Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(38)


Veve

Recommended Posts

quote:Originally posted by roserb

Carne i-am dat la inceput cam o lingurita (bineinteles bagatya in piure),apoi am crescut cantitatea . Ii dau de vreo 10 zile cred.

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu


id="quote">id="quote">

 

ROxanaid="red"> spune-mi te rog ce fel de pui ii dai: din comert sau pui de tzara? Ca eu imi tot bat capul ca nu stiu ce sa fac. N-am gasit nici o sursa de pui de tzara si sint nevoita sa-i cumpar din magazin. E ok asa?

 

Ela2001 - [mamica] bebitzei Diana Andreea (22.10.2004)

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/mirelai2001

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by aime

fetele, hai ca va stresez, dar e f important ptr mine sa stiu ce sa cumpar...aruncati un oki aici, aici si aici dati-va cu parerea, merita Philips-ul ala???? Adica face ce-mi trebuie mie ptr bb? Ca tot asa ne-am tras si cuptor cu microunde, full option si nu-l folosim decat la incalzit...sa nu iau ceva ce nu-mi trebuie...saru'mainile ptr sfaturi

[pup]

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">


id="quote">id="quote">

 

 

Aimeid="red"> robot din ala Philips mi-am cumparat si eu si sint multumita de el.

-storcatorul de citrice mi se pare nefolositor ca doar o portocala poti s-o storci si pe storcatorul ala de plastic obsnuit(manual).

-storcator de fructe/legume iti trebuie, dar sa scrie pe el ca stoarce si legume tari(morcovi,telina etc).Nu stiu ce sa zic de ala din poza- mi se pare cam fragil.

 

 

 

Ela2001 - [mamica] bebitzei Diana Andreea (22.10.2004)

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/mirelai2001

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mamaluidavid

Inca ceva.V-am zapacit,nu?Cu ce marca de scutece de unica folosinta va intelegeti cel mai bine? Ca parca va plangeati ca sunt unele care curg,nu?Va multumesc mult de tot!Stefania si David 24.12.2004DAVIDid="blue">Poze noiid="blue">[foto]


id="quote">id="quote">Cel mai mult imi plac cele Libero. Am incercat si Pampers ca doar fac atita reclama la ele,dar astea nu au elastic la spate(deci nu sint f fixe) si materialul e mai tare.Bella nu mi-au placut deloc ca sint f rigide si nici nu fac fatza noaptea.Acum am luat Huggies: materialul e moale,au elastic la spate, dar se fac f grele de la putzin pipi si ramin ude pe dinauntru (cind pui degetul mustesc de pipi) deci copilul tot ud sta. Diana s-a iritat de la ele ca practic tot uda sta.Asa ca am ramas la Libero.Ela2001 - [mamica] bebitzei Diana Andreea (22.10.2004) http://f2.pg.photos.yahoo.com/mirelai2001
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Ela2001

 

ROxanaid="red"> spune-mi te rog ce fel de pui ii dai: din comert sau pui de tzara? Ca eu imi tot bat capul ca nu stiu ce sa fac. N-am gasit nici o sursa de pui de tzara si sint nevoita sa-i cumpar din magazin. E ok asa?

 


id="quote">id="quote">

 

Pai din comert draga Elaid="red">, de unde de la tara, ca nici noi n-avem nici o sursa? Numai sa cumperi piept necongelat, il portionezi acasa in bucatele si il pui in pungute la congeletor, pentru fiecare zi.Un piept ajunge cam 7-8 zile. Putem da si carne de vita, dar mi-e o lene sa fierb cate 3 ore la ea (vitelul nu e recomandat , cica , contine niste toxine, bla, bla)

 

Azi merg cu Mihnea la dermatolog, tot nu am scapat de bubite, ba parca-s mai multe si nu-mi pot da seama de la ce. Asa ca tineti-mi pumnii, va rog!

 

Felisid="red">, continua sa fii optimista ca pana acum mamico, si nu te lasa doborata de ganduri negre! Ai sa vezi ca pana la urma va fi bine.Mihaita e asa de frumusel[il].

 

Da, Bitsuleid="red">, sunt chilotei de la Libero - mi se pare ca se numesc Up &Go. Atentie insa, mie de la Libero Bianca mi-a facut iritatie la fundulet (nu inseamna ca au ceva, dar noi asta am patit, probabil era obisnuita cu Pampers si nu i-a priit schimbarea)

 

Eu am cam obosit singura cu amandoi copii (si mai am inca 10 zile fara sotz!), cu toate ca dimineata Bianca e la gradi, apoi mai sta si mama intre 12 si 2 pe aici, insa dupa -amiezele sunt numai ale mele[:D], am distractie asigurata full-time. Pe la 10 , dupa ce-i vad pe amandoi adormiti , cad si eu lata in 5 minute.Drept pentru care , azi o ia mama pe Bianca si mi-o aduce tata mai pe seara inapoi!

 

Maine ma duc sa ma tund, sper sa nu ajung ca o ciumafaie!

 

Voi scoateti copilasii pe vremea asta? - ca eu de 3 zile nu m-am incumetat , cu vantul asta...

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, in sfirsit pot si eu sa mai scriu cite ceva pt ca Dragos s-a obisnuit sa stea numai cu mami. Nu vrea neapãrat tinut in brate dar tine sa ma vada in preajma lui. Asa ca acum l-am pus in patut (pe care nu prea il mai viziteaza decit noaptea) i-am dat putin ceai l-am lasat sa ma tina putin de mina pina a adormit. Se pare ca a functinat.[:D

Saptamina trecuta va povesteam despre dermatita lui si se pare ca dupa 5 zile de tartament, Advantanul a functionat. Imediat de a doua zi bubitzele si-au schimbat culoarea (s-au facut maronii) iar apoi au inceput sa devina invizibile. Pe spate i-au disparut aproape complet iar sub barbitza se mai simt inca la pipait. Problema este ca eu as stopa tratamentul ca sa nu aiba efecte nocive cortizonul.Dar ma tem ca iritatia sa nu recidiveze [:(]Oricum multumim lui Dumnezeu ca e bine acum. in paralel cu Advantanul am inceput sa ii fac baitza cu taritze (cel putin trei zile) si mai nou ii fac baizta la doua zile. Voi la cit timp le faceti bebicilor vostri baitza? Pina acum i-am facut in fiecare seara dar de cind cu dermatita asta nesuferita am hotarit sa ii facem la 2 zile pt ca pielea sa aiba timp sa isi revina.

Pupici

 

Alexandra si bebe Dragos (14 noiembrie)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MEY, am cautat de nebuna biscuiti fara gluten, si nu am gasit...voi de care biscuiti dati bebeilor??? Pana la urma cred ca o sa iau din aceia populari , cu care ne-au crescut si pe noi aprintii si termin balciul...azi i-am dat lamasa de 10 - un pireutz din banana cu cereale, mar, mandarina, foarte gusots, salivam eu....[alcool]

Azi incer sa-i dau supa cu pireu de legume, ca la prima tentativa nu i-a placut, ii venea sa vomite.....

 

Onitza & bebe Paul

http://community.webshots.com/user/fix_indiferent

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...