Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Canada (10)


Recommended Posts

quote:Originally posted by Donia

 

Eu am avut o zi tare buna, am reusit sa iau permisul de conducere! Doar G2, dar e tare bun, mai ales ca raman singura acasa. Macar ajung sa imi cumpar mancare, ca pe la noi esti cam in aer fara masina.

 


id="quote">id="quote">

 

[bis] felicitari!!!!ce inseamna G2???

Ilinca e mai bine, mercic mult de urari si pupicii vi-i intoarcem insutit[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

 

Emilly cu gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Felicitari Donia pt. permis...intr-adevar, pe aici cam nu se poate fara carnet, eu daca as sta dupa al meu sot sa astept cand vine el de la serviciu sa facem cumparaturile, am ramane nemancati, zau asa [:D], plus dus/adusul copilului de la daycare care nu e tocmai foarte aproape. Asa ca trece-l la capitolul realizari, plus mobilitatea de rigoare. Deci Donia, sa te vedem soferita cat de curand [bonjovi].

 

Va doresc intalneala placuta fetelor care va vedeti in weekend. Data viitoare, extindem echipa cu siguranta [;)].

 

Cristina

 

noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia, nu am ajuns la Niagara. De fapt nu am ajuns pe nicaieri de cand am aterizat in America, cu aproape patru luni in urma. Abia de vreo doua luni avem masina si de vreo doua saptamani carnet. E drept ca eu am putut conduce si cu permisul din Romania. Barbate-miu abia in America a condus pentru prima oara.

Asa ca drumul la Montreal va fi marea noastra incercare si din aceasta cauza vrem sa il impartim in doua si sa dormim pe undeva. La Niagara ne gandisem si noi, mai ales ca am auzit ca e mult mai frumoasa pe partea canadiana. Probabil ne vom opri la intoarcere, ca vom pleca spre Montreal pe 1 iulie, cred ca am ales prost data, si banuim ca va fi super aglomerat la Niagara.

Felicitari si din partea noastra pentru permis.[cheers]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc![bonjovi] Soferita sunt de multi ani, dar mi-a luat destul de mult sa dau examenul pentru permis aici, asa ca de abia ieri am condus si eu in Canada.

Emilly, ma bucur ca Ilinca e deja mai bine. In Ontario sunt mai multe trepte pana la G (caruia i se mai spune si G full). G1 se obtine dupa testul teoretic si se poate conduce daca in dreapta sta cineva cu G. G2 se obtine dupa examenul de conducere si posesorul poate conduce singur, cu niste precautii, adica nu are voie sa consume picatura de alcool, pasagerii din spate trebuie sa-si puna centura... cam astea ar fi, cred, trebuie sa ma mai informez. Probabil conteaza si la asigurare, poate cei cu G platesc mai putin, nu stiu.

Diana, noi am fost cateva zile la Niagara anul trecut si am prins si 1 iulie. Este aglomerat, dar nu te calca nimeni in picioare, e loc pentru toata lumea. Preturile la cazare cresc ceva in perioada asta, mai ales ca urmeaza imediat si 4 iulie. Noi am ajuns in 29 iunie si am prins preturi rezonabile. Daca vreti sa dormiti acolo uite o lista cu moteluri:

http://www.infoniagara.com/hotels_and_motels/

Parcare ieftina era chiar sub Skylon Tower, foarte aproape de cascada.

Distractie placuta, cred ca o sa aveti o excursie foarte frumoasa.

 

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, bravo, Donia! Si eu aveam planificat examen, dar functionarii si sindicatul lor sunt in greva. Asta este. Dar bravo inca o data!

Emilly: G2 este ca un permis probatoriu in Quebec.

 

Eu va pup. Este o caldura infernala in Montreal[bang] si ma cam sufoc[:D][:D][:D][:D]

 

Doamne! ce mai astept vara sa pot merge la picnic. Toata ziua nori, toata ziua ploaie[consti] Poate sunt eu prea pretentiosa.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci inca mai sunt in greva?...si eu trebuie sa-mi dau examenul practic.Cel teroretic l-am dat pe cind eram graviduta si in citeva luni imi expira, deci trebuie sa ma grabesc.

Apropo fetele din Pierrefonds, stiti un instructor bun?

 

mercic mult si we frumos pe linga casa, ca afara...

 

 

Emilly cu gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,

Apropos de "intalneala" noastra...din Toronto...a fost chiar fain, in ciuda faptului ca norii s-au scuturat chiar deasupra noastra si ne-a murat pana la pampersi...

Copiii au fost de milioane, organizarea de asemenea si tinand cont ca n-am mai mancat mici de vreo 8 luni, am apreciat fiecare muscatura...A aparut si soarele la spartul targului iar cand deja ajunseseram acasa, chiar nu mai vroia sa se duca la culcare!

Deh, asta-i vremea la Toronto, dar la anul, ne-am propus sa negociem cu vremea buna din timp.

Felicitari inca o data organizatorilor si la mai multe "intalneli" de acest gen!

Pupici

 

Cea care spera

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma gandeam cum v-a fost la picnic, ca la noi a fost vreme faina si speram ca si in Toronto sa fie la fel. E bine ca impresiile au fost faine, chiar daca nu si vremea.

Eu sunt tare incantata ca voi merge la concert la Phoenix in Kitchener. 35 dolari costa biletul. Daca tot sunt singura doua saptamani, macar imi fac de cap (o seara [:D]).

 

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]la multi ani sanatosi si frumosi!!!draga iselin[flo]id="red">[s]

 

Multumim de cinste![;)]

 

fetele, revin cu intrebarea mea ca poate, poate cineva are ideie unde gasesc un instructor in Pierrefonds?nu si-a dat nimeni de curind examenul la scoala de soferi?

mercic tare mult pentru orice ideie!![flo]

 

 

Emilly cu gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...