Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt? (7)


Recommended Posts

Buna, fetelor ! [hia]

Iepurasul m-a ocolit si pe mine cu bb nr. 2, dar nu-l mai las sa scape luna urmatoare. [;)]

sydid="purple">, multumesc de oferta(cu fructe) ! [pup] Cu gandul le-am si papat. [;)]

Am vazut dimineata la stiri ca a nins la voi si chiar m-am gandit ca, oare vine si la noi ninsoarea ? [alcool]

Elenaid="purple">, la multi ani, sotului tau ! Sa-ti traiasca si sa te iubeasca numai pe tine ! [:)]

Ma bucur ca ti-a iesit un salam de biscuiti delicios ! [:)] Cremesul meu a fost amanat.

Va pup, fetelor si va doresc o zi frumoasa in continuare ! [pup]id="blue">

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor !

sunt in pauza de curatenie,mi-au venit ajutoare acum mai astept sa vina cineva sa stea cu Anda,care momentan e preocupata cu o punga-fericita ca fosneste.Sper sa fie totul gata diseara.

Ema ,daca aude de sarmale pleaca inapoi[:D].Deja am primit comanda cu ce vrea,stie clar menuul.Sincer nu-mi fac griji ca-mi reproseaza ceva,dar avem de continuat unele discutzii incepute si lasate balta[duel].Poate nu-i [}:)]asa de negru ,dar sunt eu asa intoarsa pe dos .

Ei ,Elena ,mie mi-a facut cunostintza o amica.[^]

Fetelor fug la medic sa vad daca nu a racit Anda ca are putina febra ,tuseste,curge nasul ,sper sa n-o fi plimbat eu de-am racit-o!

Pup!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele!

Chiar daca e ziua sotului, vad ca nu e nimic deosebit... nici macar nu stiu daca l-au sunat "alea", nu a vrut sa mai imi spuna, stie ca dupa urmeaza[mariaj]! Maine il ducem pe George acasa la mama, asa ca poate vom sarbatori in weekend, mai ales ca sambata e Sf. Gheorghe si el este si Gheorghe si copilul George... deci am de sarbatorit. Probabil voi face ceva din peste (mie imi place pestele) si vom serba mai bine!

Ema, si eu ma plictiseam acasa cand am stat in concediu, insa nu mai pot spune ca imi place in mod deosebit la serviciu, probabil si pentru ca lucrez unde lucrez si am de a face numai cu cazuri destul de grele (povesti destul de tragice)! Asa ca vin acasa incarcata din toate punctele de vedere si nu mai am puterea de multe ori nici sa pot spune vreo vorba buna sotului! Pur si simplu vreau sa fiu lasata in pace sa vegetez sua sa stau pe internet sa ma relaxez! Mi-ar place sa stau acasa cateva zile, apoi sa merg la munca, apoi iar acasa... insa nu gasesc asa un serviciu, sa zic mersi si de asta, mai ales cand vad ce greu iti gasesti tu[bang]!

Carmen, ce face Anda? Sper ca e bine, mai ales ca e asa micuta! Sanatate si pupici de la noi! Sper ca si curatenia iti este gata! De ce nu ii plac sarmalele sotului?[:D]

Nina, multumim de urari, insa imi pare rau ca nu a venit barza si la tine acum cand iti doreai! Cred ca trebuie sa o rogi mai mult![:D]

Monica, de multe ori i-am zis si eu ca si tine... numai ca acum nu stiu daca ar mai lua-o de la capat cu mine, daca ar fi sa dam inapoi timpul![bang] Clar ca am si eu partea mea de vina: orgoliu (insa nu cred ca e prea mare) si faptul ca am fost mereu la dispozitia lui, adica viata sociala si prietene nu prea am ca sa fiu plecata deseori si sa se intrebe ce fac! El ma stie mereu la locul meu, acasa, cu copilul... si fara sa imi zboare fluturii prin cap! Cred ca ar fi bine sa devin mai misterioasa... cine stie!

va pup si fug sa nu il neglijez, macar azi!

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, azi am facut o prostie mai mare decat mine...am bagat rufele in masina[spala] si neatenta cum sunt, a ramas printre rufele albe o bluzitza colorata in rosu a lui alex...si le-am distrus pe toate. acum am pus ace si le-am bagat pe toate astea albe sa vad daca or mai iesi,,,[bang][bang][bang]

copilasii au fost cumintei, au dormit amandoi la pranz doua ore si eu am dormit vreo ora langa ei apoi cica m-am trezit sa fac minunatia de treaba ce v-am zis-o mai sus.

va pup si mai vorbim

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi gasesc si eu timp sa scriu,nu ca ma plang[:D],azi am fost ocupata.Am fost la doctor,astia vor sa salveze o neinsemnata masea,care oricum e ultima.Daca eram in Ro ,o smulgeau de mult..Ca de la ea am o inflamatie,sinuzita si ma plimba de colo colo ca nu prea stiu ce sa-i faca.Nu pare grav dar pe mine ma doare osul,daca pot sa spun asa pana la ureche.

 

Apoi am fost la somaj,dansul era foarte dragut cu fata mea,jumatate din timp a vorbit cu ea.Miercuri trebuie sa dau un test la franceza,sa vada daca inteleg bine si daca stiu sa scriu ,fara greseli.Bineinteles ca fac greseli,nu neaparat gramaticale ,ci doi de p,de m ,accente. Asa ca pana miercuri sar pe carti intensiv[^]Apoi vrea sa fac un curs de doua luni jumate,absolut degeaba cred eu,sa invat sa fac un cv si alte maruntisuri,cum sa caut de lucru,de parca n-as sti[bang].Barbatul nu e de acord ,a spus ca vine cu mine data viitoare[cool] sa-i bage mintile-n cap ca eu am nevoie de pregatire nu de revizut competentze pe care nu le am.O bila alba pt barbatel,pe care-l vad ca se implica si el o data.Ma gandesc,ca ne-a mers asa rau ca am stat acasa atata timp degeaba si tind sa sper ca o data ce sunt ocupata ne-ar fi mai bine.Deja m-a sunat azi de trei ori sa vada cum a fost,m-a lasat in oras dimineata cu masina[;)]Asa mai merge,sa simt ca-l intereseaza persoana mea un pic,ca degeaba are omul sentimente daca nu le arata.

 

Curatenia a ramas pe maiine,mi se pare balamuc in casa.

 

Azi am mancat mai putin,parca ma simt in stare sa ma tin de slabit.In primul rand pt mine,ca sa fiu mai lejera,ca nu-mi plac suncile care depasesc slipul si altfel ma misc in haine,nu mai stau strech.

 

Pupicei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo [majoreta]syd, ma bucur ca te intelegi mai bine cu "domnul" si ca el se intereseaza de tine si fetitza...asta e un pas inainte...al trebui sa-l rasplatesti cumva...stii tu cel mai bine cum ca sa vada ca eforturile lui nu sunt in zadar...poate devine obisnuinta...cine stie.

eu am reusit in sfarsit sa aduc lucrurile la "lumina" le-am albit la loc...credeam ca nu o sa mai reusesc...ufff...alta data promit sa fiu mai atenta.

mai e putin si vine si sotiorul meu de la servici, eu vrea sa va zic ca nu sunt asa de obosita cum imi inchipuiam ca o sa fiu...dar sa nu le fie de deochi copilasilor...dar taaaareee..cumintei au fost.

va pup si ma duc sa pregatesc ceva de mancare pentru cei doi barbatzei..(tati si alex)

sa aveti o seara placuta si linistita.

mey...dar ati fost cam puturosele azi...pe unde mi-ati umblat?[pup]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat s ava zic si eu noapte buna si sa avem si zile bune, nu?

Syd, cred ca tu stii cel mai bine ce e cu voi... eu ma gandesc ca al meu nu cred ca e cel mai potrivit barbat pentru mine, insa mi-am scos din cap existenta altuia mai bun. Ma gandesc ca pentru bebe nu poate fi altul mai bun ca tatal lui si nici nu mai am curajul sa o iau de la capat. Ma gandesc ca daca e sa se termine... se va termina, daca e sa continuie... sa se faca intr-un mod mai civilizat. Deci mai sper[:D]!

Monica, spune-mi shmekeria cu scosul culorilor, ca si eu am patit-o o data si habar nu aveam ce sa fac! Te rog si mersi!

Shi iaka fetelor ca am ajuns iar pe pagina 10 a subiectului... indata incepem unul nou[:D], harnicutzele de noi!

Va pup si somn usor, Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

azi nici eu nu sunt in toane prea bune, mi s-au inecat si mie corabiile. Dar nu barbatelul e de vina ci tara asta care e plina numai de idioti. Imi vine sa-mi fac bagajele sa iau copii si sa plec!! Dar ce fac cu barbatul??

De 4 ani sunt aici si inca nu lucrez. Syd sunt in aceeasi situatie ca si tine!!! Mi-a fost clar de cum am ajuns si am vazut care e treaba, niciodata nu o sa ajung sa-mi mai profesez meseria. Dar ceva pe acolo fara diploma de facultate. Da de unde nu se poate. Bine am renuntat si la asta, daca nu pot fi farmacista si nici asistenta de farmacie macar la un spital sau azil (ca sunt aici la tot coltul) sa incep ceva. Nici asta nu se poate, cum aud ca esti strain si nu ai diploma de Elvetia ti-o reteaza imediat[bang]. Asa am patit azi dau telefon si imi spune ca nu este nimic liber cand stiu de la vecina mea care lucreaza acolo ca nu e adevarat.

Va trebui sa o iau de la inceput, dar cine mai are chef de invatat [V]abia astept sa venim acasa poate imi mai trece supararea. cumnata-mea pleaca sambata si asa as vrea si eu sa plec daca se poate chiar maine dar mai trebuie sa am rabdare inca 4 saptamani[V]

Nina multumesc de informatii sper sa fi reusit, sunt cam habarnista la chestii din astea!!

Syd ma bucur ca esti mai vesela, poate totusi mai exista o urma de ceva intre voi!¨

Monica ce s-o fi intamplat azi cu copilasii nostrii si ai mei au fost cumintii[bis]. A trebuit sa-i scol dupa vreo 3 ore de somn ca sa mai apucam sa iesim putin.

 

http://pg.photos.yahoo.com/miraklucker/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

Eu nu mai am chef de nimic,medicul zice ca Anda ar avea infectie intestinala.si mi-a zis de cand am intrat in cabinet fara sa scot eu un cuvint.cica se vede ca e dezhitratata .mi-a interzis laptele si ea saracutza nu papa altceva prea mult ,tot completa cu lapte.acum am scapat de febra,am luat medicamentele prescrise si miine ma duc sa iau instrumentele pt coprocultura sa vedem ce crocodili ies la analiza.dar cum sa-i dau numai supa de morcov[xx(],banana(nu prea vrea),mucilagiu de orez[xx(],branza de vaci(mai merge putin),ceai de menta(nu-i place).

acum nu mai bea nici ceai si e de rau,are iar 5,5oo kg,in ritmul asta ajunge la 3 inapoi,ca saracutza nu mai voia nimic mai ales dupa ce a luat cu fortza antibioticul.inca mai sper sa nu fie nimic grav ,ca ne gaseste tati la spital de Paste.

curatenia e gata ,mai am de pus perdele,dar s-a chinuit mama ,eu n-am mai facut nimic.nici nu stie daca sa mai plece acum ca s-a speriat si ea cu Anda.

sotul nu papa sarmale Elena ca e plecat de la 14 ani de acasa cu armata lui si numai orez si varza a papat ,nici nu vrea sa auda de ele sub nici o forma nici in sarmale macar.si ideea il sperie ca stie ca sarmala e cu varza ,poti sa i-o impachetezi si in ceolofan ,fara orez ca nu vrea sa auda,bea o cana de apa si pleaca si nu pune gura pe mincare daca nu-i pe placul lui.eeiii,si asta cu sarmale nu-i nimic .intr-un cuvant numai friptura,piftele si snitzele sunt bune cu cartofi,atat.eventual dulciuri.iar de mamaliga nu mai zic poate fi si rece nu conteaza,asta e buna.

Pupici la toate ca miine plec cu noaptea-n cap si ,gata,la nani!

Noapte buna scorpiutze!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OFFF...carmen imi pare tare rau ca andutza e bolnavioara...eu cand a fost alex bolanior tot cam asa ceva...a avut enterocolita(de fapt singura lui chestie serioasa in 4 ani de zile) am fost cu el la un dr fff bun la budimex(dr-ul stamate...sef de sectie la pediatrie) si mi-a zis ca cel mai bine este pentru organism sa aibe o zi de pauza totala...doar apa si ceai(de menta)...eventual chiar apa minerala...o zi nu-i face nimic...apoi am introdus a doua zi paine prajita(macinata) sau rasa, mucilagiu de orez de la hipp sau fiert in casa, supa de morcov...si a treia zi branza de vaci cu banana si mucilagiu de orez...mar copt cu branza si tot asa...un fel de regim...dar fara nici un fel de antibiotic...dr-ul respectiv era contra antibioticului...eu pana acum nu i-am dat lui alex decat o singura data antibiotic...si atunci doar o lingurita si a facut alergie la el...asa ca tot timpul am incercat sa-i dau altceva si sa-l evit.

elena, am pus rufele in ACE pentru rufe colorate...ca doar din asta aveam in casa...l-am facut ceva mai concentrat si le-am lasat in el vreo 3 ore...apoi le-am bagat iar in masina la spalat si au iesit super misto...nu-mi imaginam ca or sa mai iasa...uff...bine ca am scapat de cumparat altele hi hi

miraklucker...sa dea Dumnezeu sa fie asa cuminti tot timpul copilasii nostri...ce bine ar fi...dar sunt zile in care simt ca ma catzar pe pereti cu tot cu ajutorul dat de mama mea.

va pup si am fugit la culcare...s-au sterilizat biberoanele intre timp...asta e pauza mea de pc in fiecare seara hi hi

noapte buna si[pup]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...