Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (58)


Veve

Recommended Posts

Hahaha Nicole gand la gand cu bucurie...de ce sa nu le dam pufuleti ca doar sunt faina de malai si apa ca doar mamaliguta cu branzica si smantana/iaurt la dam[:D]

Eu il declar pe Alex fan pufuleti,cred ca o sa si deschidem un fan-club al pufuletarilor[:D]...pe Andreea si pe Luca i-am inscris deja....mai vrea sa join cineva?Va primim cu bratele deschise si o punga de...evident pufuleti de 2.500lei...gluma gluma da sa nu va inchipuiti ca mananca cine stie cate pungi pe zi,oi fi eu mama denaturata da nici chiar asa[:D]

Hai ca ma duc la somn.

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetele,

multumesc de raspunsuri... o sa rog pe cineva sa imi aduca si mie pantofiori de care ziceai tu cristalinaid="blue">, gen ghetute ca sa ii stea glezna fixa... asta asa pentru linistea mea...

Feliciaid="blue">, de aceea i-am facut si eu poza in scaunul ala mare... ca mi se parea amuzant contrastul intre marimea ei si cea a scaunului...

Dariaid="blue">, Bianca mea mananca mancarica data prin blender... dar din cand in cand ii mai bag cate un biscuite sau ceva tare in gurita... de fapt chiar ii place sa muste din biscuiti...

Pufuleti nu mananca.. dar mancare de la noi mai gusta, rar ce-i drept, si doar daca nu e prajita sau facuta cu sosuri... altfel... nu e graba mare, au timp sa manance de toate toata viata...

Cu statul in picioare, ea ar vrea sa stea toata ziulica, si daca o las in fund se lasa cu scandal... asa ca o tin de subtiori si o car asa tot timpul si eu si matusa-mea, de cred ca a facut rana...

De ridicat singura insa nu se ridica de jos... si nici in 4 labe nu merge... ce sa-i fac... m-am resemnat... poate ea o merge direct in picioare...

 

Mai e vreun pitic care plange inca daca vede pe cineva strain?... fii-mea e pe toane... daca o duc prin mall-uri si e in carutul ei zambeste la toata lumea... insa cateodata cand se apropie cineva mai tare incepe sa planga.. Azi a atins apogeul cand am fost in vizita la niste prieteni... plangea cum se apropia tipul respectiv de ea [bang][bang]

 

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

 

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna dimineata mamici si bb-ei,a venit primavara[bis]si noi nu mai avem timp de net ca stam in parc[:D].

 

Sa va spunem cate ceva de noi:

 

-am ramas tot cu 8 dintisori,insa muscam tot ce prindem[:D];

-de dormit in general adoarme singura (rostogolindu-se ca un bolovan pe pat,e comica rau[:D])iar cand e ff obosita are nevoie de mami[:D];

-plange dupa tati[q]cand pleaca la munca si bucuria ei [bis]cand se intoarce;

-face bye-bye[recevere]cu manuta,imi vine sa o mananc toata;

-mergem taras inapoi[V],in fata inca nu vrem,in schimb sta in patru membre destul de bine numai ca nu vrea sa mearga;

-a primit un Mikey Mouse care merge in patru membre si canta si ii este frica de el,plange[q]nu gluma(mare circ a fost atunci cand la primit[:D]);ai vostri au jucarii de care sa le fie frica[?];

-de vreo sap am inceput sa ii dau mancare un pic cu "gogolase"si chiar mesteca(doar avem o groaza de dinti),intre mese ii dau mere,biscuiti,napolitane(pt bb-ei,binenteles)si rontaie;

-i-am da si noi pufuleti dar aici nu se consuma porumb[q]si nu avem,dar vom merge la vara acasa si am sa o invat si cu mamaliguta.

 

c-am atat,ne pregatim sa iesim in parc,multi [pup]la bb-ei si mamicile frumoase si[ispita],o sap buna va dorim[recevere]

 

avem [foto]noi

 

Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita]

 

http://community.webshots.com/user/naomi_ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,fetele mele!

Multumesc de raspunsuri!!![pup]Si eu il pot adormi in carut,facand ture,sau in brate(la leganatul pe picioare am renuntat),dar ma ambitionez s-o fac in pat in speranta ca o sa invete singur.

 

Si eu am inceput sa-i dau lui bembelini din ce mananc eu...asa,o gurita mica,ca se uita la gura mea cu o pofta.....Intr-o zi mancam cereale cu lapte si il tineam pe picioare si de cate ori duceam lingura la gura si sorbeam ,radeaaaaaaa.......apoi ii bagam si lui linguroiul in gura sa linga si se prapadea de ras.....

 

 

Acum imi astept baietelul ca a fost in deplasare la bunici!Si bunica tot imi spune"Vai,ce s-a obisnuit cu mine....doar cu mine vrea sa stea...".....Si imi vine sa[box]

 

Simona si David Mario

 

http://community.webshots.com/user/simonarida

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello frumoaselor.

mor de invidie cand aud ce cald si frumos e la voi...la noi maxima ieri 11 grade si asta timp de 15 minute ca au venut dupa aia niste nori si o ceatzaaaa de am inghetat. uf. gata cu plinsetele.

Anca mie mi-a adus sora-mea incaltari de pitik cu glezna din state...esti sigura ca nu exista la voi? sunt tot asa, cu taloneta, de piele....ca in europa.

Nicole ghete din alea albastre am vrut si noi dar nua erau numarul lui Patrick. maaaiiiii trebuie sa mai caut!

Daria, vorba fetelor, fiecare isi creste copilul cum crede ca e mai bine. orice ar spune altcineva noi tot ca noi facem, nu?[:D]

va pupam si va dorim tuturor o saptamina excelenta si insorita....poate vine si la noi soarele!

pupi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi. Sa aveti o saptamana frumoasa!

Bradut este un latos, il enerveaza parul care ii intra in ochi, drept urmare facem mot... ceea ce uram cel mai mult, sa fac codita la baiat.

Mergem de-a busilea in toata casa.

Noi ii spunem mama, el raspunde... Tata. Iar intr-un final, daca tot insistam ne alegem cu un MEA-TA.

Ne ridicam in picioare singurei, dupa care ne plimbam prin patut pana ajungem la intrerupator (noi avem intrerupatoarele la nivelul mainii).

Legat de mancare... Bradut a facut greva foamei acum 2 saptamani, drept urmare am trecut la soldatei de paine cu unt si cascaval sau sunca de pui.Biscuiti bagam la greu... tot ce mananca sa fie din manuta lui, asa ca molfaie....

De-abea de cateva zile a inceput sa manance pireut de legume din nou, dar gros, nu ca pana acum. In rest, dupa ce isi face damblaua cu molfaitul mancarii... bagam lapte ca si completare.

 

Sunt geloasa pe voi ca ati iesit in parc... e prima data cand lipsim la intalnire.

 

 

 

 

Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)

 

poze Bradut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Si io vreau sa-i dau la buburza din ce mananc io si se stramba...hahaha

 

Dar saliveaza de nu se poate, nu cred ca-i place ca nu e pasta d;aia de curge cum mananca ea. De fiecare data cand vreau sa aiba alta textura vomita sau nu mananca...deh, are gatu' subtire!....hahaha

Ieri ne-am intalnit cu un baietel mai mic ca ea care manca pufuleti. Mesteca Botosica mea cu sarg cand l-a vazut ca mama cupilului i-a dat si ei cativa pufuleti. doua ore s-a tinut de ei, nu le dadea drumu', dar nu a vrut sa bage in gura. La fel face si cu biscuitii. Cel mai des ii face farame mici si pe urma se aseaza pe ei si sare pana oboseste...hehe, ii piseaza de nu se vad!

Paine a mai mancat, dar cand da de o bucatica mai mare o arunca.

Cel mai mare succes l-am avut cu merele, cred ca sunt parfumate. Din alea musca.

 

Oricum o pun cu mine la masa si e ca Nea Marin (Miliardar) mananca din prazul ei si se uita pe tava noastra...e simpatica...:))

 

O zi excelenta sa avem!

 

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)

poze si pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi,

Am implinit ieri 9 luni [bis] asa ca le spunem la multi ani fericiti si "fratiorilor" Vic si Keyto!![pup]

Eva e din ce in ce mai nazdravana, se cocoata peste tot si in final ia cate o tranta. Ofofof... trebuie sa stai numai cu mana pe ea, altminteri dai de belea.

Nicole am vazut pozele din parc, si tu si Monica aratati superb!! Numai eu nu reusesc sa ma apuc de slabit odata. Pana acum asteptam sa faca Eva 9 luni, acum am gasit un nou pretext si anume ca vor atarna pieile pe mine daca tin regim si slabesc brusc... asa ca mai bine nu mai slabesc deloc si raman balenuta pe care nu o incape nimic de imbracat.

Eu ma tot uit dupa pat pliant, am vazut unul model care se gaseste si in suedia, deci il voi putea vinde cand nu-l mai folosim

http://www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=2165

pretul pare ok, dar am o rugaminte daca ajungeti la babyexpo, poate va uitati si acolo de preturi.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...