Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (58)


Veve

Recommended Posts

Roxana, mersi pentru parerea avizata in legatura cu papucii. Si auzi, tu ii dai ghetute si prin casa, cand merge?

 

Nici noi nu suferim stersul la gura in timpul mesei, dupa aia la chiuveta lingem degetele lui mami. Iar cand il spal pe manute ca venim de afara sau inainte de masa, e innebunit sa stea cu manutele sub apa.

 

mitzura cu bebe Tudor Codrin

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna mamicute frumoase!

Hai sa va spun de ce nu mai mananca moata mea. Sau asa cred. S-a saturat de terciurile ei, vrea mancare de adulti.Sau mai rau , vrea la restaurant. LOL

Sambata, vine tati si Adeluta sa o ia pe mami de la scoala si merg la restaurant. Ne-am hotarat si noi sa incepem sa ioncercam tot felul de mancaruri, adica indiene, pachistanezee....etc. Asa ca am ales un restaurant indian ptr inceput. Nu pot sa spun ca mi-a placut cine stie ce, dar moatei i s-a parut delicios. Hei, nu dati cu pietre, ca nu sunt chiar asa denaturata. Bineinteles ca aveam borcanase cu noi, la care frumoasa mami a strambat nasul si a scos limba. Asa ca am vrut sa-i dau lapte, dar frumoasa mamei se tot intindea la mancarea noastra. Asa ca mami ia dat si ei orez cu carne de vita, si ce a mai mancat. Sincer, netocat , ne nimic. Doar sfaramata carnea usor cu mana(era foarte moale).Si a mancat iubita foarte mult(ptr ea).Si ca desert i-am dat orez cu lapte si migdale (bineinteles fara migdale) sau ceva care arata cu asa ceva, si s-a lins pe bot. Si culmea, cu lingura mea, a mare, caci pe a ei nu a vrut sa o vada chiar daca ii dam din mancarea noastra.

Iar ieri, am facut mamaliguta cu friptura de pui, de fapt pui la rotisor. iar fata mea a mancat mamaliguta cu branzica si cu galbenus de ou, si apoi piept gol, netocat. Si spre seara mi-a mai mancat si o banana, deasemenea netocata. Musca din ea. DE fapt eu o tineam si ea musca si manca. Asa ca am decretat, fata va manca cu noi la masa, bineinteles nu mancarea noastra, dar nici nu-i voi mai pasa toate legumele asa rau.

Asa ca acum dati cu pietre, dar mami e fericita ca in weekend fata a mancat bine, si nu a avut nici o problema de stomacel.

Hai ca m-am intins cat pomana tiganeasca.

 

Pupici

Liliana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana da de ce am da cu pietrei? felicitari pentru micnat! si sa o tineti tot asa!

hai ca vad ca nu-s singura care incalta grasunu cu ghetele astea, vad ca sila link-ul dat de Mani tot din alea sunt, cu glezna, inaltute si cu talpa moale.

Mitzu in casa nu-l mai incalt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bre, Botosica io crez ca ie unicat!

Pai asta mica nici cerealele cu lapte nu le mananca nedate prin blender...Am incercat mai multe feluri si de mai multe ori, ca am crezut ca sunt alea de vina...da' nu...Ea vrea sa-i curga pe gat!

Daca ii dau numai mestecate, cum se fac ele normal si cum scrie pe cutie, nu mananca, se ineaca....of of, mai mai...:)))

 

Iar statu' cu doi pufuleti in mana doua ore...(cu biscuitii a stiut imediat ce sa faca, i-a facut mici mici pe tot covorul...:)))

Tocmai i-am luat f'o trei pungi, sa fie. Odata i sa face cupilului fuame si io n-am ce sa-i dau!...[:D][:D][:D]

 

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)

poze si pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi !!!

nu am avut internet aproape toata ziua .. mamaaa ce ati mai scris ...

ma duc sa fac papa la puiul mare si ma intorc sa citesc si eu ce s-a mai discutat !!!!~

noi azi am stat putin afara pentru ca era un vant care ridicase tot praful Bucurestiului .. va dati seama !!!! soare nici atat nu afost .. nu stiu ce au visat astia la meteo ..

pupici

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, spune-mi ce vraja a facut prietena mamei tale la ambasada de a luat viza, ca eu nu am putut-o aduce pe mama, acum am vrea sa incercam si cu socra, dar tare ne e frica ca nu va merge nici tura asta.

Laura, inca nu am fost la piscina desi colacul e umflat si pregatit. Tati a fost prea obosit de la serviciu si as vrea ca macar prima oara sa nu ma duc numai eu singura cu Philip.

In alta ordine de idei, fetele care aveti patuturi pliante pt bebei, cat de mici se fac cand le strangeti? Ma intereseaza asta pt ca vad ca in Romania sunt foarte scumpe si ma gandeam ca poate ar fi mai bine sa cumpar unul de aici si sa-l caram in Romania cu noi. Sunt grele, incomode?

Ohilip a inceput sa se taraie in 4 labe de sambata (cadou pt ziua lui tati), asta dupa ce de mai bine de o 2 luni se tara doar in spate. da semne sa se ridice singur, dar, deh, fundul e prea greu, in schimb e tare fericit daca il tin in picioare, de manute.

Eu il pun de 2 ori la nani ziua si seara pe la 7-7.30. De cateva zile, insa, a inceput sa se agite sa se ridice, fie in fund, fie se chinuie sa se ridice in picioare...A devenit mult mai greu sa-l schimb de diaper, de hainute etc. Seara trebuie sa-l las singur ca sa se linisteasca si ma duc sa-l mai pandesc.

Acum doarme de dimineata dupa ce s-a foit vreo 20 de minute si era sa adoarma in fund. O fi fost mai comod asa...Dupa ce l-am asezat, minutul urmator a adormit. Of, of.

Are doar doi dintisori jos. Cam atat.

Asteptam raspunsurile voastre.

Pupici

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kim , am vazut pozici , Luca e leit tata-sau ..imi place teribil de el[:D]! prietena mea a luat viza pe zece ani tot astazi..singura fara casa si fara familie...

Andreea , pup pentru philip ,acus cetii ca merge ...trebuie sa il vad in direct zielel astea:)Roxana, mai apuc sa citesc insa nu apuc sa scriu.. nu ma exmatriculati:)pupic

 

 

Laura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea ..nu a facut nici o vraja....a intrebat-o cit sta si a zis 1 luna ,sa petrecem Pastele impreuna...si a mai intrebat-o daca avem copii si ea conform instructiunilor a spus un NU clar....si asta a fost tot....Cum nu a primit mama ta viza? La noi si o verisoara care a venit in oct a primit tot viza pe 10 ani si nu are decit 42 de ani...si rudele care au plecat tot pe 10 ani...si erau sot sotie si nu aveau copii....Poate gresesti tu ceva in invitatie sau ei in formular....

Anca am vazut-o pe Bianca ..o mare si o frumoasa...imi place la calculator...

Adema cu eczema...tot asa....nu s-a exints , s-a amelioarat dara fara sa dispara..nu vreau la dr ca sa nu aud cuvintul eczema....Eu te inteleg prin ce treci...Si aici in state se recomanda homeopatia....Evident ca nu este de la alimente dar ele pot influenta evolutia...Mai spune-mi cum evolueaza...

Simona va ginditi sa va construiti casuta? Multumesc si tie si Monica ca v-ati oferit cu bandanele....dar nu vreau sa va pun la cheltuieli...am si eu rude si priteni in Buc...Unde este magazinul Piciul...aveti adresa? Daca sint doar baticute obisnuite....din astea sint si pe aici...eu credeam ca-i ceva gen caciulita-bandana....

Gongutza si Nicole...ce frumoase pozici si ce bebei

frumusei!

Daria fa asa cum consideri tu cu Giulia....nici Luca nu maninca mincare de-a noastra...si tati si mami (ocazional mami) cind fumeaza fumeaza numai in curte....Servici usor!

Am facut pozici in weekend...revin ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...