Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Balante (dez)echilibrate (14)


Recommended Posts

Alexandrina [flo] !

Si tie iti trebuie multa odihna, draga mea.

Ai grija cu raceala.

Eu am fost gripata atunci cand eram insarcinata in 2 luni, si m-am tratat cu Osciloccoccinum (sa traiasca ! - il recomand daca este cazul - sper sa nu fie !) si cu frectii, bai fierbinti la picioare, sosete cu otet, stii tu, de-astea !

 

Danielaid="red"> si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Andreea, am in afara balconului 2 sarme pentru rufe, in plus am cumparat un suport pentru rufe tip masa, care se strange si se desface foarte usor. Sambata am intins pe el rufele spalate in 2 masini.

Cand am rufe de intins, desfac suportul si gata ! Apoi il strang si-l tin in debara.

Sunt foarte multumita.

Nici foarte scump nu a fost (430.000 lei).

 

Alexandrina, are dreptate Andreea.

Eu ti-am spus de Osciloccoccinum pentru ca este un medicament homeopat, pe care mi l-a prescris doctoritza tocmai fiindca eram insarcinata.

De acum inainte, ai grija cu orice medicament iei.

Preferabil ar fi sa nu iei nimic, dar daca nu se poate si nu se poate, neaparat intreaba un doctor sau la farmacie (pentru situatii mai usoare).

[pup]

 

Danielaid="red"> si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, noi stam la etajul 5, cu vederea in spatele blocului. Deci praful... nu reprezinta o problema. In perioada calduroasa (pentru ca atunci intind rufele in afara balconului [rufe]) se usuca in cateva ore, deci nu ma deranjeaza in nici un fel faptul ca le intind afara sau ca nu se vad frumos.

In rest, le intind pe suportul de care iti vorbeam.

L-am folosit tot in balcon, fiind zidul acela unde este caloriferul nu se vede din sufragerie, asa ca nu m-a deranjat foarte tare prezenta lui acolo din punct de vedere vizual.

Dar, sigur, suportul-masa poate fi asezat oriunde, inclusiv in dormitor daca vreau ca sufrageria sa fie libera.

Oricum, le-am intins dimineata, iar pana seara s-au uscat.

 

Eu sunt multumita de alternativa aceasta.

 

Stiu ca mai exista un tip de suport care se monteaza pe tamplaria termopan si se strange intr-un lateral atunci cand nu este folosita, iar cand trebuie sa intinzi rufele, tragi de fire si le prinzi undeva in partea opusa. Dar nu mi s-a parut estetic sa stau cu rufele intinse pe sus in sufragerie. De aceea am optat pentru varianta suportului-masa.

----------------------

Felis, v-am vazut iarasi pozele. Sunteti toti niste frumosi.

Apropo de Frebini, acum merg sa postez intrebarea ta si la mamicile mele de august-septembrie 2003.

Poate reusim sa gasim persoana cu "pile" la depozite de medicamente.

[pup]

 

Danielaid="red"> si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...