Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt? (7)


Recommended Posts

neata,fetelor!!![bis]dau eu tonul.azi sunt mai bine dispusa.[cheers]cica e rost de bani,si asta imi insenineaza ziua.si eu care ma gandeam ca o sa am niste sarbatori sarace.de-abia astept sa-i am in mana si sa-i cheltui...[cool]

ninaid="red">,mie mi-e frica sa nu raman insarcinata,pt ca uitasem o pilula [bang]si tu....dc fac eu unul,vrei sa ti-l dau tie?ai zis ca fac copii frumosi.[:D]

monicaid="red">,dar cum ti se pare ca fata care statea cu copilul sa-ti bage rufele amestecate rau de tot in masina (din proprie initiativa) si sa-ti faca niste haine de firma de o culoare cacanie???[:(!]am zis ca o iau razna,nu le-am mai putut repara,dar am si dus rapid fata la gradi.

sydid="red">,eu nu stiu toata povestea voastra.dar eu cred ca il iubesti,asa ca..[flo].suntem foarte mult influentate de cum se poarta cu noi[cina2] si ti-am mai spus,de-acum incolo urmeaza suisul tau.

miraid="red">,citisem in urma cu cateva saptamani ca se vor elibera de anul asta diplome internationale,valabile in toata europa,inclusiv pentru absolventii din anii anteriori.poate te interesezi la minister si ai noroc sa-ti fie recun diploma.chiar dc nu obtii postul pt care ai pregatirea,macar le dai peste nas cu ea.hai ca o sa fie bine.[^]harnicute ca noi or sa fie apreciate la un moment dat.

carmenid="red">,hopa vin si eu cu sfaturi!!dariei i se intampla frecvent,dar de la antibiotic.pana se prindea doctorita,trecea ceva vreme.si eu o hraneam doar cu lapte,dar dc nu era foarte deshidratata,ii faceam apa de orez(adica apa in care a fiert orezul,amestecata cu pireul de orez,apoi iar fiert amestecul si strecurat) cu lapte praf.dc e deshidratata mult,ar tb niste gesol si ceai cat mai mult.stiu ca e greu ,mai ales ca e mititica,dar nu dispera,prin astea trec toti.si seamana cu taica-su,se face bine cat ai zice peste.[:D]

ca tot am pomenit de barbati,al meu a avut acelasi destin,dar lui ii plac la nebunie sarmalele(mai ales in foi de vita).uraste intr-adevar orezul,varza,pireul...prefera multe tocanite ,ciorbe de tot felul,iar mancaruri rapide gen cartofi prajiti cu friptura[papica],doar le accepta.iar mamaliga[pofta],doar o face.

 

Ema

 

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/sed_lex2002/album?.dir=f43c&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/sed_lex2002/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

buna dimineatza fetelor, sunt si eu pe-aici, cam lesinata de foame ce-i drept dar fericita ca am mai slabit jumatate de kg...am 69,5...la cat de nebuna sunt eu mi-ar fii trebuit un cantar electronic din suta in suta de grame...am unul electronic dar din 500 in 500 de grame.

copilasiii au fost cumintzei azi noapte...fetele au dormit cu fetele baietzii cu baietzii dupa spusele lui alex....azi trebuie sa vina mama...abia astept, desi nu mi-au facut figuri astia mici dar zau ca nu am prea reusit sa fac altceva decat mancare, biberoane, pampersi si singura scapare a fost pc-ul.

va pup si am fugit la alex ca rastoarna toti sacii cu jucarii si apoi vrea joc la calculator[bang]

mai vorbim...sa aveti o zi minunata

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele... intre 2 consilieri intru sa vad ce mai faceti, sa ma mai incarc pozitiv cu voi![:D]

Mira[flo] de la mine, sa nu fii suparata, asta e sistemul lor si pacat de ei ca pierd pe cineva ca tine, bine ca ne-ati avertizat voi (tu si Syd) sa nu emigram in Elvetia (glumeam!). Pupa bebelusii si gandeste-te cu drag ca in curand vei veni in vizita acasa!

Ema, sa ne spui pe ce cehltuiesti banii![:D] Eu v-am spus ca am un spor... nu fac multi purici banii la mine in mana! Si astept salariul... ca pe nu stiu ce!

Monica, probabil si atmosfera din casa se transfera asupra copiilor, cata vreme voi va intelegeti bine si copiii sunt linstiti! Eu asa cred de multe ori!

Carmen, prin asa ceva am trecut cu George de vreo 2 luni... nu te speria pentru ca e normal sa nu manance, eu am incercat cu lapte fara lactoza, si macar a fost bine (este de cumparat Nan), iar ca antibiotic mi-a dat ecefuryl (cred ca asa se scrie) si si-a revenit usor usor. M-as mira sa apara "crocodili" in scaun la varsta asta, sa dea Domnul sa nu fie nimic foarte grav. Da-ne de veste cum este Anda! Si... bine ca nu ii plac sarmalele, abia nu ai de invartit la ele, la mine e invers, ii plac si mie nu imi place sa fac![bang]

Va pup, ca am clienti iar, Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor ! [hia]

Zi cenusie si rece, la noi. Totusi, ieri am vazut primele frunzulite verzi in pomi. A venit primavara, in sfarsit si la noi. [bis]

Elenaid="purple">, ai dreptate, trebuie sa rog barza(barzoiu[:D]) mai mult ! [;)]

Esti de felicitat cum reusesti sa rezisti la cate vezi acolo, unde lucrezi ! Cred ca de multe ori iti simti sufletul pustiit. Grea povara !

Emaid="purple">, inca nu-s atat de disperata dupa bb nr. 2 ! [;)]

Carmenid="purple">, refacere grabnica Andei ! [pup]

Monicaid="purple">, imi place ce frumos te descurci tu, cu 2 copilasi. [disco] Asa ma vad si eu, mai incolo. [;)]

Miraid="purple">, nu stiu ce ai facut, dar nu se mai pot vedea pozele. Sunt tot "private", cred !

sydid="purple">, se spune ca "dragostea trece prin stomac". Mai gateste-i bunataturi, poate se da pe brazda. [;)]

Esmeid="purple">, ce faci, pe unde esti ?

Irinaid="purple">, ai ajuns la sala ? [aerob]

Va doresc o zi cat mai frumoasa, in continuare ! [pup]id="blue">

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din afara pare ca ma descurc, nu?...m-am inarmat cu multa rabdare ca altfel demisionam de mult[:D]...cel putin pe alex ar fii trebuit sa-l bat non-stop...dar imi dau seama ca e si el mic si ca nu face din rautate prostioarele pe care le face...si apoi..isi cere asa de frumos scuze si iertare ca mai bate-l daca poti hi hi

acum dorm toti 3 copilashii...(alex, ruxi si tati) numai eu nu am somn si bantui pe-aici.

fetelor, eu acum am vazut la sfarsitul capitolului ca cica eu as fii deschis capitolul asta...dar va zic cu sigurantza ca nu a fost asa[:D]eu nu ma pricep hi hi...sigur a fost un moderator, asa ca rugam pe cineva si de data asa daca poate sa ne deschida si noua capitol nou ca am fost harnicutze....multumim anticipat

va pup si mai vorbim

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor

 

Ce de noutati!Abia am reusit sa va citesc.

Noi am inceput sa ne agitam pentru obtinerea unui credit pentru casa si tare ma bucur ca sotul meu incepe sa ia problema in serios!E un lucru bun.In rest suntem bine,mai trebuie sa lucrez cu el la capitolul tandrete,si [xinpat] si e bine!Dar mai am de munca!

Si apropos de haine eu in ultimul timp nu prea mi-am mai cumparat ,dar al meu oberva tot si mai si comenteaza(doar cand nu ai place).In general nu imi da sugestii de imbracaminte caci nu e cazul, eu sunt stilistul familiei.Vis a vis de aspectul fizic sunt”grasa” invariabil desi stie ca nu-l cred si nici el nu crede,ai place sa oftice(caci zice el tin prea mult la aspectul fizic si vezi nu mai am 90-60-90…si?)[vampa]Iar cu parul,unchiile si restul chiar zice ca nu-i pasa pot sa fac ce vreau.O fi bine?

Carmen,succes la intrevederea cu sotul si nu-ti mai impuia capul cu tot felul de idei,vei vedea cum va fi,eu cred ca tare bine si poate acum t-i se pare ciudat dupa atata timp sa va vedeti dar ai sa vezi ca se vor spulbera toate indoielile.Si ar trebui sa te astepti la orice,nu se stie cum va reactiona,dar cu siguranta ca va iubeste.Ce are ingerasul?!Lasa ca trece asa sunt copilasii.

Emma,tu suparata si prost dispusa,cum ca sambata erai tare …bine dipusa cu hormonii linistiti.Ti-a trecut?[:)] Tre sa fie greu cu locurile de munca la Bistrita daca nu gasesti nimic?

Elena,sa-ti traiasca sotul si sa-i vina mintea la cap,ca nu mai gaseste el fata ca tine nicaieri.Sa stii ca din pacte,aceleasi greseli,facem toate(aproape) uitam ca mai avem si noi nevoi inaintea lor.Ce rau imi pare ca esti suparata… [hop]

Una jos alta sus,Syd,vad ca esti mai bine.Vezi ce inseamna sa fi tu in centrul atentiei,sa-ti pese de tine,bravo!Si sa stii ca faptul ca ai fost atenta cu el te-a rasplatit.Pai fa asa si tre sa vina si din partea lui,poate nu e chiar asa rau!

Mirakule nici tu nu gasesti de lucru?Adevarul e ca pentru scorpiutze e groaznic sa stea …acasa,eu asa cred!Dar macar ai de lucru la copii.

Anina,lasa ca vine el si bebe 2…nu am ajuns inca la sala,dar tot sper,poate maine.

Va pup [pup][pup][pup]

[flo]

 

Hai ca iese si soare pe strada noastra [pic]

 

IRI SI IRIS...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doar sa va fac cucu[alcool] mi se invart ochii-n ca,am facut teste on-line sa ma pregatesc pt maiine si m-am concentrat prea tare[:D]

 

Macar nivel mediu sa reusesc, sa nu ma faca sa pierd timpul cu franceza,pt mici greseli de ortografie .

 

Noapte buna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bafta Syd, iti tinem pumnii! Doamne ajuta ca trebuie sa treci!

Eu sunt varza, mai devreme l-am lasat pe George iar la mama si a fost jale, l-am lasat plangand si zbierand dupa mine, iar eu bocind pe unde puteam... numar lunile pana vine acasa definitiv[bang]!

Asa ca nimeni nu are ce sa vorbeasca cu mine acum, am nevoie de o consiliere eu, ce sa mai fac maine cu parintii care vin la mine dupa sfaturi?[bang]

Va pupic, pe maine!

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninaid="blue"> sigur nu se mai vad pozele??, fetele au sous ca le-au vazut, nu le-am mai facut nimic si sunt pe public. Daca nu uita-te la album ca am pus si acolo cateva!!

Irinaid="blue"> e groaznic sa stai acasa noroc ca am copilasii altfel o luam de mult razna. Cred ca asa a vrut Dumnezeu sa-l am pe David imediat dupa ce m-am casatorit, si singura si fara ocupatie[bang]...

dar pana la urma tot o sa reusesc eu ceva!!¨Am auzit si eu de diplomele alea internationale, pe astia ii intereseaza sa fi facut ceva aici asta e mai important, ca drept de munca am si teoretic imi recunosc diploma. Dar de la teorie pana la practica e cale luuunga!!

Da, Elenaid="blue"> abia astept sa vin acasa[bis]. Deja numar zilele!!! sora mea are si ea 2 fete una de varsta lui David si una de 1 an, o sa fie gradinita cu toti 4 acolo!!!

monicaid="blue"> eu m-am apucat sa manac grepfruit cica ajuta la slabit, sau suc natural de grepfruit. O sa-ti spun daca dau rezultate.

si daca ar da la mine tot nu se prea vede. Nu prea am eu ambitie, asta e, sunt prea multe in frigider sau in dulap care-mi fac cu ochiul

Carmenid="blue"> imi pare rau de fetita ta, insanatosire grabnica, asa e cu copii, si al meu a fost odata asa bolnav pe la 6 luni. A facut o viroza intestinala, nimic nu mai ramanea in stomacel, tot vomita si avea diaree. A fost la limita cu deshidratarea, mi-a dat doar niste saruri de rehidratare si sa bea cat mai mult.

Va pup pe toate si noapte buna

 

http://pg.photos.yahoo.com/miraklucker/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

syd...bafta multa maine...sa-ti dea Dumnezeu noroc si sa treci cu bine peste test.[pup]

elena...[q]si eu cu tine...imi imaginez cum te simti dupa ce-l lasi pe gerogica la ai tai...of...lasa ca trece repede timpul si o sa-l iei acasa.

fetele, va[pup]...noapte buna si mai vorbim maine

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...