Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Canada (10)


Recommended Posts

Iselin, ce draguta esti! O astept sa vina de la gradinita si iti spun reactiile.

Si pentru ca nici o fapta buna nu trebuie sa ramana nerasplatita, uite o informatie despre cum se poate viziona Eurovision, am gasit-o azi postata de Adimercedes la Cuvinte pentru inima...

 

"Pentru cei interesati, mai ales din alte colturi de lume, care nu prind TVR, aici: http://www.esctoday.com/news/read/4580?PHPSESSID=d2ae4391e4e3744e43e9cbfd784ea43a puteti vedea live!

 

Enjoy, Adi"

 

Iar Serenity a dat adresa asta:

http://www.bbc.co.uk/radio2/eurovision/2005/the_show/

 

Doar ca eu nu stiu exact cand va fi finala. Sambata... la ce ora?

 

 

 

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Corina, fetelor,

Sper sa ajungem si noi la picnic. Nu am confirmat pana acum deoarece programul de overtime al lui barbatu-meu pentru week-enduri se anunta in ultimul moment.

Noi asa ne-am facut calculele ca nu va lucra atunci, daca e asa, venim negresit. Sa speram ca va tine si vremea cu noi!

Va pup,

 

Cea care spera

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! pentru Elena si Constantin, Nusa, Lenuta, Nuti, Titi, Costica... pentru toti sarbatoritii vostri.

Nu ati uitat, nu?

 

Eu mi-am amintit ca e ziua onomastica a nasilor nostri de cununie. Daca uitam?[mariaj][mariaj]

 

Va pup[canada]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi montrealezi si montrealeze:

 

Aveti cunostiinta de cineva care se plece zilele acestea din Montreal in Bucuresti? Am de trimis urgent un plic si aici nu functioneaza nimic pana marti - si de atunci incolo +3-4 zile sa junga.

Multumesc mult.

Cristina.

 

Crismaria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cum ati petrecut in week-endul lung? A tinut vremea cu voi?

Noi am fost la plaja (vorba vine [:D]) la lacul Erie, ne-am bucurat de soare (si mai putin de vant), am inaltat doua zmee, ne-am umplut de nisip (mai ales Roxana) si am mancat un gratarel. Pe la 3 dupa masa am plecat acasa, ca erau semne de ploaie, ne-a si picurat putin pe drumul de intoarcere.

Mie tare mi-ar place sa ne facem un obicei din a povesti cate ceva despre plimbarile noastre de week-end. Ne-ar folosi tuturor, cred, sa mai invatam cate ceva despre Canada si locurile ei frumoase, sa ne mai vina idei despre locuri care merita vizitate. Ce ziceti? Pe unde v-ati plimbat vara trecuta? Ce planuri aveti pentru vara asta? Noi ne-am dori vara asta sa mai ajungem inca o data la Niagara, ca au ramas inca multe de vazut acolo, apoi inca o data la African Lion Safari, intr-o rezervatie de indieni (aveti sugestii?), poate reusim sa petrecem si cateva zile cu cortul, desi eu sunt cam panicata la gandul asta (aveti experiente? pozitive?), visez la un week-end in Montreal... Tare mi-e teama ca n-o sa-mi ajunga vara, dar planuri tot imi place sa-mi fac.

Roxana a fost foarte incantata de mesajele primite, la toate emoticoanele intreba: E pentru mine? asta sunt eu? Iar in final a spus ca vrea sa scrie si ea o scrisoare, dar n-am lasat-o! Desprecopii e jucaria mea!

 

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Sa incep eu… Sambata am fost la Ontario Place, dupa ce ne-am luat Pass pentru tot sezonul si ne-am plimbat incolo-incoace toata ziua, mi-am dat seama ca de fapt pentru copilul meu e mult mai interesant pe insula. Dupa parerea mea, daca aveti copii micuti nu prea merita mers la Ontario Place.

Duminica am fost la picnic la Albion Hills, unde mi-ar fi placut mult mai mult daca s-ar fi oprit vantul macar pic. Frumos parc altfel, se pot inchiria barci si hidrobiciclete, au chiar si un teren de joaca pentru copii, a fost cam aglomerat insa (poate si pentru ca era weekend lung).

 

 

Corina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi a plouat si a fost urit [xx(] ...am fost prin magazine la cheltuit bani, ceva musafiri si gata weekend-ul.[V] poate urmatorul ne va ierta de vreme urita si mergem si noi la gratare si plimbari.

 

Poate fetele din Montreal imi spun si mie ceva locuri dragute de vizitat si chiar din Ontario, poate ajungem la vara sa vizitam si pe acolo cite ceva...

 

Mai am o intrebare...la copilasii micuti de 16 luni inafara de Tempra in caz de stranut, ochi care curge si nasuc curgator, ce le mai dati fara reteta?Tylenol?sau mai exista si altceva pe rafturile farmaciilor?

 

mercic mult![flo]

 

 

Emilly cu gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...