Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (58)


Veve

Recommended Posts

Simona, Patrick nu are premergator, casa o alearga in 4 labe.

Andreea, ca de obicei Mateiutu zambaretu face furori! super...frumos si maricel! [pup]

hehehe Mitzu voi ati lansat moda cu pamersii in cap...asa ca sunteti deschizatori de drumuri!

si noi am venit acusi de la plimbare, e un frig de mori si bate vantul de te ia pe sus. minunata primavara....[xx(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna ziua!

Noi mai lenesi,deh ca de obicei,am dormit si eu si fiimea pana la 9.30azi,acum ea doarme din nou,cred ca din cauza vremii ni se trage.

Azi nu iesim afara,pt ca am iesit ieri si ne-a ajuns kilu'de praf pe care l-am inghitit si in afara de asta pitica nu suporta de nici o culoare sa-i bata vantul in fata,asa ca azi suntem casnice(sper sa nu fie asa toata saptamana[alcool]).

Am vizionat la poze,ca nici nu mai stiu,dar oricum incerc:Monicaid="red">,in primul rand tre sa te felicit,arati minunat si Bobo s-a facut baiat mare si frumos[pup].

Oliviaid="red">,vazut,placut,pupat,Lucaciu frumos si mamica frumusica[pup].

Andreeaid="red">,[pup]pentru Mateiutu frumos,cu sapca lui cea rosie si[pup]pentru mami cea sexi.

Adinuta si Nicoleid="red">,distractie hm si gratarul ala[pofta]...

Ce sa mai [pup][pup][pup]pe toti ca tare frumosi mai sunt.

 

[s]tuturor bb-ilor care fac lunisoarele azi:Catrina(mielu a lu id="red">Papa),Andrei Florin(Alice2004),David Marioid="red"> (Simona R) si ALEXIA meaid="red"> [bis][bis][bis]

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e cam racoare, dar e si un pic de soare, asa anemic, asa ca papam si iesim.

 

mai, eu am vrut sa ma informez in legatura cu papucii, ca prea eram in ceata. asa ca am intrat pe 2 site-uri despre bebei, unul al dr. spock si inca unul (daca vreti va dau link-urile), unde scrie, (pe amandoua), ca atunci cand copiii invata sa mearga cel mai bine e sa ii lasi in picioarele goale, daca se poate. asta prin casa, iar pe afara papuci cu talpa foarte moale, pentru ca asa isi formeaza cel mai bine simtul echilibrului si musculatura piciorului. Nu e nevoie de talonete pt curbura talpii, nu e nevoie de talpa tare si nici de papuci inalti pe glezna. Acuma, daca astia au zis prostii, prostii v-am zis si eu. Si-am incalecat pe-o sa....

 

iar despre cremele de protectie solara sunt suficiente cele cu SPF15 (asigura 95% din protectie). cele cu SPF mai mare, nu mai aduc foarte multa protectie in plus.

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, va multumim la toate pentru complimente. Si lui i-a placut mult sapca, de obicei nu prea suporta nimic pe cap, dar sapca a tinut-o. Probabil a vazut reactiile noastre si de aia nu a comentat.

 

Andreea si Matei zambaretzu'

 

http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saru`mina de urari! Tot nedormita-s da` deja m-am obisnuit cu starea asta, nici azi noapte Ilinca nu a dormit cum trebuie, nu a mai facut febra dar cred ca de foame s-a frasuit in pat, iar de azi dimineata doarme se trezeste si iarasi adoarme, are de recuperat. Cu mincarea la pamint, de dimineata si pina acu a baut un biberon de lapte si atit, mai e timp sa recuperam. Am inceput tratamentul de aseara, febra nu a mai facut si nici de vomat nu a mai vomat in schimb kk e cam moale si aporopos, de la zahar face kk verdeid="red">?? Ieri i-am indulcit prima data ceaiul ca sa-l bea si azi a tras ditamai kk de ratzusca, verde (coprocultura negativa). Ieri a implinit 8 luni dar am fost asa de preocupati de starea ei incit a trecut oarecum neobservata ziua. Pupici si o dupa-amiaza placuta!

Da, si io cu tat-su am trei copii[:D][bang]

 

[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green">

tzucureii mei

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...