Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (57)


Recommended Posts

Azi am avut un copil super, ptiu, ptiu poate nu l-oi deochia!! Papat bine, somn 12-14 si 17-19, Dumnezeule, ce bine ar fi sa fie tot timpu` asa!![cool]. Bashca, coprocultura negativa, mucusu` cica e de la constipatie.

 

[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green">

tzucureii mei

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

bfff la noi azi a fost zi de maraieli maxime. nu a dormit dimineatza, la prinz doar vreo ora si ceva, tot cu maraieli...dupa aceea a mai dormit o ora dar e tot marait. de fapt miorlait. acu l-am linistit pe moment ca i-am dat sa randalizeze o revista. mai nou ultima "frontiera" de atins este balconul. se uita ca un catzel pedepsit pe usa afara, doar doar l-oi lasa acolo.

Olivia mama ce mai, ai avut succese maxime cu dormitul, vorba noastra de pe vremea cind eram burtici.[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Ne-am intors si noi de la plimbare, dar nu am stat mult. Era frumos, dar batea foarte tare vintul si era foarte mult praf [xx(]. In rest nu prea are stare si nici chef de joaca. Nici ea nu stie ce vrea, eu nici atat!

 

SimonaR, hai sa ne luam de mana ca si Stefi doarme la fel, cu exceptia convulsiei. Si eu am fost sigura ca are ceva, dar a venit dr. si mi-a spus ca este sanatoasa, plus ca mananca bine, iar in timpul zilei este vesele si bine dispusa in general. Doarme foarte superficial si se trezeste des, direct plangand. Eu inca sper sa treaca, uite Olivia a trecut peste trezitul noapte de noapte.

 

Si eu va citesc, dar pe bucatele (un mesaj acum, altul peste 30 de minute, tot asa) si nu mai tin minte ce ati scris.

Nicole si Andries, mame eroine, sanatate multa si pupici la bebelusi, sa fie cuminti si sa nu va supere!

Roxana, faina reteta de supa de rosii si eu o voi incerca, dar vreau sa apara totusi rosiile "naturale". Totusi azi i-am pus o 1/2 de rosie in supa, nu i-am scos seminte, iar coaja i-am dat-o jos la final, inainte sa o pasez. I-a placut, dar eu sunt norocoasa, pana acum Stefi nu a refuzat nimic.

AndreeaBanica, mersi pentru ajutor.

Corina bafta la examen!

Carmen, de ce spui ca lapte nu mai este bun? Acum se recomanda alaptarea pana la 2 ani. Este adevarat ca daca nu mananca altceva poate fi o problema, dar peste tot am citit ca pana la 1 an laptele este baza. Ce faci daca renunti la alaptat si tot nu mananca? Ai vazut ca si alte mame au probleme cu mancarea si nu mai alapteaza.

Cam atit mi-am adus aminte. Sa aveti o seara placuta!

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefania - printesa mea

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai asta e a treia oara cand scriu urmatorul mesaj![bang][bang] Asa ca iata o varianta mult prescurtata[:D]

 

Nicole si Andries, sanatate multa si puiuti cat mai cuminti ca sa va lase sa va refaceti!

 

Simona, nu ne plictisesti, doar fiecare dintre noi intra aici sa-si spuna oful. Sper sa nu aibe nimic micutul, si sa fie doar un obicei dormitul asta prost.

 

Felicia, mersi mult de oferta, dar iti dai seama ca eu vreau caruciorul ala cat mai repede, daca se poate azi [:D].

 

Roxi, si eu vroiam sa cer reteta, asa ca multumesc si eu. Si al meu a ochit balconul si cand mai ies eu vine repede repede in patru labe, doar doar apuca si el sa-si scoata un pic nasucul pe afara. Noroc ca INCA reusesc sa-l prin la timp.

 

Philip, eu intrebam de copiii suprastimulati si plini de energie seara. Uite s-a facut ora 8 si a inceput chiuiala si zbantuiala. Si nu s-ar culca acum ca s-a trezit numai de doua ore. Da nici mult nu mai stam, il duc la baie si poate se mai relaxeaza.

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma, mitzura, nu-mi aminteam. deh, batranetea, foamea...incerca sa nu-l mai lasi sa doarma atat de apropae de ora de culcare, ei trenuie sa fie treji cu macar trei ore inainte de nanita de noapte. asta ca sa fie cat de cat obositi, dar nu prea obositi. sa-ti zic ce ma lup eu sa fac acum. se trezeste la 7, face nani la 10 pana pe la 11-11.30. apoi nani iar la 14-14.30 pana la 15-16, depinde de el. apoi, plimbat, distractie, si de pe la 6.30 incepem rtualul de nani. biberon, papa solid, inca ceva joaca, da in liniste, baita cu mami, cantecel si e in pat pe la 19.35-19.45. pana la 20 e adormit. da, e un pic cam obosit la nani si agitat, dar sper sa se obisnuiasca cu noul program.

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru incurajari!!

 

azi am trei saptamani de ghips si mai am inca trei de stat.

prima saptamana a fost cumplita, am facut practic o criza de nervi, mi-a cazut un sfert din par, in fine... imi venea sa ma urc pe pereti de nervi, tocmai asta imi lipsea acum...am si treaba multa la serviciu si imi trebuie si bani!

 

mi-am rupt piciorul in halul asta alergand dimineata la serviciu pe minunatele noastre trotuare bucurestene... era o bordura sparta pe care mi-a alunecat pantoful (fara toc) si am cazut lateral, cu talpa piciorului rasucita sub mine, asa ca l-am aranjat clasa I eu zic mersi ca am scapat fara operatie si fara suruburi in picior.

 

as fi vrut eu sa am o bona ca lumea, dar pe mine ma ajuta bunica mea, acum nu mai poate pentru ca Victor este foarte greu si hyperactiv, in fine, acum cand este mai greu, si trebuie sa stau in casa, toata lumea are o "gramada" de treaba, uffff sunt asa suparata ca tot trebuie sa ma rog de unul si altul.

 

caut BONA, va rog din suflet, am postat si la mica publicitate, daca stiti pe cineva de incredere in drumul taberei, dati-mi pm.

 

Andries

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...