorii are, acum mai ramane sa vedem si cum merge...[:D]

 

Monica, faine tare pozele iar Bobo e un dulce!!! Pupacim.

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,la mine e exact invers,mananca cu lingurita de la 4luni fara probleme,in schimb nu vrea biberonul de nici o culoare.Cateodata mai bea suc din canita cu cioc,dar numai cateodata.

Nu stiu,incearca sa-i faci ceva ce-i place mult de tot si las-o pe ea(binenteles ajutata de tine)sa duca lingurita la gurita,poate merge asa.

Iti dai seama ca ii este mai usor sa traga din bibe,decat sa stea sa deschida gurita pt fiecare lingurita,cred ca e doar comoda pitica ta.

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu intalnire cu mamici si cu bebici [q][q][q]

 

Mai ce de copilasi pe aici care au invatat cuvinte noi...Tudor inca nu zice nici un cuvant pe care sa-l asocieye cu obiectul sau persoana respectiva. Zice mama, tata dar nu stie ca noi suntem aia [:D], papa, apa, dar tot asa, intamplator. De-abia astept sa faca si el legatura. In schimb mergem ca niste viteji, mai corect spus ar fi ca alergam.

 

Am tot vrut sa va intreb o chestie lagata de ham. I-am luat ham de la Chicco si cand l-am pus pe bebe, partea care ii sta pe torace i se ridica sub brate si el sta cumva agatat in el, atarna, astfel incat daca l-as lasa mai mult, cred ca l-ar deranja foarte tare la axile. Nu stiu daca am explicat astfel incat sa intelegeti. Ma gandesc ca ar putea fi doua motive...fie l-am incercat prea devreme si n-are forta in picioare si se lasa cu toata greutatea pe el, fie nu l-am montat eu bine. Pe el scrie ca e bun de la patru luni, dar sincer, la felul cum sta Tudor in el, eu nu inteleg cum poate sta in el un copil asa mic. Poate ati incercat si voi si imi spuneti cum a fost...

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tzitza cu lingurita nu se poate[:D], e singura care ii place si ar minca-o la orice ora. Nu stiu, astept citeva zile poate suntem pe drumul cel bun si am sa incerc iar sa vedem ce iese. Pupici!

quote:Originally posted by ANDREEABANICA

Carmen,la mine e exact invers,mananca cu lingurita de la 4luni fara probleme,in schimb nu vrea biberonul de nici o culoare.Cateodata mai bea suc din canita cu cioc,dar numai cateodata.Nu stiu,incearca sa-i faci ceva ce-i place mult de tot si las-o pe ea(binenteles ajutata de tine)sa duca lingurita la gurita,poate merge asa.Iti dai seama ca ii este mai usor sa traga din bibe,decat sa stea sa deschida gurita pt fiecare lingurita,cred ca e doar comoda pitica ta.Andreea mami de ingeras Alexia Elenahttp://community.webshots.com/user/andreeabanica


id="quote">id="quote">[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Venim si azi in parc,mi-a placut ieri.Ne primiti si cu catelu? Cred ca pe la 3 ajung,unde va gasesc? Eu parchez la terenurile de tenis.Cine mai vine?

 

Adina,citeam ca tu ii dai branzica slaba sau degresata,eu stiam ca la copii se dau lactate grase,lapte integral...sau ma insel??? Mamici,cum se da? Eu pana acum i-am dat branzica grasa,sper ca nu am gresit.

 

Referitor la intalnire,mie mi-e indiferent daca e vineti sau sambata,daca e sambata vin si cu o mamica cu burtica (nasa lui Bobo).Abia astept sa ne vedem.

 

Nicole,nu v-am vazut ieri,nu v-am anuntat ca a fost asa pe nepregatite,m-a scos sora mea taras din casa ca ma luasera niste ganduri...si bine a facut.Ce bine e sa ai o sora!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...