Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (58)


Veve

Recommended Posts

buna dimineatza dragelor!

noi am fost ieri calatori asa ca scuzati lipsa la apel. am fost si am vazut o pitika taaareee mika si atareee dragutza. hahaha ce repede uiti cum era prin septembrie!!! ziceti si voi, nu-i asa ca ati uitat cum era cu bebelushul mik, cind minca si dormea si atit? si unde-l puneai acolo dormea??? hihihih ce vremuri!!!

Daria in mod sigur Giulia a avut sau are inca o rinita dinc ea care a bantuit prin februarie. de muci scapati cu ser si nazomer 9sau chiar vibrocil daca vrei) si pompita, atit. degeaba ii dai nurofen, si incearca sa nu mai dai daca nu are temperatura.

Adina vizionat pozele, sunteti buni de venit la plaja acusi!!

Liliana poate totusi ar trebui sa vobiti cu medicul, nu prea maninca mare lucru printesa ta! succes si pofta! mai stii, poate ai dreptate, sa o invete sa manince bunicii.

revin mai tarziu ca grasunu imi colinda prin hol si nu stiu ce mai "descopera" pe acol.

pupi tuturor!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna Fetelor,

 

Greu mi-e sa tin pasul cu voi la scris... incerc din greu sa va citesc constant... dar uite ca acum mi-am schimbat proiectul si lucrez in alta parte unde nu mai am acces la internet... asa ca doar seara dupa ce o culc pe Bianca va mai pot citi... dar evident ca nu totdeauna..

 

Am vazut pozici cu mamici frumoase si bebici si mai frumosi...

Feliciaid="blue"> ce scumpa e Andreea in premergator... se vede ca ii place tare... si tu arati traznet... de fapt toate aratati bine, numai io nu mai am vointa sa mai dau nik jos din kilele in plus...

Oliviaid="blue">, e un scump Luca cum doarme el in pozitia aia... si felicitari pentru dormitul noaptea... noi tot asa ne trezim, ba ultima saptamana a fost si mai rau... din ora in ora... or fi dintii, habar n-am:((

Mai rau e ca are o bacterie ceva la stomacel si face kk de 3 ori pe zi (din care odata noaptea..[bang]) Am fost la doctor si a zis ca nu se da nimic, ca ii trece de la sine si sa nu imi fac probleme atata vreme cat mananca si bea lichide... ofofof, m-am saturat de sistemul medical din tara asta... niciodata nu se dau medicamente si totul trece de la sine..

Bun venit Inger Albid="blue">... v-am vazut pozele si sunteti niste frumosi toti trei..

Fetelor ce va mai invidiez pentru intilnelile voastre... vreau si io dar uite ca nu mai pot veni in primavara asta in tara... poate la sfarsitul verii sau in toamna... dar mai depinde si daca imi vine bona sau nu...

 

Voi ce fel de pantofi ati cumparat la bebelusi pentru mers pe jos?id="blue"> Intreb asta pentru ca matusa mea care e aici imi spune ca in Ro sunt pantofiori speciali care sa tina glezna stransa la bebelusi, sa nu li se deformeze piciorusele... dar aici nu gasesc.. poate sa-mi spuna cineva cum arata pantofii aia (eventual o poza...)poate imi aduce si mie careva cand vine incoace...

Am observat ca fii-mea calca cam aiurea cu piciorul drept (tine talpa mult in afara) si mi-e frica sa nu avem probleme mai tarziu...

 

Pupici,

 

 

 

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

 

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat... La Multi Ani tuturor piticilor care au implinit lunile zilele astea![bis][bis][bis]

La Multi Ani Anapharmid="red">! Sa fii fericita alaturi de cei dragi si Ana-Maria sa iti aduca numai bucurii!!![bis]

 

Mai puseram si noi niste poze pentru cine vrea sa ne mai vada ...

 

Pupic,

 

 

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

 

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

amironeanuid="blue">, multumesc pt. sugestie! Ar fi fost interesant, dar nu a m cum sa merg!

As veni eu si la BabyExpo sa va vad (si mai era acolo si o prezentare homeopatica Boiron...), dar nu pot atata drum eu sa conduc si Codrut sa stea singur in spate! Avantajul e al vostru, cele care stati in Bucuresti!

Am uitat sa va spun ca noi facem acum tratamentul homeopat dat de o dna dr. pediatru-homeopat de la Soc.Romana de Homeopatie.Ei bine, atat dansa, cat si alergologul au zis sa imi iasa din cap ca ar fi mancarea de vina la dermatita asta. Cu toate astea, 'terenul' fiind atopic, trebuie evitate alimentele cu potential alergen.Cert e ca rezultatele sunt incurajatoare! Ma rog la Dumnezeu sa se rezolve, sa imi vad copilul cu pielea frumoasa, fara scarpinat, sanatos si sa poata manca orice!Poate cele care nu ati vazut niciodata ce poate face dermatita asta nu ma intelegeti....

 

 

Adema&Codrut

http://community.webshots.com/user/eoncioiuro

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi !!!!

Adina , Nicole .. faine pozele .. cred ca v-ati simtit super !!

imi place poza cu Nicole bucatareasa si gratarul acela apetisant ..yami, yami !!!!!

Olivia , multumesc de aprecieri !!!intotdeauna am stat bine la capitolul pleata ..chiar daca saracul par a trecut prin atatea incercari !!!

bandanele noastre sunt niste baticutze simple dar eu i le leg in fel si chip .. dar Monica are drepatate .. a aparut colectia de primavara -vara si se gasesc toate minunatiile ..i-am luat si eu una ieri ..o sa -i fac poza ca este tare uschita !!!! daca vrei iti putem lua de aici si sa ne spui unde sa-ti trimitem !!!

Emanuela , sunt sigura ca se va rezolva problema cu alrgia lui Codrut !!!te cred prin ce treci .. eu ma ingrijorez si la o simpla bubita ...[pup]

 

noi ieri am fost sa vedem terenuri prin preajma Buc .. acolo pe unde mai este aer curat ...si mai sunt preturi omenesti ... a fost o vreme super si vad ca si azi este la fel !!!

 

nu mai stiu ce am citit .. ma viziteaza tanti Roza (scleroza )

pupam toate mamicile si puiutii scumpi

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi !

Va multumesc de incurajari !!! Am cumparat si Karvol, miroase super bine ! [:D]

 

Mai am o nedumerire ... oare sunt singura exagerata si paranoica ???

 

Sa va scriu ce ma macina acum: mergem in parc. Acelasi parc. Acolo grup de mamici cu bebici. Si mari, si mici. Bon, Giulia fiind mai lunguta, au inceput sa ma intrebe de ce nu o pun sa umble, le-am zis ca nu are nici 8 luni. Bon, mirare mare, ca ce lunga e fata.

 

Apoi bb-ii (varste cuprinse intre 6 luni si 14 luni) papa in gasca pufuletii. Numai noi nu. Toti beau ceai cu miere. Noi nu. Noi bem zeama de portocala in care arunc cate un Ascovit cu gust de capsuni si e tare bun (deh, am ajuns sa bem lichide [bis]).

Toti au dinti, numai noi nu, toti papa din mancarea adultilor, numai eu nebuna si paranoica nu-i dau copilului decat ce cred eu ca are voie. Toate mamicile se uita luuung la mine si se mira. A, sa nu uit. Toti bb-ii papa lapte, lapte-lapte, nu formula. Numai noi dam inainte cu laptele formula cu vitamine (parerea mea) si nu altceva. Toti mananca de toate, numai noi nu.

Si sa nu credeti ca sunt mamici de 100 de ani. Nu, sunt mamici scolite, fandosite, pe multe le cunosc de mai multi ani.

Numai eu o ung pe Giulia cu ulei pe fata ca o bate soarele, ii pun batic sau capisonul in capsor sa-i tina de vant, o tot sterg pe maini si gura ca baleste inca la greu.

Restul mamelor stau la barfe si fumeaza. De obicei la faza asta noi plecam mai departe.

Noroc ca mai sunt si alte mamici ca noi care nu fumeaza

 

Oare sunt eu o exagerataaa ??? ...

 

Cum sa-i dau Giuliei din mancarea noastra ? Poi la noi se gateste cu rantash (parca asa se scrie), cu ceapa calita, cu mirodenii ... daca face copilu` alergie si io nu stiu la ce ??? ... Nu are timp sa pape de toate cand mai creste un pic ? Oare gresesc ??? ...

 

Si inca ceva : ce ulei pentru protectia de soare sa cumpar ??? id="red">

 

O duminica frumoasa sa aveti si imi cer scuze ca v-am plictisit cu msg asta luuung [flo]

 

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

[cit]Povestea-nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

Si noi la raport cu burtile pline...cupilu' manca peste, io mancai peste cu mujdei...io ma scurg de somn de pe scaunu' asta si ea face ca o bila in patutz!

De unde au dom'le atata energie?!

 

Philip, eu n-am tinut dieta ca sa dau jos kilogramele alea, pentru astea care au ramas insa cred ca-mi trebuie dalta si ciocan!

Acum in ultimul timp, de vreo luna, am lasat-o mai moale cu dulciurile, numa cate o bombonica si cate o inghetzata duminica si nu mai combin cartofii cu paine, orezul cu paine...si cam asta ar fi...Incerc sa mananc mai putin de acum incolo...poate merge...

 

Simona R....daca iti povestesc cum o culc io pe Botosica te impusti[:D][:D]

Numai leganata pe brate si plimbata prin camera (cel putin un sfert de ora) timp in care ea da din picioare de mi-a facut vanatai pe maini si isi arunca suzeta din gura....cand ii acde suzeta urla ca din gura de sarpe... "cine mi-a luat suzeta?!".

Asta la fiecare repriza de somn. Nu am voie sa stau pe pat, daca stau si eu jos, cu ea in brate, o apuca nervii!

Noaptea se trezeste de cel putin 3 ori....si de fiecare data o adorm la fel!

 

Daria, parerea mea e sa o cresti tu pe Giulia cum crezi tu ca e mai bine ...

 

Plange, o zi excelenta!

 

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)

poze si pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitica mea s-a bronzat cu urma de la suzeta...are o fata super simpatica...:)))

Nu i-am dat cu nimic pe fata ca nu sta si se mai si sterge, a invatzat...:))

 

AncaMaria, eu am niste ghetutze inalte sa-i tina glezna, cu taloneta care are galma ca sa nu faca platfus si doctorii recomanda botul rotund....marime n-as putea sa-ti spun...

 

O zi buna sa avem!

 

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)

poze si pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristalinaid="blue">, si la noi se adoarme la fel! Mai putin faza cu suzeta, ca nu stim ce-i aia, dar pe muzica! Muzica si plimbari prin casa cu Codrut in brate. Asa a ajuns Mami la 45 kg!! Cine vroia reteta de slabit ???????????

Blue Angelid="blue">, cand vreti aer curat, veniti pe la noi !!

Nici la sfertul de galbenus nu s-a intamplat nimic rau! Ce bine! I-am cumparat si struguri negri de la Metro si vad ca a fost si cu ei ok. I-am dat si suc din ei si am pus si la compotul de mere-pere.

Unde ziceti ca sunt lucrusoare de vara frumoase si bandane dragute???

 

Adema&Codrut

http://community.webshots.com/user/eoncioiuro

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! baietii mei dorm ..

Adema , multumim de invitatie ... suna f bine

haine frumoase de bebici gasesi la Piciul si Happy Baby dar cred ca le-ai gasi pe toate la un loc daca ai reusi sa ajungi la Baby Expo ...

ma bucur tare mult ca puiutul tau e din ce in ce mai bine ..

 

Daria , stai linistita , nu te mai framanta din atata lucru ...fiecare isi creste copilul cum crede de cuviinta ..nu esti nici exagerata si nici paranoica .. asa cum si celelate mamici stiu f bine ce-i bine si ce-i rau pentru bebelusii lor ..

 

 

Simona , sa-ti povestesc cum adoarme Luca seara ... la 20.30 gimnastica si chitomaneala , la 21 baita (noi am pus-o mai tarzior pentru ca tati ii face baita )..dupa baitza ii fac un masaj de adoarme pe masa ..ii dau sa pape si il bag in patut ...pai numai masajul ala il doboara ca se mai inatmpla sa adoarma cu bibe in gura

 

de incaltaminte nu stiu .. si eu sunt derutata ca parerile sunt impartite

pupici

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...