Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (57)


Recommended Posts

Pana si Bobo care e mezinul grupei (ah,nu mai e fetita vrabiutei...ea e cea mai mica) mananca cu lingurita foarte bine,bea si singur din biberon,dar nu stie sa bea din cana,ai vostri beau? Cum sa-l invat sa bea din cana,nu stie sa traga prin supapa aia de la cana sis e enerveaza si o arunca. Mai nou vad ca intinde singur mana dupa lingurita sa o ia el,l-am lasat chiar da' nu prea nimereste gura [:D],nimereste nasul,ochii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Carmen,nu dispera,asa e cand a fost obisnuit cu tzitzi,primeste mai greu restul dar se obisnuieste,asa a facut si al meu.Chiar si acum mai cauta cateodata tzitzi in timp ce suge de la biberon,dar se intoarce fara succes si trage si mai tare din bibe...asa in ciuda. Partea mai proasta e noaptea,atunci se scoala doar de dragul tzitzi si e mai greu,dar cu putina rabdare se rezolva.

Daca chiar vrei sa intarci sa nu te mai mulgi si sa bei lichide cat mai putine,altfel poti avea probleme.Daca simti ca ti se umfla rau tzitzile te mulgi doar putin cat sa nu mai ai dureri. Ce sa-ti zic,e nasol dupa ca ti-e dor de bebe la san dar te obisnuiesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, ce ma bucur ca veniti ...noi parcam la McDonald's dar mergem sus la Polivalenta (si acolo sint terenuri de tenis), sau tu zici terenurile de tenis alea de pe Oltenitei?

daca vii la alea de pe Oltenitei ...ce zici, ne intilnim la ora 3 la Mac, poate stam sa bem si o cafeluta [:D]! daca vii sus la Polivalenta ne vedem acolo ...

cum iti e tie bine!

 

Carmen, moata mananca numai cu lingurita si nu-i mai fac piureul la blender, il pasez doar cu furculita! cand ii dai sa manance si chiar cand nu-i dai ...ii poti da o lingurita sa se joace cu ea, sa invete s-o duca la gurita, poate asa se obisnuite si cu "obiectul" ala!

 

Mitzule, sa stapaniti sanatosi carutul si lui Tudor ii doresc sa-i iasa repede dintele, sa nu se mai chinuie! si eu as vrea sa va vedem, dar daca sinteti asa departe ...poate ne vedem cumva la vara, la mare, la o cafea[:D]!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea M,daca pitica primset combinatiile "molov" atunci no problem, stii ca ei manaca niste chestii tare dubioase. Eu bors folosesc din piata,fie de la tarani fie din supermarket la sticle,nu cre ca difera,tot din tarate sunt. sa te uiti sa nu aiba acid citric. Al meu pitic se pare ca e ciorbar/borsar ca tare ii plac ciorbele mele[il].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,ma mai gandeam la o soluite (daca tu mai ai lapte e pacat sa o intarci),de ce nu o pacalesti cumva,combini laptele tau cu formula si ii dai cu bibe,apoi diminuezi din ce in ce laptele tau din combinatie,vezi ce iese.Iar in mancare (piure,fructe etc) pune laptic de-al tau si vezi daca primeste asa. Sau poate ai incercat toate variantele...zic si eu ca eu asa am facut.Tu nu ii dai deloc formula?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

DoamnaBibiid="blue">,am vazut pozicele...super,iar tu ai slabit vizibil.Imi place poza aia cum se lasa Bobo pupacit de tine.Cu branzica...eu i-am facut numai din lapte cu 3,5%grasime.

Bunnyid="blue">, felicitari pentru primul"mama"spus de Alex.Are mama baiat mare si destept...pupici[pup]

Simonaid="blue"> chiar ca e frumoasa privelistea care o aveti de la pomisor.Si cred ca are un parfum....

AndreaB,id="blue"> am incercat si eu o data reteta asta cu banana fiarta, insa a iesit atat de naspa.Banana se imbibase de apa si cand am pisat-o si gustat-o era tare astringenta.....Oare am fiert-o prea mult?

Mitzuraid="blue"> sa stapaniti sanatosi caruciorul si plimbari cat mai placute!Asteptam pozici cu el.Si eu cred ca l-ai pus prea devreme in ham.Asteapta sa poata merge cat de cat singurel si apoi mai incearca.

 

Andreiuta mea e fascinata de ochii mei...probabil ca vede cum clipes.Cum ma apropii de ea cum intinde aratatorul spre ochiul meu si incepe sa atinga pleoapa si genele.Aaaa si ce-i mai place mult....sa o iau in brate si sa ne infasuram amandoua in perdea...asa rade si gangureste uitandu-se la perdeaua care o inconjoara....e tot o fericire pe ea.

 

Felicia si Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, intr-adevar sta ca o marioneta in el acum, dar m-am gandit eu ca poate nu l-am pus bine de aia ca pe el scrie ca e bun de la patru luni. Nu stiu ce bebe de 4 sau 5 luni poate sta in el....in fine. Deci asa, m-am grabit eu.

 

Nicole, da, la mare cred ca va fi, sau poate venim in vara intr-o zi la bucuresti, cine stie....Pana atunci va duc dorul la toate si la toti.[pup]

 

Felicia, si Tudor e tare curios cum e treaba cu ochii mei, cu gura cu nasu. mai ales cand adormim, intai trebuie sa-i bage lui mami degetele in ochi, in gura...E un dulce.

 

Monica, si eu tot lapte integral i-am dat.

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...