Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(37)


Veve

Recommended Posts

buna dimineatza fetelor, eu azi noapte am dormit cu alex dar nu am reusit sa ma odihnesc prea bine asa cum speram...a visat ceva nasol si s-a trezit plangand si s-a dus cu somnul meu[bang]

acum dorm inca amandoi si ruxi si alex...numai eu nu mai am somn.

bits-ule[pup] dar nu exista orez facut pudra de-a gata in magazin? eu am stat 2 ani in thailanda si acolo orezul era in toate formele posibile si marimile posibile si chiar si pudra inca de acum 5 ani...ma gandesc ca poate nu te-ai uitat bine in magazine dupa el...ca la voi acolo dupa cum povestesti tu exista totul. dar solutia ta este super pentru noi cele care traim in romania.

fulgule, noroc ca bb-eii nu au gustul la fel ca al nostru ca altfel davidutz nu ar manca lapticul de soia...dar incet, incet o sa-i placa, daca nu...incepi diversificarea si creste baietzelul mare si frumos si fara prea mult laptic[pup][pup][pup]...apropo in th laptele de soia era la maaare cinste...dar eu m-am multumit doar sa gust....nu-mi place decat sosul de soia cel care se pune in loc de sare la mancarea lor specifica.

gandacico[pup]si multumim.

felis, am citit povestea in amanunt...sanatate multa lui mihaitza si multi[pup][pup][pup]

va pup si am fugit sa-mi beau cafelutza linistita ca acum se trezesc cei doi mici teroristi

sa aveti o zi minunata si asteptam poze de la intalnirea de azi din herastrau[pup]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

For2nityid="red"> deja ti-am facut fw la 3 mailuri cu cantecele arhivate. O sa-ti trimit ce am trimis si la celelalte fete, nu stiu exact ce nr au cutiutele ca la mine nu sunt pe numere :))

Dar eu zic ca e cutiuta 3 si iti mai trimit Danonino si Clopotelul magic. Dca nu ai nici primele 2 cutiute o sa le fac arhive si o sa ti le trimit si pe alea.

Pupicei ochisorilor albastri.[pup]

 

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

paxela,[pup]si multumim de vestile despre onitza...ma bucur ca este bine.

daca mai vorbesti cu ea spune-i ca ceatza asta o sa dureze aproximativ o saptamana(asa a fost si la mine) si noaptea o sa mai vada luminile in ceatza(mai ales cele rotunde) timp de vreo luna de zile...dar cred ca oricum i-a spus dr-ul tot ce era necesar.

pupici si recuperare rapida[pup]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fulguletzuleid="red">,fetelor m-ati speriat cu dermatita asta...si lui Vladut i-au aparut pe obrajori niste bubite aspre, mici mici de tot...da le-am spalat cu musetel si le-am dat cu unguent de galbenele...vad ca i-au trecut in proportie de 90%...ce sa fie????

 

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna dimineata la mamici si bebici,

Multumesc pt raspunsurile privind dermatita atopica. Fulguletz, Dragos nu se scarpina dar probabil ca bubitele il maninca pt ca se agita cind il ating pe git. Noi am mai avut o problema asemanatoare inainte de vaccinul de la 4 luni cind Dragos a avut o eruptie pe corp (si pe burtica si pe membre) si s-a presupus ca ar fi urticarie (in aceesasi perioada am facut si eu o alergie la brinza si ar fi posibil sa o fi luat de la mine pt ca il alaptam; oricum de frica sa nu ii fac mai mult rau am intrerupt alaptatul[q]). I-am dat Ca lactic si Romergan si i-a trecut in 2 zile. Acum insa se pare ca e altceva pt ca bubitele sunt localizate doar pe git sub barbita si citeva pe umeri. Pe alte pagini de pe forum am mai gasit si alte medicamente: Locoid, Trixera (pe baza de apa termala pura) dar nu stiu ce sa zic.

Mai am o nelamurire: oare cum isi da seama doctorita doar printr-o simpla privire fara teste ca e vorba de dermatita atopica si nu de un alt tip de eczema? oricum mi se invirte capul de la atitea informatii despre chestia asta. Cred ca mai bine as face o programare la un dermatolog.

 

Alexandra si bebe Dragos (14 noiembrie)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am mai gasit o informatie interesanta, dar tardiva in cazul meu:

diversificarea prea precoce a alimentatiei sugarului poate fi cauza aparitiei eczemei atopice, de aceea ea trebuie aminata pina in jurul virstei de 6 luni.Site-ul este www.santeguerir.fr. Informatiile sunt foarte interesante.

 

Alexandra si bebe Dragos (14 noiembrie)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...