Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (57)


Recommended Posts

salutare !!!

am citit repede ce-ati scris ...

Olivia , sunt super pozele .. iar de Luca cel frumos nu mai vorbesc..

mamaaa, cat lapte beau bb-ii vostri ..Luca are doua mese de lapte , dimi si seara , in total vreo 500 ml ...la pranz masa de legume si carnitza (galbenus , ficatel, in curand peste ) la 15 masa de fruct , la 18 masa de iaurt , barnzica , lactate si seara cum ziceam lapte formula .. fara cereale ca e deja gabarit depasit !!!

 

nu mai stiu ce-am citit .. neuron obosit !!!

 

Cori , bafta multa la test !!!iti tinem pumnii !!!

 

Cu TV -ul ..of mare si la noi .. adca-l vedeti cat de atent se uiat si mai casca si gura de parca ar fi super concentrat .. daca trec prin fata lui .. este tragedie sa vezi cum se foieste de parca nu ar dori sa piarda nici o imagine ... eu il pun departe (ma rog , cat de departe poate fi in apt noastre) si il mai las cu jucarelele lui si cu .. TV -ul !!!

 

Ramona [pup] si pe Sara cea dulce [:X]

 

Monica , super faza cu pamantul !!!

 

Nicole , Adina .. mergeti in parc azi ? sper sa vin si eu .. va sun ..am o cumnatica bolnava -nu stiu cum s-a pricopsit cu o tromboflebita (sper ca am scris bine )-si trebuie sa mergem s ao vizitam ...

pupici mii si o zi buna

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neata!

 

Adina, mersi mult pentru detaliile legate de carucior!

 

Ne inscriem si noi in clubul bebicilor teroristi. parca l-ati descris pe Tudor. Eu vreau sa va intreb altceva. Voi ati observat cumva ca seara au mai multa energie? Ca la noi asa se intampla, seara parca e bagat in priza [soc]. Ziua ne intelegem tare bine, ne jucam frumos, mai mergem pe sus sau in patru labe, etc, cand vine seara, incepe sa chiuie, sa alerge (fie in premergator fie tinut), e clar ca e suprastimulat. poate de aceea ca seara vine si tati si se bucura (si uneori se nimereste si cate o bunica - si n-am cum sa le dau afara), asa ca mi-e foarte greu sa-l linistesc si sa-l culc. Aseara de la 8 la 11 am incercat sa relaxez copilu (cu muzica, cu uitat la poze in carti), dar n-am reusit nicium. Cum il puneam in pat, in secunda urmatoare era in patru labe si in picioare. Si la un moment dat ii era atat de somn incat nici nu se mai tinea bine pe picioare, dar continua sa se ridice cu indarjire. la 11 a cazut lat, dupa vreo 6 ore de nesomn (el tot la 3 ore baga un somn mic).

 

Olivia, e un dulce piticul mic!

 

Corina, spor la invatat si bafta la test!

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

Noi nu am mai scris de multisor,la noi momentan e stres.De o saptamana l-am intarcat pe Alex si sunt terminata deoarece se trezeste noaptea de 2-3 ori si fac km. pana iar adoarme;inca o problema el nu a vrut si acum nici atat sa bea lapte cu sticla si de mancat nu mai mananca,e foarte suparat desi el dormea doar la titi,ca nu mai aveam asa mult lapte.

Noutati nu avem prea multe doar ca avem acum si dintisorii de sus si au cam facut probleme probabil de asta nici nu are pofta de mancare.Sunt suparata ca nu stiu ce sa mai fac,inafara de apanu bea altceva.

Poate ma puteti ajuta din experienta daca va gasiti in situatia mea.

Pupici[dual] si o zi frumoasa.

 

 

alexandra si bebe Alexander(06.07.2004)

http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Ce bine ca ati putut sa faceti program de masa piticilor,am incercat si eu dar nu mi-a iesit,daca nu o las sa i se faca foame bine nu-mi mananca decat 5-10 lingurite,asa ca prefer sa-i dau cand cere,dar sa manance mai bine.

Azi-noapte,a dormit bine,culcat la 22,trezit la 4-un pic de lapte si trezit final 8.Ce n-as da sa doarma asa in fiecare noapte.

Mie mi-au venit musafirii aceeia pe care ii asteptam de cand am nascut si ma intrebam cand o sa revina,iata ca au revenit dupa 7 luni si trei saptamani,ce ma bucura,e ca au venit linistiti,fara dureri de cap,de burta,fara stari ciudate.De acum incolo mare atentie,ca altfel se lasa cu bb,nu ca n-as mai vrea unu,da parca-i prea devreme[:D].

Hai ca m-am pus pe scris romane,de mi-s odihnita.

 

A,vroiam sa va intreb:Cat pastrati branzica calcica la frigider?id="red">Binenteles daca o mai folositi.

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi nu va pupacesc ca sint racita cobza [bang][bang][bang], o las doar pe moata mea scumpa sa va pupaceasca[pup]!

 

nu stiu ce sa mai cred, daca incepand cu weekendul trecut am inceput sa tusesc si sa ma doara gatul, de ieri seara a inceput sa curga nasul ca un robinet si ma ustura de mor, sint varza nu mai pot, as sta numai in pat sa-mi vad de raceala, dar nu am cum ...ca ma trage cineva de maneca sa ma joc, sa-i dau de mancare, rau e sa n-ai pe nimeni sa te ajute!

Simo, in conditiile astea de mama racita ...nu mai mergem in parc astazi, poate merge Adina, vorbeste cu ea!

 

tineti-mi pumnii sa treaca repede ca nu mai poci[q]!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mitzuraid="blue">, a mea a adormit la 12 noapte.aseara s-a culcat pe la 19 crezand ca o sa doarma numai o ora ca de obicei...da de unde, s-a trezit la 21.30 si pana la 12 noaptea n-a fost chip s-o pot adormi.

Si noi ne-am luat carucior de vara....se vede in pozele astea noi...am dat pe el 20 euro...asta inseamna cam 700 miilei.Aveau si cum vrei tu cu aparatoare de soare si jos un compartiment unde poti sa pui o gentuta....ala costa 40 euro.Ti-am zis de preturi ca sa faci o comparatie.Daca vrei iti pot lua de aici eu insa noi venim in iulie acasa.

 

Oliviaid="blue"> l-am vazut pe Luca...vai ce poate sa faca dintr-un biscuite...arata bine[:D].Cu tv-ul nu-mi fac probleme .Noi mancam numai la tv...dar nu atat de aproape.Nu pot sa spun ca sta ore intregi cu ochii in el, ci numai cate 5-10 minute in timpul meselor.Eu il am tot timpul zilei deschis, nu pot fara.

AndreeaBid="blue">, nu i-am mai dat branzica de vre-o luna de zile....dar cand faceam nu pastram in frigider decat 2 zile.

Corinaid="blue">, succes azi la examen!

 

 

 

Felicia si Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e un somn de imi vine sa dorm cu capul pe birou. Asta noapte n-am dormit prea bine si s-a trezit copilul la 6 si nu a mai adormit decat pe la 7 fara un sfert iar la 7 a trebuit sa ma trezesc eu sa plec la munca.

Am si eu o intrebare, desi stiu ca s-a mai discutat subiectul, dar nu am timp sa caut in urma. De cate ori pe saptamana dati ou copiilor?id="red">

id="black">Eu nu-l las deloc pe Raducu la tv, desi i-ar placea f mult.

Olivia-imi plac mult aparatorile de la patutul lui Lucas. Sunt asa vesele!!!

Cori-bafta la test!

Mai da ce copii sportivi aveti. Raducu e abia acum in faza de rasuciri pe toate partile in pat. De misunat prin casa nici vorba. E drept ca nici nu i-am luat premergator.

 

Ina32 & Raducu (14.07.2004)

poze Raducu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, imi pare tare rau sa aud ca esti asa racita si iti doresc multa sanatate.

 

Cat despre ajutor... daca te consoleaza cu ceva iti pot spune ca se poate si mai rau, eu stau in casa de 3 saptamani cu un picior in ghips pana la genunchi (tripla fractura de peroneu) si mai trebuie sa stau inca 3, nu am voie sa pun piciorul in pamant si ma chinui cu doua carje. Si chiar si asa... sunt singura cu bebele in casa cel putin cateva ore pe zi, ca de... toata lumea are alta treaba.

 

iar puslamaua de baietel, ma trateaza ca pe ursuletul lui...id="green">

 

eu branza o tin cca doua zile in frigider, fac dintr-un kg de lapte si imi ajunge la 3 mese.

 

 

Andries

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...