Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (37)


Veve

Recommended Posts

Buna dimineata fetelor...in sfarsit reusesc sa mai intru si eu...Acum Danny este mai bine ,nu mai are febra mare si cu dintisorii am gasit o rezolvare,zic eu mai buna,glicerina boraxata cu anestezic(o prepara la farmacie)si nu costa mult(cca 20 000 lei)Noua ne-a recomandat-o o prietena care a trecut prin perioada asta cu baiatul ei si am intrebat si doctora pediatra si mi-a spus ca este oki dar sa nu dau mai mult de 5 ori.(nici nu este nevoie).Asa ca acum a fost mai linistit Danny.

Mai are putin in gurita ...stomatita dar ne-a prescris pediatra noastra o solutie super ...au disparut a adoua zi (dar mamai de tembela nu a continuat tratamentul mai multe zile si a reaparut asa ca ...acum o sa tin tratamentul cel putin 5 zile)

Aissa multumim mult de tot ca te-ai interesat de noi.Si la toate fetele ptr urarii.[pup][pup][pup]

Pentru listutele cu diversificarea bb-lor pe luni-super ideea si de foarte mare folos lumii!!!!!!!!Ma inscriu si eu pentru.

id="size6">LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE ZILELE ASTEA!!!!!!

Roandre.....drum bun.

Babirusa eu i-am dat piureul de morvov si a fost oki.

Pufymic...ce mari sunte-ti.Bravo!!!!

Ana si Georgiana...multa sanatate...si multi pupici.

Doamne si dupa saptamana asta care m-a terminat ...vine vaccinul saptamana viitoare si urmatoarea trebuie sa mergem cu ochisorul la OFTAPRO ptr desfundarea canalului lacrimo-nazal.Oare daca face vaccinul de 6 luni il pot duce la oftalmologie?Stiu ca nu trebuie facuta nici o intepatura dupa vaccin asa este????id="red">Acum va las ca ma cheama Danny...noi tot programul ala de trezire noaptea il avem....m-am obijnuit.....

Va pup dulce si ...o noapte somnoroasa si linistita ptr bebici nostri si Doamne Ajuta sa iasa mai repede dintisorii la bebici sa nu se mai chinuie atat.[pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

Oana [mamica]si[copil] Danny(17 10 2004)

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor, mi-era dor de voi [:D]!

Sanatate si luni multe sarbatoritilor acestor zile! id="size4">id="red">id="Comic Sans MS">
Mie nu mi-a mai mers net-ul de vreo 3 zile si acum merge fff incet....[bang]

V-am vazut pozicile, aveti niste piticutzi mari si frumosi si ochiosi si destepti [mamica], sper sa fie si sanatosi toti! II pupam si abia asteptam sa ii vedem duminica viitoare!

Ca sa ma bag si eu nitel, am vazut ca vorbeati de retete de diversificare.. Eu sunt noua pe aici, nu stiu ce schimburi ati facut pana acum, insa am de la o mamica un fel de carticica cu retete pe luni, daca o aveti imi cer scuze pt nestiinta, daca nu v-o trimit.

Noi in rest suntem maraite si fonfaite noptile (ca de-aia stau la 4 pe net [bang]) si nelinistite rau ziua, am vazut c-asa e moda si-am zis sa nu spargem tocmai noi gashca de plangaciosi... Stam la plimbare 6-8 ore si abia asteptam vaccinul de sapt asta. A propos, se fac doua la 6 luni? Noi le facem pe cele de la policlinica, deci gratuit.

Acum mami merge sa prinda niste nani.. pupici multi!!!!!!id="red">

 

Andreea & Gogo (DN 10.10.2004)

<http://www.andora.bravehost.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniver, Andorra, si eu cred ca fac saptamana viitoare vaccinul de 6 luni ca l-am tot amanat. Si asa am auzit, dar de curand, nu stiam, ca nu se inteapa deloc copilul dupa vaccin cam 1 luna.

Noi azi avem intalnire in Tineretului, asa ca mergem in parc. Si ma tot chinui sa ma gandesc ce fac cu mesele. Eu nu i-am dat niciodata sa pape in deplasare, mai ales ca se murdareste, varsa....nu stiu cum sa fac. I-am dat lapte acum dimineata, dar la 10,30 cand ar trebui sa-i dau fructele avem intalnirea. Asa ca vreau sa-i dau pe la 9 jumate, dar daca doarme sau nu vrea ce fac? Ca fructe in parc mi-e greu sa-i dau, sa-i fac lapte trebuie sa ma car cu cutia, apa....of, nu stiu zau...

Vedem noi, oricum va doresc tuturor o duminica frumoasa!

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata mamici!

 

La multi ani sarbatoritilor de azi!!![s][s]id="size3">id="purple">

 

Noi iarasi am avut trezirea la 7.[bang]!

 

Andoraid="red"> poti sa-mi trimiti si mie carticica cu retete ?Te rog.....

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green">http://alesio.shorturl.com/

 

---------------------------------------------------------------------------

When life gives you lemons, make a juice!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A inceput sa mearga net-ul cum trebuie.... si trebuia sa zic

LA id="green">MULTI id="orange">ANIid="red">id="size5"> !
id="purple">
INGERASULUI MEU id="red">[i], IOANEI-ALEXANDRAid="orange"> SI ALEXIEI-ANCAid="green">!!!
[s][aerob][bum][bis][harp][cheers][colegi][disco][floare3][bere][mamica][papica][pk]

Sa creasca sanatosi si frumosi si destepti si sa ne umple viata de fericire ca pana acum!!! HIhi, e duminica la fel ca exact acum 6 lunisoare...

Pufymic, multumim de urare, ti-am trimis retetele de papica pe Hotmail, sper sa nu le fi avut deja [yum].

Aissa, plimbarica placuta, si noi mergem azi in Herastrau ca n-am fost niciodata [:D].. Despre laptic, noi ne luam bibi gata facut de acasa, bineinteles sa nu treaca mai mult de 3 ore sa nu se strice.. Iti poti lua un bibi mai mare cu apa si sa-l faci instant..in orice caz masa la iarba verde e mereu la noi mult mai gustoasa ca acasa!

Noi plecam in turneu acum, asa ca duminica placutaid="purple"> tuturor! Pupici!!!id="red">

 

Andreea & Gogo (DN 10.10.2004)

<http://www.andora.bravehost.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetele!

La multi ani puiutilor sarbatoriti azi!

noi am dormit bine s-a trezit odata pe la 5 cred a papat niste titi si la somn.

ana, draguta, eu i-am mai dat eurespal si cand a fost mai mica, nu prea am avut probleme sa-l dau, doar ca ieri de ori mi-a dat peste mana si am patat si patul si pe ea si pijamaua mea, pana n-a venit ta-su sa o tina de maini nu am reusit sa-l dau.

acum ii dau de 3 ori pe zi cate juma de lingurita.

aseara am pus-o la ea in pat si a deschis gura singura n-am avut probleme. eu ii mai dau cate o gura de apa plata sau niste suc in biberon dupa ce ii dau medicamente.

Oana, multa sanatate lui Dani. cred ca cel mai bine intrebi pediatru, cred ca mai bine faceti desfundarea canalului inainte de vaccin sa nu cumva sa trebuiasca vreo intepatura si sa nu puteti face.

as vrea si eu retetele va rog

mada282001@yahoo.com

va pup

 

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004

Ilinca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, ti-am trimis eu retetele, vezi ca le-am trimis cred de 2 ori....[bang]

 

 

babirusa fiecare copil e in felul lui, e bine sa asculti de pediatru daca ai incredere in el.

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004) - POZICIid="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana si eu vreau retetele te rog la georgiana.david@xnet.ro Multumesc

 

Vaccin?? Offf si noi il facem joi si mi-e asa de teama de el, desi pana acum nu am avut probleme la nici unul mi-e frica sa nu-mi faca figura tocmai acum cand o sa am treaba (sambata imi serbez ziua de nastere deci ar fi bine sa nu fie marait ca sa-mi pot face pregatirile cum trebuie)

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANIid="red"> pt piticii de astazi sa cresteti mari si sa fiti sanatosi.

 

Noi inca suntem cu tuse care e si mai accentuata si chiar m-am saturat ca nu ii mai trece de o luna tot asa o tinem speram ca pana la vaccin sa dispara.

 

Asa stiu si eu ca nu se inteapa o luna dupa ca asa ne-am chinuit ca sa ii pot face gauri si chiar tipa care mi le-a facut mi-a zis.

 

Cred ca o sa iesim si noi putin afara dar nu mult ca ne e teama.

 

Va pupicim si va dorim o duminica placuta [dual].

 

[foto]Danina [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

PAULA - DIANA[foto] NOI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la plimbare, a fost ok totul. Aveam laptele la mine, nepreparat. Habar nu am cat putem sa-l tinem preparat fara sa fie probleme? Ca mi-e frica de burta...Oricum, una din fete avea apa calda la ea. Dar nu i-am dat sa pape. Ii dadusem fructe inainte de a pleca, si i-am dat putin ceai.

Acum am venit, a papat legumele si lapte si mi-a adormit cu biberonul in gura. Era rupta de somn si de la soare, e rosie toata in obraji. A fost asa cald...eu o imbracasem cu geaca, caciula...si am tot inceput sa dam jos. A stat si in capul gol, apoi i-am pus baticul ca prea batea soarele si mi-a fost teama sa nu faca insolatie...Oricum, trebuie sa o imbrac mai subtire ca transpira in partea de sus a corpului, mai ales la ceafa daca are o geaca cu gluga si ii sta aia sub cap.

Sunt si eu obosita, dar am stat sa pun pozele pe net sa le descarce si fetele cu care am fost. Ai mei sforaie acum unul mai tare ca altul si mie imi chioraie matele ca n-am apucat sa papam si noi.

Va pup si mai vorbim!

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...