Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(38)


Veve

Recommended Posts

quote:FETILIid="red">, va pup si va imbratisez si va citesc cu alti ochi...

FLORYPOPid="red">azi mergem in IOR.....am incercat sa vad poze cu tine sa te reucnosc dar...

CINE MAI VINE IN TITAN AZI?????id="red">

Eu ajung pe la 14.00 sper


id="quote">id="quote">

 

ONITZAid="red"> ...randurile de mai sus le-ai scris la "cabinet virtual" unde intrebam eu de acel diagnostic...

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Albumul lui Mihai

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Siminna,marul se da pe razatoarea de sticla sau de plastic si apoi se stoarce printr-un tifon.La fel si morcovul.

 

Prin alte tari medicii pediatri recomanda sa se inceapa cu cereale.La noi cica se incepe cu sucuri si cu supa de legume.

 

Cerealele astea sunt fulgi instant de orez,porumb,grau,etc.Le gasesti in Carrefour,Cora,la raionul cu mancare pt bebelusi,sau la farmaciile mai pricopsite.Pe fiecare cutie scrie cum se prepara.De regula cand incepi sa-I dai copilului cereale,pui un pic (o masura sau doua) intr-un biberon cu lapte,la ultima masa inainte de culcare.Asa laptele e mai satios.Seamana cu o ciulama mai subtire si iti trebuie o tetina cu gaura mai mare.Pe urma poti sa-I faci si piure din lapte + cateva linguri de fulgi de cereale.Cantitatile sunt scrise pe cutie.Exista Humana,Milupa,Nestle,Bebelac si altele.

 

Pana la 6 luni ai grija sa iei doar cereale fara gluten,adica doar orez si/sau porumb.

 

Daca mai ai intrebari….suntem aici.

 

Acum am si eu o intrebare la voi toate : pe unde gasim tifon?Adica metraj.In curand vreau sa incep sa-I fac lui Radu branzica si nu stiu in ce tifon sa o pun la scurs.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by paxela

 

vio promitem ca saptamana asta venim la voi in parc sa o vedem pe bia

sa ne ziceti cand iesiti voi sii unde

 

 

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

http://community.webshots.com/user/paxela


id="quote">id="quote">

 

 

Paxelaid="red">,parcul unde mergem noi e mic si amarit,trei alei fara pic de umbra si citeva banci.Zau, ca nu merita sa bati atita drum pentru asa un parc.Nu secompara cu IOR-ul,si stiu ce spun, ca doar am crescut in Salajan (pardon,Nicolae Grigorescu).

Daca vreti poate ne intilnim in Carol,ca ala se poate numi parc.Nu e aproape,dar pentru o intilnire cu voi fac tot posibilul.

[pup]

 

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

Daca plingi ca ai pierdut soarele...,lacrimile te vor impiedica sa vezi luna.id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[foto] Am pus poze noi!id="red">id="size3">id="Comic Sans MS"> [foto]

 

Sper sa va bucurati si voi,macar pe jumatate cit ma bucur eu cind vad poze cu ingerasii vostrii.

Paxelaid="red">,asa cum ti-am promis,poze cu Bianca,sa vada bb Silviu ca nu ii e fidel degeaba!

[pup]

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

Daca plingi ca ai pierdut soarele...,lacrimile te vor impiedica sa vezi luna.id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Viovio

[foto] Am pus poze noi!id="red">id="size3">id="Comic Sans MS"> [foto]Sper sa va bucurati si voi,macar pe jumatate cit ma bucur eu cind vad poze cu ingerasii vostrii.Paxelaid="red">,asa cum ti-am promis,poze cu Bianca,sa vada bb Silviu ca nu ii e fidel degeaba![pup]


id="quote">id="quote">Mai Silviu da fata frumoasa ti-ai mai eles..brava si nu mi-ai povestit nimic azi, smecherule...http://photos.yahoo.com/mikiparisa poze din parc cu feteleMiki si Alexander (12.12.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...