Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(38)


Veve

Recommended Posts

Tryid="red">, sanatate multa lui Alex! Si puiul meu tuseste sec, uscat, de o saptamana deja [bang]. Cand l-am dus la pediatru mi-a spus ca in cateva zile o sa se schimbe tusea: nu o sa mai fie seaca ci o sa devina productiva (o sa elimine in felul asta mucozitatile). Insa de o saptamana nu s-a schimbat nimic. Eu nu mai inteleg ce fel de tuse e asta. E foarte seaca, persistenta si ... "latratoare".. Ii dau Eurespal (sirop) de ieri, dupa capul meu. Pediatra nu mi-a dat nimic pentru tuse.. Mi-a spus sa ii dau Ambroxol daca tusea devine productiva sau daca face temperatura. Insa nu s-a intamplat nici una nici alta asa ca am decis de capul meu sa-i dau siropelul asta pentru tuse. Sper sa nu-i faca rau.

Ii mai dau si vitamina C si Panadol Baby.

Adrianaid="red">, si mie pediatra mi-a spus sa-i dau cu Elocom pe bubite si acum deja i-au disparut!! Sper din tot sufletul sa nu revina dermatita asta [bang]

Jasmineid="red">, remediul cel mai eficient pentru frica ta de condus este... sa conduci [:D]. Si eu am fost la fel: imi era o frica teribila de volan, simteam cum mi se strange stomacul si mi se aseaza in gat de fiecare data cand trebuia sa conduc. Numai gandul la asta imi provoca o reactie foarte puternica de frica. Si mi-au dat astia de la companie masina asa ca am fost nevoita sa conduc. M-a tinut vreo 2 luni frica, iar apoi a inceput incet-incet sa dispara. Acuma sunt Ritza-soferita spaima soselelor [bonjovi] [:D]

Dragelor, am inceput si eu sa-i dau cereale. Pediatra mi-a spus sa incep diversificarea doar dupa ce se face bine, dar m-am gandit ca o lingura de cereale in laptic nu dauneaza.. De fapt am vrut sa vad daca doarme mai mult dupa ce mananca "mai consistent". Vad ca tolereaza bine cerealele, dar de dormit vad ca tot putin doarme.. Azi noapte a inceput sa planga prin somn.. Ma gandesc: un sufletel atat de mic poate sa viseze urat? Altfel nu pot sa-mi explic de ce prin somn, cu ochisorii inchisi, incepe de-odata sa planga si se linisteste imediat ce-l pun la san..

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Creat
  • Ultimul răspuns

buna dimineatza fetelor...mey ce vreme e afara, stiu ca nu e asa frig dar ma enerveaza ca nu e soare.

noi suntem bine, ieri am fost in parcul carol si daca vreti sa venitit(paxela, miki si felis) vin si eu acolo cu placere...sigur vine si violeta...asa ca ne intalnim mai multe...dar sa fie o zi frumoasa ca ieri.

va pupacesc ca scriu cu ruxi in brate si nu mai sta deloc.

sa aveti o zi minunata si multa, multa sanatate bbeilor bolnaviori

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

Tati a plecat sa rezolve ceva cu un contract si noi profitam de locul gol din fata PC-ului

Mikimiid="red"> eu numai asa tirziu bintui.De aceea nici nu reusesc sa particip la comversatiile voastre.Dupa miezul noptii cui ii mai arde de discutii.

Paxelaid="red">,multumim de complimente.Ti-am spus eu ca nu degeaba o asteapta bb Silviu pe Bianca.In privinta mea...stai linistita!Sunt pitica si [grasa].

Ne mai laudam si noi odata,ca azinoapte nu prea am avut la cine:

 

[foto] POZE NOI !id="red">id="size3">id="Arial Black"> [foto]

 

Asteptam parerile voastre!

[pup]

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

Daca plingi ca ai pierdut soarele...,lacrimile te vor impiedica sa vezi luna.id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!

Noi l-am sarbatorit pe tati in we (de fapt astazi este ziua lui) asa ca nu am putut iesi la plimbare. Asa ca pe fetita au plimbat-o bunicii care au fost tare fericiti ca a fost cuminte si a ras cu ei. Am observat ca fetitei mele ii plac toate sunetele de animalute. Cum ne prostim putin la ea cum rade. Copilasii vostri la ce rad?

Mai, ce vreme a fost ieri. Super! Oare astazi va iesi soarele?

 

Otilia si Ana Maria

http://photos.yahoo.com/otiliavermeulen

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele [hopsieu]dupa o pauza...sambata m-am sarbatorit, desi azi e ziua mea...o sa pun poze...da' acum copilu' vrea la calculator, abia malasa sa scriu...s-a facut un alintat, vrea numai in bratica...sambata a fost in elementu' lui, ca erau de-a bratici....

va pup si va invit la [pahar]

 

aaaa...ieri a avut loc un mare eveniment...l-am impartasit pe Vladut la Mitropolie si l-a impartasit chiar mitropolitul Daniel in persoana...am fost fff emotionata, parca dadeam examen, a fost si primul impartasit, era ca un ingeras, imbracat in albastru azuriu, si cu ochisorii albastri...a luat impartasania fara probleme...puiu mamei iubit

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aimeid="red">, ce ma bucur cand aud de copilasi dusi la biserica. Eu cred ca religia ii face pe copii mai temperati si mai putin egoisti. Nu cunosc persoane de varsta mea care sa mearga la biserica si sa fumeze sau sa bea. Eu din pacate merg mult mai rar acum dar de fiecare data cand intru intr-o biserica parca uit de toate problemele, grijile si am parte asa de o liniste interioara.

 

Otilia si Ana Maria

http://photos.yahoo.com/otiliavermeulen

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Noi suntem bine dupa vaccin,nu am facut deloc febra[bis],ne pregatim acum de drum;peste 1 saptamana venim in Ro .Am niste emotii pe avion![hop] Abia astept sa ajung in tara sa incep diversificarea. M-a capiat al meu copil.Mananca 180 ml la 2 ore.Cu greu il pacalesc sa stea macar 2 ore jumate.In schimb noaptea doarme fara sa se trezeasca pentru papa.De obicei se trezeste pe la 7:30-8,papa si doarme din nou pana pe la 11.

For2nityid="red"> multumim mult de tot pentru cantecele.Am primit si de la Mihaela.Tot tu esti? Oricum,multumim[pup]

Miki_miid="red"> am vazut si pozicile voastre de la plimbare.[cool]

Viovioid="red"> frumusica tare printesa ta!

Aimeid="red"> cam tarziu dar [s] si tot ce iti doresti!

Otiliaid="red"> [s] sotului!

 

Stefania si David 24.12.2004

 

DAVIDid="blue">

Poze noiid="blue">[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...