Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (37)


Veve

Recommended Posts

Ieri m-am intrerupt brusc, ca pregatise tati baita si noi il spalam doar impreuna. Andrei e tare incantat cand face baie, sta in fundulet si face clipoci cu manutele, nu plange nici macar daca isi da apa in ochi.

Acum l-am pus in box, atata timp cat reuseste sa stea in fund, ii place. Dar daca se intinde dupa vreo jucarie care e mai departe, cade pe burta si nu mai stie sa se ridice, asa ca incepe sa planga. Si mami vine, il ridica, si el se joaca pana cade iar. Si tot asa, pana se plictiseste. Si-atunci il iau, il pun in scaunelul de masina, ca in el pot si sa-l legan, si mai nou, cand se plictiseste si acolo il asez in scaunelul de masa, pe care deocamdata il folosim doar sa ne jucam, ca el cu masa, mai usor, deocamdata nu serveste decat piureuri de fructe.

A propos, cine dadea avocado la copil, cum il prepara?

 

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by roandre

....voi cum faceti cand sunteti in masina cu bb si e cald?id="red">


id="quote">id="quote">Mihaela, eu zic ca bebe sa fie cat mai leger imbracat, in bumbac, cat mai deschis la culoare sa nu atraga caldura; sa fie ferit de curentul de aer de la clima/ geam deschis si, mai ales sa-i dai sa bea lichide cat de mult se poate. Chiar daca bb nu cere, iti dai seama ca are buzele uscate, dar asta stiai si tu.Noi dam drumul la climatizare in masina dar nu mai putin de 22-21 grade. Suntem informati ca ne pregatim si noi de 2500 km in masina... [help]Pupici.[mamica] si [bibe] Miron Radu (06 oct. 2004) [foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Ma inscriu si eu la mamici stresate de urlete: copilu meu a descoperit ca se poate ridica in picioare cu ajutorul manerelor tzarcului. Pana aici toate bune si frumoase, numai ca nu stie sa se si lase in jos la fel de treptat, asa ca fie cade si urla, fie sta si urla poate se milostiveste careva sa-l ia de acolo. Il iei, il pui la loc, o ia de la capat. [bang] Pana sa se intample minunea asta adormea singurel in tzarc... acuma nu, nene, cu ochii cazandu=i in palma de somn el se tine de ascensiuni[hop]. Si, daca adoarme, doarme f putin si cum se trezeste ce credeti ca vede in fata ochilor? Manerele!!!! [bang]... si sare la ele... greu cu evolutia asta...

 

Cu caldura in masina si noi avem probleme. Sambata am gost la targul de turism si era jale, am dat un pic drumul la aer conditionat orientat in jos ca prea transpira vizigotul.

 

Vad ca se vorbeste ceva de retete de papa .... ce retete?

 

Va pup!

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

http://community.webshots.com/user/vizigotu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mcm, multumesc, vreau sa incerc si eu ca mi se pare un fruct sanatos si nu cred sa aiba contraindicatii.

lorena, sa inteleg ca vreti sa mergeti in tara cu masina? Sunteti curajosi, nu gluma. Noi vom merge cu avionul, sunt 2 copii de gestionat si prefer sa ajung repede. In ce perioada mergi? Mai stii ca nu ne intalnim acolo!

 

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am facut piureul de legume cu pui si Alexutza nici nu a vrut sa se uite la el. Mofturi de gagica...l-am pus la borcanel si il papam maine caci astazi am servit laptic.

 

Pufymic, am vazut si eu pozele si imi place mult palariuta. Eu tot sunt in cautari de palariute mici caci tot ce am gasit ii erau mari.

In schimb pana gasim palarie i-am luat un baticut cu cozoroc.

 

Lorena, fata mea e ca o soba asa de repede se incalzeste si transpira de nu se poate. in masina era imbracata cu un body alb si pantalonasi subtiri...si cu picioarele goale si tot transpira. Ea se uda pe cap deasupra urechilor si la gat. Ma termina cu transpiratul asta. Vineri cand am fost eu plecata cu ea am dat drumul la AC putin ca te sufocai in masina de cald si l-am indreptat in jos dar nu era transpirata ea (uda).

I-am dat sa bea ceai/lapte tot timpul.

Pe mine ma apuca groaza sa ma gandesc cum va fi la vara pe caldurile alea mari.

Lorena, oricum aveti curaj sa mergeti atatia km cu bb cu masina.

 

Mina, smecher mai e vizigotul mic! Deci sa zic momentan saru'mana ca nu avem manere la patut...hihihi. Alexutza mea vrea numai in picioare si cum ma vede intinde mainile s-o iau si s-o ridic...dar sa stea in picioare ea, nu s-o iau in brate...si uite asa ma cocosez eu de nu mai pot de spate. Sau mai are ea o placere dom'le...sa arunce o jucarie pe jos, eu sa i-o dau si ea s-o arunce inapoi si tot asa de fac abdomene si ca vreau si ca nu vreau.

 

Ce vreme urata a fost astazi! Pana la urma nici n-am mai iesit afara. Il asteptam pe tati si mergem pana la mama in vizita (a se citi la masa).

 

Frosa, merci pt sfatul cu incalzitorul de biberoane. Cam cat costa "masinaria" aia? Eu ma gandeam sa cumpar o cana electrica de incalzit apa. Ma gandeam ca-mi va fi utila si cand plecam la mare/munte si in apa calda as putea sa incalzesc si piureurile de legume.

 

Pupici!

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 7 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by crini

roandre, cand arunca jucariile pe jos se cheama ca descopera gravitatia. [;)]Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)


id="quote">id="quote">ba nu, se cheama ca descopera ca e placut sa-i chinui pe altii [;)]Mina siMatei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tatidin:09.09.2004http://community.webshots.com/user/vizigotu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pufymic, sa-ti traiasca ursuletul frumos! Da' tort mai aveti[pofta]?!

 

Bey, Mina nu mai critica olimpicul de maine!

 

Mihaela, inteleg ca una, peste alta a fost OK in calatorie...bravo voua! Si la mai mare!

 

Noi am stat numai prin parc in week-end ... asta se poate vedea si din pozicile de la 7-8 luni! Doamne ce se mai schimba cifrele astea... cu o viteza de ma ameteste!

 

Era sa uit... avem sub ochisori niste bubite. Initial au fost ca niste muscaturi de tantar... dar sub un ochi au aparut vreo doua trei sau mai multe... si apoi s-au unit si are o pata destul de maricica rosie...parca mai zicea cineva de asa ceva cu cateva saptin urma .. cu ce ati dat?!

Pupici la bebici!

 

Angela id="violet">[il] si [bonjovi] Licuriciul ei micid="orange">id="size3">

DAVID LICURICI mic (3 sept)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...