Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (57)


Recommended Posts

Pai, de ce mai stati, vaz ca premergator si carut aveti[:D], daca te tin si nervii, go for it![:D]

quote:Originally posted by pako

Carmen ti-am vazut Tzucureii...ai niste copii foarte frumosi.Se vede din poze cat de mult o iubeste Ionut pe Ilinca.Ah...mi-ai facut o pofta sa mai am un prichindel in preajma mea.Va pup!Felicia si Andreea


id="quote">id="quote">[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Simona, cocazele din siropul ala sunt prelucrate asa ca nu prea au nimkm de a face cu cele crude. pina la un an cica sa nu le dai fructe din astyea crude ptr ca sunt alergene

supa de rosii: rosiile (dulci) se curata de coaja, se taie in sferturi si se scot samburii, se pun la fiert la foc mic cu un praf de sare, unul de zahar si o lingurita de orez, cu apa putina doar cit sa le acopere. se lasa cam 20 de minute, se paseaza. si pofta buna la pitici. eu am adaugat un pic de ulei de masline.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi,[pup]pentru reteta .. suna bine !!!

o sa incep si eu sa-i introduc rosia in piureul lui si apoi o sa fac si eu supitza de rosii cu orez...

ahaaaa, multam fain si de raspunsul cu coacazele ... eu am mai intrebat pe aici dar atunci nu mi-a raspuns nimeni si am zis ca fac si eu cum ma taie capul ... aveam eu oricum o retinere .. de aceea nici nu i-am dat !!!!

merci Feli ca mi-ai adus aminte !!!!

 

Carmen , am vazut si eu pozele su minunile voastre ... super !!!!esti o fericita !!! vreau si eu o fetita .... lasa , lasa ...

 

ma duc sa mai citesc ...

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu mai stiu cine a intrebat de ce au bebeii mai multa energie seara, pt ca eu ma chinui sa citesc toate mesajele voastre cand ma trezesc, si la voi e deja dupa-amiaza, deci ati scris ceva...

pt ca sunt superstimulati, implicit foarte obositi. daca vreti sa nu ma fie asa, ar trebui sa incercati sa-i culcati mai devreme. sa nu-i lasati sa atinga pragul ala critic. sunt convinsa ca fiecare mamica stie acum cand puiul e obosit. cel putin, cam asta spun doctorii si cartile pe aici. si la mine s-a confirmat

pupici

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cind aud la ce ore se culca copii vostrii ma intreb cum reusesc ei s-o faca .....Luca la 7.45. -8 ...dupa ceas vrea la baie...ne jucam 10 minute , papam si somnic. Deja avem o luna de cind adoarme si fara suzi...nimic nu-i trebuie...Recunosc este meritul pediatrului...el ne-a sugerat in urma vaicarelilor...cum ca noarme "domne cupilu...Cind bb se freaca la ochisori si este putin miriit...fuzzy cum zic astia pe aici...este deja prea tirziu, bb prea obosit si implicit somnicul nu de calitate. In toate cartile de aici spun ca bb la 7.30-8.3o trebuie sa fie la culcare....Asa cum a spus si Andreea...este suprastimulare-oboseala...

Simona R. imi pare tare rau...sa ne spui ce ai mai facut....cum adica sa nu ne inebunesti cu problemele tale? Pentru ce stam la taclale pe aici...nu ca sa ne impartasim experientele, aventurile cu bb...bune sau mai putin bune...

Ina eu ii dau un galbenus de 3 ori pe saptamina....Si lui Luca -i plac tare mult....asa adoarme atingindu-le si vorbind cu desenele...

Corinai bafta!

Carmen sa-ti traiasca puiutii...

Nicole sanatate maxima!

Andries....saracuta de tine...iti tinem noi companie...hai sanatate!

Felicia nici eu nu pot fara TV......

Emanuela ce mai face bb?

Roxi multumim de reteta...eu m-ai astept putin cu rosiile....Luca este alaturi de Bobo si fetita Vrabiutei.....cel mai mic din gasca :)

Andreea B eu tin brinzica 2 zile...dar o sa incep cu iaurt si cu cottage cheese si renunt la brinzica...

Hai ca m-am cam lungit....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...