Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (32)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

HRISTOS A INVIAT!!!id="size3">id="maroon">[cheers]

 

Am venit de la biserica, de la slujba de dimineata, am luat masa pascala alaturi de sotul meu cu sarmale, drob si am ciocnit oua rosii...[cina2] si vin romanesc de Jidvei...[pahar]

 

Tin sa multumesc Mariei si Oanei pt ouale rosii...daca nu imi aduceau ele eu nu aveam, ca n-am avut de unde sa iau vopsea. Ouale voastre au ajuns azi si la Paris la fiica cea mare a lui Nic, a dus cu ea sa le arate prietenilor ei si sa le manance binenteles...

 

 

Aseara, la biserica, am avut sentimentul ca sunt acasa, cu prietenii mei de o viata alaturi, razand si bucurandu-ne impreuna de marea sarbatoare... un sentiment familiar si atat de dulce... Astfel NICE a devenit mai " acasa"...si mai familiar...alaturi de Oana care e numai zambet fericita cu beblusul ei frumos foc, cap taiat George, alaturi de Lulu, echilibru si inger pazitor, baldete si devotament, Maria care de o forta morala cum rar am intalnit si Mihaela, un pic tristunete dar plina de smerenie, impartasid un zambet cald tuturor...

 

Mihaela, sa ai un serviciu usor si o zi calma. Ne gandim la tine, chiar daca pt noi ceilalti e sarbatoare si tu muncesti, in ganduri suntem alaturi de tine.[pup]

 

Va pup cu drag pe toate...[pup][pup][flo][flo][flo]

Fie ca lumina pe care am luat-o aseara sa lumineze in viata fiecaruia dintre noi!!!

 

http://community.webshots.com/user/georgettedosa

 

http://community.webshots.com/user/jorjettoader20000

"In dragoste nu exista carpituri. Ori e un intreg absolut, curat, ori nu e nimic"I. Vulpescu

"Iadul este calvarul de a nu fi in stare sa iubesti" Dostoievki

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminita, Corina, Aurelia, Oana, Mihaela, Mihaela, Elena, Geo, Giorgiana si toate celelalte,

 

Acum un an avem aceeasi stare exterioara (aceeasi casa, serviciu, copii) si mi se parea starea mea de echilibru.

Prin iulie m-am inscris pe lista DC si prin septembrie am indraznit sa va scriu si va citesc cit pot de des. Imi dau seama ca imi lipsea ceva fundamental : cineva cu care te poti intelege si pe care poti sa-l intelegi caci veneam mai devreme sau mai tirziu din aceeasi lume.

 

Pentru mine Pastele incepuse sa aiba "allures" de Disney : oua rosii facute pentru a fi ciocnite si care terminau ca "oeufs mimosa", cintece romanesti puse din care nimeni nnu intelegea un cuvint, dulciuri facute si apreciate ca un desert de duminica, casa exceptional de curata. Pe dinafara si anul acesta a fost la fel. Inauntru insa a fost altfel. Joi Mihaela (mihiasiro) ne indemna pe toti la smerenie si intelepciune si eu eram mai mult decit uimita ca ii poate trece cuiva prin cap asa ceva ! Apoi am stat si m-am tot gindit la rostul acestei Sarbatori si inca nu am gasit un raspuns potrivit, dar stiu ca undeva pe lumea astea nu sunt complet singura si ca temerile si intrebarile mele mai sunt impartasite si de alte fete.

Lulu, m-ai facut sa pling cu mesajul scris astazi dimineata !

 

inca o data :

Hristos a inviat !

 

Cu mare drag,

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor toate, indiferent ca sunteti aproape sau nu, toate care sunteti in Franta, va multumesc ca existati si eu va voi fi mereu alaturi cu sufletul![flo] Si poate o sa vina ziua in care am sa va cunosc pe toate, sa cunosc persoanele care se ascund dupa aceste suflete blande!

 

Mihaela, ne gandim la tine![flo]

 

Si va multumesc pentru dragostea cu care m-ati inconjurat aseara si pe mine si pe Seb![flo]

 

Va pup!

 

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

"Si maine mai este o zi..."

[paste] [paste] [paste]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour dragelor

Eu sint in Romania de o saptamina si pentru prima oara dupa patru ani,am simtit cu adevarat Pastele!!!Singurul lucru care mi-a lipsit ca sa ma bucur din plin au fost Anna si sotul meu,care au ramas acasa ,in Franta.

Sper sa rezolv cit mai repede aici si sa ma intorc acasa (dupa cum vedeti,acasa pentru mine nu mai este aici,in Romania)

Va pup pe toate,Cristos a inviat!!!

 

Corina si Anna nazdravana!![fetita]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca sunteti bine (nu mai vad nici o miscare in Franta...)

 

Corina, ma bucur pentru tine, pentru sentimentul pe care l-ai trait prentru prima data dupa atatia ani, si-ti doresc sa astepti Pastele cu aceeasi emotie si bucurie si cand vei petrece aceasta sarbatoare aici, in Franta. Sa-ti rezolvi problemele repede si bine!!!

 

Fetelor, de multe ori in ultimul an, dupa ce am pierdut-o pe mama, am avut impresia ca de cate ori o visez, este ca si cum as intalni-o in realitate. Impresia este foarte puternica, imaginea ei foarte clara, e mama cum am stiut-o dintotdeauna! O visez destul de des, si nu stiu de ce am impresia ca incearca sa-mi transmita ceva. Poate spun numai prostii, dar e un sentiment ciudat...

Mai mult decat atat, de multe ori ma trezesc, imi dau seama ca am visat-o si ma straduiesc sa adorm din nou, ca sa continui visul, sa-i transmit ceva ce n-am avut timp, sau sa incerc sa inteleg ce vrea ea sa-mi spuna... e greu de explicat.

Exista un vis special care revine mai des decat altele. Intamplarile nu sunt aceleasi, personajele adesea, dar mesajul este unul singur. Sa zicem ca stiu de ce fac acest vis, pentru ca ma cunosc pe mine, o stiu pe mama cum era, si stiu care a fost relatia dintre noi. Dar azi-noapte acelasi "fel" de vis a revenit, de data asta atat de puternic, ca m-am tot gandit toata ziua si-acum nu mai rabd si simt nevoia sa spun cuiva, sa ma descarc.

 

Gata, am spus-o!

Va pup si-mi cer scuze...

 

Si ca sa schimb subiectul, in albumul meu sunt cateva poze noi-noute, cu Anca, frumusica mea. Inainte de a le face, maimuta s-a jucat cu aparatul si a ales optiunea alb-negru. De unde rezulta... poze de epoca...

 

 

 

.................................................................................

[hop]Dragii de noi id="blue">

.................................................................................

« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »

La Rochefoucauld

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lulu, inteleg ce vrei sa spui cu senzatia ca visele parca ar fi realitate, mi se intampla si mie cu persoane dragi din tara si nu m-as mai trezi sa revin la realitate, as vrea sa "petrec" cat mai mult timp cu ei. De mesajul care ti-l transmite, iar te cred, pentru ca eu cred ca, orice ar fi, pe mama si copil ii leaga un sentiment extraordinar, o iubire intensa, chiar daca a fost marturisita sau nu, ea este si va ramane acolo, si poate va fi "intretinuta" de aceste vise mereu.

Sunt minunate pozele cu Anca de ieri! Pana la urma v-ati dus la plaja?![;)]

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

"Si maine mai este o zi..."

[paste] [paste] [paste]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

Ma bucur pt cele fetele care s-au intalnit si pt cele care au simtit ca e sarbatoare! Cu efort am fi ajuns si noi pe Coasta, insa trebuia sa fim constienti de partea materiala, mai ales ca avem de investit in casa! Asa ca anul asta, pt mine, a fost unul in care nu am simtit ca e Paste! In plus, stau si foarte prost cu moralul, insa ar fi normal in sarcina, nu?

 

Lulu, inteleg ce simti, asa mi se intampla si mie, dar cu bunicul meu pe care l-am pierdut in 91, insa de atunci mi-a revenit nu de putine ori in vise si acest lucru ma rascolea de fiecare data. Il visam ca invia si ca eram foarte fericita.

Am vazut si pozele! Ce bine sa ai o fata, nu? Fie ea si baietoasa:), cum zici tu!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...