Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (37)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neata neata buna dimineata!

 

Se vede ca sunt hapy ca am dormit super bine. Fata mea s-a culcat aseara la 11 si s-a trezit tocmai la 7 azi dimineata. Asa mai zic si eu.

Noi am vrea azi sa incercam pestele. Mai e cineva care a inceput cu peste pana acum?

 

Danina, sper ca sunteti mai bine astazi si ca in curand iesiti si voi in parc.

Floarea vine super bine..i-am gasit si loc dar nu unde ma gandisem initial.

Cat despre stat afara si revoltata bebe...nici gand. Si ieri tot la 8 am intrat in casa ca mai nou iesim cate 2 ture afara si stam pe zi cam 5 ore cel putin. In curand cred ca o sa si dormim afara.

 

Ana, sanatate si lui Stefan si sper sa fie bine si el acum.

 

In rest ce sa mai spun. Maine iesim din Bucuresti cu bb pt prima data si vom merge la socrii mei. Am niste emotii, parca cine stie unde m-as duce si cat as sta. De ieri ma tot gandesc ce sa iau la mine si ce sa las ca deja sotul e ingrozit ca nici n-o sa avem loc in masina de cate vreau eu sa iau...si e destul de mare masina! Oricum sunt convinsa ca exact esentialul o sa-l uit acasa.

 

Va pup si va doresc o zi si un weekend plin de soare!

 

PS: Weekendul viitor este Baby Expo asa ca haideti sa incercam sa stabilim o zi si o ora pt intalnire. Eu as propune duminica sa ne vedem. La ora nu m-am gandit inca. Este deschis intre 10-19.

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 7 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza tuturor

 

LA MULTI ANI RARES si ALESIO!!! Sa cresteti mari si cuminti.

 

Eliana- [pup] Elenei ..e bine ca nu s-a lovit rau

Mihaela-[pup] sipentru coteliciul de Alexia..ce nostima tb sa fi fost ea in explorarea zonelor interzise de sub pat

 

Tocmai am vazut pozele giulieu si ale lui David...sunt niste omuleti tare scumpici. Pe mine ma distreaza tare cand ii punem sa mearga pejos..eu in momentul ala realizez cel mai bine cat e mica e Ina, ca inaltime..pe langa mine..sunt asa nostimi [:)].

 

Noi suntem tare plimbarete...ca de altfel toata lumea de pe aici.

Aseara ne-a scos Ina la o bere la Hanul lui Manuc (inainte de a naste..in fiecare joi la ora 19 ne intalneam acolo cu gasca noastra..colegii de facultate). S-a simtit tare bine puiutul...mai ales ca a fost in centrul atentiei..toata lumea se juca cu ea..a fost o scumpica..bine..nu am stat prea mult...ca pana la urma s-a plictisit..in masina pe drumul spre casa a tras in somnic mic..si acasa era fresh...spre disperarea noastra care eram chiauni de somn...

 

Mada..as vrea si eu retetele ordonate pe varsta, cutoate ca le am si pe cele de la Mihaela [pup]..

 

Bozo- sa sti ca uneori cand povestesti despre Tudor o vad pe Inutza mea..leit poleit..niciea nusta maimult de 5min singurica..chiar daca ii pun in jur un sac de jucarii..se plictiseste tare repede..si tot mai nostima e mami...

 

Fetele..de abia astept sa ne intalnim saptamana viitoare la Baby expo...pana la urma in ce zi ne intalnim..ca eu as vrea sa merg sa fac si niste cumparaturi (am zis ca o sa investesc salariul sotului in targul de bebei)si cred ca ar fi bine sa merg separat in alta zi.

 

Gata..ca m-am lungit cam mult,

pupici

 

Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)

[foto]Inutza televizomanaid="red"> [ttv]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si pozele noi.

Mami Angela nu stiai ca nu-i frumos sa pozezi baiatul intr-un moment de maxima concentrare [:D]?

Anne33, super ptica ta cu falcute!

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 7 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela-sa sti ca nu incetez sa te invidiez ..aa multimi doresc sa dorm si eu mai mult..si acum imi auc aminte cum ma incurajai cand avea Ina vreo 7 sapt si spuneai ca de la 3luni nu o sa mai avem probleme cu somnicul...dar noi suntem exact pe invers..parca acum se trezeste (de fapt se foieste si incepe sa maraie) mai des ca atunci...

 

Mie imi convine sa ne intalnim duminica la Baby expo

 

Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)

[foto]Inutza televizomanaid="red"> [ttv]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetele!

La multi ani! Rares si Alesio!

Ne-am culcat si noi la 10,30 si s-a trezit la 9 dupa o sculare la 6 pt titi.

Aseara am facut o baie impreuna cu ea, ca tati nu era acasa sa ma ajute asa ca am facut amandoua niste lungimi de cada stilul fluture[:-)))], a fost tare bine, nu prea am facut baie cu ea cred ca e a doua oara dar e tare bine.

sunt asa o puturoasa voi tot mereu puneti poze cu bebeii vostri, eu nici macar nu am pus pozele din excursdia noatra, dar lasati ca ma fac eu vrednica.. :))))

Ania, scumpa, eu nu am decat retele de la Mihaela, alta fata a scris ca le are, dar nu eu...[:)]Pana la urma la ce ora s-a culcat printesa aseara?

Danyce, am vazut-o pe Alma in noile poze e o scumpa!

 

plecam spre medicul de fam se ne schimbe data pe o reteta de-a mamei, tre sa ma duc pe jos cu carutul ca masina nu o pot lua asa ca ... n-am nici un chef da ma rog...poate se uita un pic si in gatul fetii ca tot mi se pare ragusita.

cam astea despre noi

Kittie, ma bucur ca Badice e bine, dar unde esti de nu mai scrii asa des? iti ocupa printisorul tot timpul?

Mihaela, super ca a dormit fata atat.. despre bagaj???? ce sa-ti spun, intai cate zile stai... pune cam 3 costumase pe zi plus fasul de iesit afara, pampersi faci socotaeala cati consumi pe zi si mai pui 3,4 in plus, nu uita medicamentele, vigantolul, niste ceva de febra, lapte intrumentele de papa si cam atat

a si mancarea fetii, cereale, fructe eventual borcanase sa-0ti priasca si tie plimbareala

 

fa bagajul in asa fel incat sa termini cu hainele, cu medicamentele si apoi cu papa, sau ma rog alta ordine, nu te apuca sa le pui haotic ca uiti sigur ceva...

va pup

 

 

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004

Ilinca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucule sa-ti traiasca Tristan, La multi ani si pentru Alexandru!!!

 

Fetelor am gasit o farmacie unde se dau retete gratuite ... pe Calea Dorobanti , dupa BCR pe colt se numeste CRISTIA parca

 

... si noi plecam la sfirsit de saptamina si facem bagaje.

 

vorbeati de trezit noaptea ... la mine a devenit o stare de fapt ... nu ma mai deranjeaza ... ce sa fac, am de ales?? astept sa se duca la facultate poate o sa se obisnuiasca si cu dormitul noaptea [:D]

 

 

 

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.05)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...