Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Canada (10)


Recommended Posts

Cristina, drum bun si vreme buna.

 

Cu Ontario Place, cred ca depinde si gusturi, dar sincer, sa dai 20$ intrarea de om plus 10$ masina cand copilul e mic si nu se poate da in multe din jucarelele alea, nu prea merita.

Acum ca ne-am luat pass pe tot sezonul probabil ca o sa mai mergem, va mai zic daca descopar ceva mai interesant.

 

Diana, ati fost la 1000 de insule? E pe drumul dintre Ottawa si Toronto. Va puteti opri acolo, e foarte frumos. Va dati cu vaporasul, se poate si cu elicopterul. Parerea mea ca nu merita sa veniti pana in Toronto pentru Ontario Place. Mai bine mergeti la Canada Wonderland daca sunteti amatori se senzatii tari.

 

 

Corina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cricor, multumesc pentru lamuriri, dar mai vreau [:D]... Insula apartine de Ontario Place? Adica platesti pentru intrare ca pentru Ontario Place sau se poate merge doar pe insula, fara bani?

 

Khristin, voi plecati in tarile calde!!! Ce bine de voi, concediu placut va doresc! Si multumesc pentru felicitari, niciodata nu e prea tarziu.

 

Oanadrag, acum ca ne-ai povestit de Qubec city, imi dau seama ca trebuie neaparat sa ajungem si noi candva. Am vazut ceva poze frumoase de acolo si mi s-a parut si mie ca e un oras care ar putea sa imi aline dorul de Europa.

 

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iselin mercic tare mult! [pup]

 

Donia e un inceput de raceala si este pentru prima data [bang] de aia sunt ca speriata de bombe[V]

 

 

Emilly cu gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia, nu, insula nu tine de Ontario Place. La insula se merge cu feriboat-ul (cum se scrie cuvantul asta in romana?) si acolo e un mic parc de distractii pentru copii cu tiribombe, lacusor, animale. Pentru fiecare jucarica in care te dai platesti individual. Exista si pass-uri pe zi sau sezon. Se poate face si plaja, biciclete... mie imi place acolo, parca e ala lume.

 

Corina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, multumesc mult pentru idei.[flo]Vom vedea ce vom alege pana la urma sa vizitam. Iar amatori de senzatii tari nu prea mai suntem, poate doar fiica-mea.[:D]

Oana, multumesc si tie.[:D]Am cautat si eu pe internet despre Quebec city si pare tare frumos orasul. Si chiar mi-a adus aminte de un oras drag din Europa, asa ca vom trage o fuga pana acolo din Monreal.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cricor, acum m-am lamurit si... vreau si eu! Dar are vreo adresa insula asta? Imi poti da ceva indicatii? Nu cunosc Toronto, dar cu harta si cu mapquest ma descurc bine, totul e sa stiu cam pe unde trebuie sa ajung.

Si mie mi-ar surade ideea picnicului, dar suntem tare inghesuiti cu timpul. Facem bagaje, cumparaturi, plus ca mai si lucrez in week-end.

Eu am avut o zi tare buna, am reusit sa iau permisul de conducere! Doar G2, dar e tare bun, mai ales ca raman singura acasa. Macar ajung sa imi cumpar mancare, ca pe la noi esti cam in aer fara masina.

Emilly, multa sanatate Ilincutei! Ai gasit ceva medicamente potrivite? Mi-am adus aminte ca parca si Dimetapp e bun la micuti. Pupici pentru bolnavioara, desi cred ca tu esti mai speriata decat ea [:D]

Diana, la Niagara ati fost?

 

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...