Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (32)


Recommended Posts

[cor][cor][cor][cor]

 

Happy birthday to youuuuuu!!!!!!!

Happy birthday to youuuuuu!!!!!!!id="red">

Happy birthday to youuuuuu, id="red">SIBYLLEid="blue">!!!!!!!!!id="red">

Happy birthday to youuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!id="red">

 

 

 

 

 

 

.................................................................................

[hop]Dragii de noi id="blue">

.................................................................................

« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »

La Rochefoucauld

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata!

Pe noi ne-au trezit tunetele azi-noapte. Dar las' ca e bine sa ploua, ca la vara n-o sa vedem strop!

 

Eu ma inscriu pe lista celor care merg la inviere la Nice. Geo, n-o sa scapam ocazia sa ne vedem, nu?

600 de romani aici?!? Si noi ce pazim? De ce n-o punem de o asociatie, ceva, sa organizam evenimente si toate cele? Eu una as fi printre cei activi, ca de idei nu duc lipsa! Dar ramane sa vedem si ce fel de romani sunt, ca am vazut eu cativa...

Sau poate exista deja si nu stiu eu?!?

 

Fetele din restul Frantei, voi ati participat (participati) la seri romanesti pe unde sunteti?

 

Ma bucur, Michaela pentru apartament, va tinem pumnii sa-l obtineti cum vreti voi!

 

Geo, imi amintesc ca intrebai odata de un prof de franceza la Nice, sa stii ca daca ai nevoie de orice si te pot ajuta, cu placere! Doar ca eu ti-as tine cursuri teoretice si de la distanta, fiindca nu am prea mult timp din pacate. Dar as putea sa-mi reorganizez programul daca e la o adica... Deci daca ai vreo nelamurire, nu ezita, contacteaza-ma!

Ca sa nu mai zic ca poti sa intrebi aici cand te roade vreo regula, sa vezi cum sarim sa-ti explicam (intreab-o pe Mirunda, sa vezi ce ne mai ridica in slavi, ai simtit si tu asta, Otilia, nu-i asa?)

Apropo, Mirunda pe unde mai e?

 

Fata despre care intrebi, Mihiasiro, se numeste Diana, iar Massimo intr-adevar... printre altele, ne-a sculptat un ananas, o frumusete, cand ne-am intalnit toti la Michaela!

Din pacate, eu nu mai am vesti despre ea, de nici un fel...

 

Gata deocamdata. Sunt cu ochii pe voi!

 

O zi placuta!

 

 

 

 

 

 

 

 

.................................................................................

[hop]Dragii de noi id="blue">

.................................................................................

« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »

La Rochefoucauld

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca Lulu sta cu ochii pe noi, sa pun mina sa va scriu ![flo]

 

[flo][flo][flo]La multi ani, aricel mic ![flo][flo][flo]

 

Nadine si Corina, calatorie placuta !

 

Corina, saru-mina de reteta !

 

Lulu, eu nu particip la nici un fel sa seri (nici cu romani, nici fara) ca nu am timp. Ultima mea iesire in civilizatie a fost un banchet de absolventi inainte de Craciun !

Singurul lucru care il fac e sa trimit din cind in cind semne de viata (mai sau scrisori). Mi-e rusine da' n-am incotro.

 

Iar ma vaicaresc : zapada continua sa cada, am dezapezit ieri seara cu lopata si m-am ales cu o durere de spate, noroc ca sotul a venit de la serviciu si s-a putut ocupa corect de toate. Am sa fac poze cu gradina, e ceva de vis ! Alta nostimada : venise un circ in sat pentru doua zile si avea si un dromader. Incercati acum sa va inchipuiti dromaderul cu cocoasa acoperita complet de zapada ! (bietul animal ii era frig si avea un aer de filme de fictiune)

 

Am pus citeva poze recente cu baietii : http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/mihaela_mj/my_photos

 

Dau fuga acum sa fac un capat de treaba.

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Sibylle, sa fi sanatoasa si sa ai noroc in viata ca meriti din plin![s]

 

Mik, sunt adorabili puiutii tai, uf, ce m-as mai fi jucat si eu cu ei prin zapada...Sa fie sanatosi! Ce ati mancat de au iesit toti asa frumosi? Aratati-va fetele si voi, ca voi sunteti inculpatiin cred ca nu vreti sa va deochem.

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

"Si maine mai este o zi..."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de Pasti, o sa venim si noi, am mai fost o data in port acum doi ani. Iar preotul, intr-adevar e excelent. E de o blandete...:)

Ouale, Miha, intr-adevar, fiind inchise la culoare nu ies ca lumea cu vopsea de la noi. Dar eu am luat de la juifi din magazine oua albe. Ce vopsea e aia de care zici tu?

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

"Si maine mai este o zi..."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult fetelor de urari !!!!

 

Primul cadou a fost ca mi-au prelungit contractul pâna la 1 iulie la servici, asa ca sunt o fericita deocamdata.

 

Mik, m-am uitat si eu la pozele tale. Pai e extraordinara familia ta !!! M-au dat gata ! Si eu imi doresc sa am baieti, ca la mine in familie sunt numai fete !

 

Oana, mersi si tie de urari. Unde au fugit pozele tale ?

 

Aurelia, bine ca ai mai scris. Nu renunta, e mare lucru ce faci tu. dar la cât de ambitioasa esti, vei reusi. Iar Luca o sa fie tare mândru de mamica lui.

 

Nadia a plecat in România. Mirunda e foarte bine, noi ne-am întâlnit sâmbata trecuta. Iar mâine mergem la ea la un grtar. Fetita ei e frumoasa si desteapta, o româncutza superba. Vorbeste deja destul de bine franceza (dupa doar 3 saptamâni !!! ) si are aproape tot timpul nota maxima.

 

Otilia, astept cu nerabdare vestile dupa ultima vizita a celeilalte odioase.

 

Lu, esti o scumpa.

 

Mihaela [flo] !

 

Corina, sper sa se rezolve in favoarea ta cu mostenirea.

 

Geo, vacanta placuta la Roma! Sa le aduni pe fete la biserica, ca o sa fie super!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s]

LA MULTI ANI SIBYLLE!!!!

Felicitari pentru contract,sa dea dumnezeu sa ti-l faca odata CDI!!!!

Inca o chestie,inchipuiti-va ca ma duc la munca din nou pentru citeva zile,si ce credeti ca gasesc acolo????O romanca de-a noastra care lucreaza si ea acolo(este in remplacement ca si mine)!!! Sotul ei este tot roman,jucator de ruigby in echipa din Beauvais,si se pare ca mai sint inca vreo patru,cu familiile!Nu-mi vine sa cred ca am gasit romani in Beauvais!!!

Cam atit deocamdata,pupici

 

Corina si Anna nazdravana!![fetita]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, acum am venit acasa, azi am plecat pe fuga si nu am mai avut timp sa va impart bucuria care am avut-o azi. L-am lasat pe Seb pe pat sa ii iau hainute sa il imbrac de iesit la plimbare si cand m-am intors dinspre pat ce credeti ca mi-a strigat puiul meu mic si scump?[q][q][q][q][q][q][q]

MA-MAid="red">! George vorbea cu varul lui in casti si nu l-a auzit, dar am tipat o data cand am auzit, si i-am zis. Mi-au dat lacrimile, imaginati-va, mai ales ca tacea (rar la el:))) si dintr-o data a tipat, nu a zis. Si acum, dupa o zi cu gandul numai la asta, imi tremura mainile si am lacrimi in ochi cand va scriu. Nu stiu cand o va mai face, cert este ca nu o sa uit niciodata. A fost si un moment aparte, m-am intors cu spatele la el sa ma indrept spre dulapiorul lui cu haine, si atunci a tipat. Parca am visat, asa a fost. Am simtit-o in suflet ca si cum m-ar fi strigat ca m-am intors. Cred ca ramane cel mai emotionant moment din viata mea. L-am albit cat l-am pupat dupa, iar el se "tavalea" de ras, ca de obicei, ca si acum cand, dupa 4 ore jumate incerc sa ii dau biberonul, i-l bag in gura si rade sa nu manance. Ma bucur ca va am pe voi, sa va impartasesc astfel de moment. Va pup scumpele mele!id="size3">id="blue">

 

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

"Si maine mai este o zi..."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut ieri o poza cu Seb la tonomat si am repozat-o cu aparatul nostru( nu am scanner) sa o vedeti si voi:http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/detail?.dir=9f9a&.dnm=da26.jpg. Am marcat ziua in care mi-a spus prima oara "MAMA".

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

"Si maine mai este o zi..."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...