Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(38)


Veve

Recommended Posts

Onitzaid="red">, deci ai storcator de fructe si legume separat si blender separat? Sau n-am inteles [bang]??? Ma gandeam si eu la un Moulinex sau la un Philips...??? Astept pareri!!! Ca de folosit, folosim si storcatorul ptr sucuri dar si blenderul ptr pireuri...[bang][bang][bang] cred ca vorbesc cam aiurea...dar asta mic [bibe] face o galagie...de nu aud ce gandesc [:D][:D][:D]... nu prea-s coerenta...varsta, deh[^]

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Creat
  • Ultimul răspuns

MAMI AIME, am STORCATOR DE FRUCTE SI CITRICE MOULINEXid="red">...care stoarce fructele si citricele, si in torcator intr-un compartiment(na, ca am scris corect acuma) se strange pireul de fructe, daca nu acolo, pe peretele storcatorului...de ex., marul il iau de ep peretele storc., ....iar morcovul din acel separeu...[:D]..si e fin, si-l mananca paul la greu!!!!!![:D] Nu folosesc blender decat la pireul de legume cand ii dau cu supa....Te pupic.

ADRIANNA, FETILIid="red">, ziceti-mi please si mie de fructele pe care le dati bebeilor, mango, banana, le bagati la cuptor, le fierbeti, cat, cum??????????????????[:D][dual]

 

Onitza-mami lui Paul

http://community.webshots.com/user/fix_indiferent

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aime

Hai sa va cer un sfat, ce ziceti, in loc de robot de bucatarie, de care am dar e din ala cu o gramada de chestii mari(ca in reclama in care il arunca o tipa) si e aproape nou, e bun un blender din ala de mana, vertical? Sau tre' sa ma modernizez musai?[pup]mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">


id="quote">id="quote">Eu am blender de mana vertical si tare imi place, pot face cat pireu vreau. eu zic ca e bun. mai tarziu cand mananca mai mult cred ca ar fi mai util robotul de bucatarie, eu nici nu-l folosesc acum[mamica] gemenusilor BIANCA id="red">si TUDOR id="blue"> - 03.11.2004 pozele noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ONITZAid="red"> eu numai banana o oparesc pt. ca am citit ca ar avea un potential alergenic ridicat si ca asa ar mai atenua putin. oricum lui tudor nu i-au reaparut bubitzele asa ca e bine. restul fructelor le pun crude. merele am inteles ca ar fi mai bine sa le bagi la cuptor, dar crede-ma ca oricum imi pierd capul [;)]cand trebuie sa le fac mancarea, daramite sa mai pun si merele la cuptor.

si blenderul meu e philips, sincer prefer marca asta decat moulinex insa fiecare are preferinte, nu?[;)]

 

[mamica] gemenusilor BIANCA id="red">si TUDOR id="blue"> - 03.11.2004

 

pozele noastre

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADRIANNAid="red"> multam de raspuns [dual]...ce sa mai bag la cuptor merele???? cand e treaz nu stiu cum sa pregatescm ai repede sucul cu pireul!!! [;)]

Fetele aveti idee cam in cat timp se face un pasaport???? As avea timp sa-l fac pana pe 10 mai?

Mey, asa m-a lovit o durere de rinichi!!!! Sper sa treaca, diseara am de gand sa fac o baie fierbinte in cada, abia astept!!!! Asta daca nu are tati ideea de a ne uita la un film, parca asa il auzeam ieri! [;)]

Voi ati scos copilashii la plimbare pe vantul asta??? Eu nu, am zis sa mai astept...

Va pup, s-a trezit si Paul sa manance, in sf. dupa 3 ore, ce bine a fost ca a dormit!!!! Ce i-o fi fost ca el nu doarme atat!!!!![:D]

 

Onitza-mami lui Paul

http://community.webshots.com/user/fix_indiferent

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aimeid="red">, eu am asa :

- un ditamai robotul Moulinex cu 1000 accesorii, cumparat cand era Bianca bebe- l-am folosit cu succes pentru ea, adica am utilizat din el numai storcatorul de fructe si blenderul, restul de componente sunt nou -noute; totul a fost minunat , mai putin tonele de piese care trebuiau spalate in fiecare zi.

- ei, la Mihnea m-am mai desteptat: am cumparat un storcator electric de citrice (de lene, ca merge si manual), si pentru piureuri folosesc mixerul vertical Braun, care e nemaipomenit, in plus are si vasul gradat, asa ca ii dau sa pape direct din el. In plus , sunt fericita: nu am de spalat decat 1 componenta, si aia se curata foooarte usor.

E drept ca , atata timp cat am facut suc de mar si morcov , am folosit storcatorul de la robotul vechi, dar acum, daca mananca marul intreg, n-are sens sa-i mai fac suc, iar morcov papa la pranz pasat, asa ca nu-i mai fac si suc.

 

La 10 ii dau un mar, suc de la o portocala, le amestec pe astea doua, si pun si o masura de cereale (in loc de biscuit!)

 

Adrianaid="red">,ii dau carne in fiecare zi .

 

Ma bucur ca vi s-a parut buna ideea cu sita!

[pup]

Roxana &Co

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daniela_sbid="red">, o dulceatza de copil aviator ai facut! la mai multi! da chiar ca seamana cu tine leit...[bonjovi]

 

aimeid="red">, cand am vazut prima poza am ramas socata de cat de tare seamana Vladut cu tati..dupa care am mai cumpanit si am zis ca are si de la tine ceva : ochii.[^] nu?

 

fetilii, de cand am idecis sa intrerup alptatul imi vine la laptic..ma mulg si il arunc(mor de ciuda[bang][bang][bang])..ce sa fac sa nu mai vina ?[mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) id="Arial Black">id="size1">

pozitzeid="green">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...