Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Canada (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Emily... de ce iyti trebuie instructor din Pierf? Und4e dai examenul? Aparent e mai usor de trecut in Laval sau Longueuil. Eu l-am dat in Longueuil, cu instructor de-acolo, venea cu masina si ma lua de acasa, stateam in Cote St. Luc!

**********

Doamnelor, multumesc de idei, intru acum sa vad lista de moteluri de la Niagara, chiar ma apuca disperarea, avem o sapt de vacanta in jurul Zilei Quebecului si vrem sa batem fie Niagara/Toronto, fie Quebec City, inca nu ne este clar. Problema e cazarea, ca sintem tati-mami-Atomix plus bunicul... Ceva idei? Ca n-as dormi la Niagara sau Quebec City. Poate un motel la 100 de km, ceva, sa nu ia pielea de pe card cind platesc... :)

Cu drag si multumim,

Simona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, moteluri pt Quebec City gasesti la iesire din Quebec spre Beauport, spre Anne Baupre (cred ca asa se scrie). Eu am vazut pe acolo o groazae moteluri, gasesti ceva convenabil. La Niagara sunt hoteluri chiar la Niagara City sau la Niagara-on-the-Lake, in ultimul cred ca este mai scump, si asta este un oras frumos si merita vizitat. Bon voyage!

 

toana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare la toata lumea.

 

Dupa cum stiti duminica, 29 mai, a fost picnicul organizat de ARC id="size2"> la care s-au strans bani pentru Mihaita Hogas id="size2">id="blue">( aici ) . La picnicul de duminica s-au colectat 686.50$ si au mai fost

cecuri primite pe adresa ARC: 550$, in total 1236.50 CAD. Actiunea nu s-a terminat aici si continuam sa strangem bani pentru a-i da o sansa micutului sa se opereze. Apelez la toti romanii din Canada sa va deschideti inimile si sa ajutati la salvarea unei vieti. Cat de putin puteti dona o sa faca o diferenta!

 

Daca vreti sa ajutati, puteti sa o faceti in mai multe feluri:

- sa-mi trimiteti mie personal banii---o sa-i strang pe toti si o sa-i trimit la ARC (scrieti-mi un pm ca sa va dau adresa).

- puteti trimite un cec cu mentiunea 'Pentru Mihai Hogas' pe adresa ARC: Alliance of Romanian Canadians, 27 Romac Dr.,Toronto, ON, M1C 5H1.

 

Timpul e esential! Haideti sa-l ajutam!

 

 

 

 

 

 

Catalina id="red">id="Verdana">[hippi] si [copil] Laura id="pink">(12 ian 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia, inca o data multumesc.[flo]Mi-am bagat in "favorites" pagina cu motelurile de la Niagara si sunt sigura ca vom gasi ceva convenabil.

Oana si tie multumesc inca o data, mi-am notat tot ce ai scris despre Quebec City si probabil cand ne vom intoare de la Montreal am sa va povestesc cum a fost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

buna fetelor,

am reaparut si eu...iselin LA MULTI ANIIIIIIIII

 

 

ne vedem in toamna la scoala? [il]

 

Diana,

noi tocmai am fost la Niagara ( + Otawa, Quebec ville, Mont Tremblant, etc...- super);

aproape de cascada sunt 2-3 strazi cu case frumoase "bed and breakfast",vezi la fiecare placuta in fatza casei, cu 100 cad am luat o camera cu baie proprie, super, confortabila, 2 paturi uriase, micul dejun inclus pentru 3 adulti si un copil.

am sunat la citeva, pina am gasit-o pe asta care ne-a convenit ca pret si confort; in plus, fiind la 10 minute de cascada, am facut o plimbare si seara- mie mi s-a parut mai misto- auzi doar "mugetul" apei decit ziua- cind am ramas cam...dar nu vreau sa-ti stric excursia- o data-n viata merita vazuta si Niagara.

 

drum bun

 

Ana

 

 

"Noi suntem trecatori ca iarba câmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramân sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamânt."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...