Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt? (7)


Recommended Posts

hello din nou fetele..mey dar vrednicutze mai sunteti si la scris si la facut curatenie...syd...au zi mama curatenie generala o data pe saptamana...esti super tare...eu le fac pe toate pe rand si cand termin trebuie sa o iau iar de la capat[bang] hi hi

emma, stiu ca e simplu sa zici"nu mai sunt geloasa" asa am zis si eu de 100 de ori in viatza mea...dar tot sunt...insa cu limite...nu stresez omu'

carmen, la multi ai mamei tale sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa

piticasigogosica...eu daca as avea 62 de kg nu mi-as mai face probleme dar eu trebuie sa ajung la 60 cat aveam cand am ramas insarcinata[bang]

esme...vreau si eu la piscina dar cum sa-mi arat[grasa]pe-acolo[q]poate pana mergem la mare mai slabesc si eu

elena sa-mi dai si mie reteta de cremsnit[pup]si succes in continuare cu operatiunea olitza.

roxy...abia asteptam sa vedem rochitza[pup]

eu azi nu am scos-o pe ruxi afara decat pana la mama si apoi l-am preluat pe alex si am mers impreuna cu sotzul la cumparaturi toti 3...l-am dus si la mc si in parc...si ce credeti...a calcat pe un ciob si i-a patruns pana in picior...nu f mult dar a sangerat putin...m-am speriat nasol de tot, el nu a zis nimic dar eu cand am vazut panroful gaurit si ciorapul deja innebunisem.

concluzia..acum pleaca sotzul sa-i cumpere alta pereche de pantofiori.

va pupic si mai vorbim

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Of, of fetelor, nu vreau sa complexez pe nimeni...Faceam si eu conversatie, si daca eu nu pot sa laud ingeras, ca nu am, zic si eu ce se mai intampla in viata mea. Voi ma complexati ca aveti si pitici si timp de o gramada de altele...si eu ma plang ca uikendul meu e ocupat...desi, dupa ce o sa am si eu pitic, cred ca pot sa imi iau adio de la uikend linistit [:p]

Zau syd, cateodata asa nevoie am de cate un uikend numa' noi doi ascunsi in casa, sa nu aud telefon, calculator, prieteni...doar noi, un vin bun si restul vine de la sine.

Emma27 ma gandesc ca te referi la poze din viitoarea excursie, daca nu uit ca animalutzul iarasi aparatul acasa, am sa fac poze, dupa aia urmeaza invingerea lenii mele caracteristice in ale statului la calculator acasa langa poze (mi-e cam acru de el dupa atatea ore la servici, si azi bulishor parca merge cu spatele asa incet proceseaza). Inca nu le-am pus pe cele din iarna...da' poate azi dupa piscnina daca ma tine, ma mobilizez sa pun ceva.

monica-elizabet de cand ma stiu am fost complexata in legatura cu figura mea la costum de baie. Din cauza ca multa vreme am fost extrem de grasa, apoi din cauza ca am sanii mult prea mari pentru cata sunt eu defapt si cred ca in primul si in primul rand, defapt, pentru ca scumpa si iubita Romanie e plina de oameni care te fac sa te complexezi...prin felul in care se uita la tine, prin felul in care striga, fluiera, comenteaza...Noa chestii de acest gen aici nu se intampla, si daca sunt interesati de cum arat, sau daca au ceva de comentat tin pentru ei, nici macar privirile alea ciudate nu le mai vad aici...

 

Nu pot sa iti spun ce greu mi-a fost sa ma obisnuiesc cu vestiarul comun la fete (la Baia-Mare la piscina si dealtfel si la Bucale pe unde am fost, erau niste cabine individuale de schimbat, aici toate fetele impreuna, baietii la fel). Cred ca mi-a trebuit un an sa ajung sa nu mai merg la piscina direct in costum de baie si sa ma schimb la iesire sub ditamai prosopul [:)] Nici prietena mea rusoaica nu suferea de asa ceva, doar eu si celelalt romance ne ascundeam pe sub prosoape. Intre timp am remarcat ca tinere, batrane, gravide, grase (da obeze nu alta), slabe, normale, cu sau fara vergituri si celulita, cu sani mari sau mici, tari sau moi, toate, absolut toate se imbraca si dezbraca in acelasi loc fara ocolisuri si nici o alta nu sta sa admire sau sa dezaprobe...mai putin noi romancele...Imi amintesc (nu cu multa mandrie [:(]) de o multime de faze la care ne uitam chioras la cate una si apoi incepeam ca nesimtitele sa sporovaim intre noi despre un aspect sau altul legat de fizicul respectivei...dar ne-a trecut si asta. De aceea ca ma ingras ca slabesc la piscina tot ma duc...astazi, treaba exceptionala e ca iau acel slip cumparat de mult si care credeam ca va crapa...hihihi. Prin urmare monica-elizabet, cand vii in Belgia in vizita sa iti aduci si costumul de baie ca mergem la piscina fara sa avem porbleme [:)]

 

 

 

O zi tare frumoasa [flo]

 

Esme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

biata,esmeid="blue">,asa patesti dc vb cu niste mamici complexate.astept pozele!!![foto]

monicaid="blue">,macar sa ajung la limitele de care vb si e o realizare pt mine.ce-ti mai face copilasul?mi-e asa mila de el.un pupic dulce,dulce pt saracutul de el.[flo]

sydid="blue">,molipseste-ne si pe noi cu harnicia ta[biz].eu ,de obicei,la inceput de sapt nu am niciodata avant.de-abia vineri imi vine pofta de facut curatenie si mancare.ca sa am de ce ma odihni in week-end.

gata,va pup[bis],ma duc sa-mi iau mandra de la gradi.sa vedem cum o pacalesc sa nu mergem in parc.e asa de urat afara.

 

Ema

 

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/sed_lex2002/album?.dir=f43c&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/sed_lex2002/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu fetelor ,pai voi zicetzi ca suntetzi grase?Eu am reusit sa bat recordul de 97 de kg in timpul sarcinii si dupa ce am nascut toata lumea ma intreba cand voi naste,adica aratam la fel.Putetzi sa va speriatzi din poze![bang][:D]

Am inceput sa beau ceai verde antiadipos,dar cand mi-aduc aminte, ca mie nu-mi place sa beau ceai,si pot minca orice.Cica se vede efectul in timp.Acum n-am pretentzia sa ajung la 50 kg ,dar macar un 65 acolo

Multumesc Monica pt mama mea.Macar gaza mea o sa fie fericita ca se plictiseste cu mine.Daca ies cu ea afara zambeste si la vanzatoarea de la piine si oricui o intreaba ceva.De miine o arunca bunica toata ziua in sus,ca-s topite una dupa alta.Mama a sunat deja de 3 ori de pe drum ca nu mai are rabdare.Si nici eu nu mai gatesc![bis][bis]

Ema ,sincer ,n-am fost intr-o asemenea situatzie dar nu stiu cum as reactiona. nu sunt geloasa decat daca imi da motive,sper sa n-o faca spre binele nostru.Si eu am colegi de serviciu cu care ma intzeleg bine,dar inca n-a zis nimic.Apropo dar sotzul tau ce zodie e?al meu e capricorn,si cand e vorba te cearta ne ocolim pina ne calmam,altfel.....[box]

Poate trimit si eu gaza in vizita sa fac si eu curat ca ultima data cand am incercat a luat o gura de pamint gaza si mi-a trecut de curatzenie.

Va las ca parca o pun pe ace daca o las jos pe rasfatzata,asa ca trebuie sa dau ture prin casa,daca afara e frig!

Pupici!

 

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor din nou!

Progrese am cu olitza si sper sa tzina!

Esme, am observat si eu "necomplexarea" celor de acolo, si eu ca si tine ma schimbam la dus numai la "suprafata", adica preferam sa nu fac dus in public pentru ca nu aveau urma de cabina. Mare lucru, chiar ma simteam frumoasa printre ele, ca nu imi comenta nimeni celulica[;)]!

Syd, imi place mult serialul "Sex in the citty", la noi s-a tradus cu titlul "Totul despre sex" si l-am urmarit mai ales ca e super haios!

Emma, m-ai lasat masca: leoaica e tipa de care spui?[bang] Cea care suspina mult dupa sotul meu e tot leoaica[bang]! Ce sa le facem mai acestor leoaice? Ca al meu huzband se complace in situatia de a se sti admirat si dorit si ma super-enerveaza! Gelozia din mine iar iese si scoate aburi![box]

Carmen, iti tin pumnii pentru cand se intoarce sotul acasa, sper sa va simtiti si bine si sa nu fie un factor de stres prezenta lui dupa aceea[;)]

Monica, iti trimit pe PM reteta, am gasit-o pe un site si eu. Mai, dar ce facem cu cura noastra? Oricum de Paste fac o pasca de aia super, cu smantana si branza si bezea de... se duce chinul meu de acum cu siguranta!

Hai ca sotul vrea la PC, suntem in concurenta: eu cu DC-ul, el cu jocurile alea infernale!

Va pup, Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu abia astept [paste]sa fac cozonaci si pasca deja lesin de[pofta]

elena, saru mana astept reteta...oricum o sa o fac dupa sarbatori ca pana atunci postesc si eu sunt "rea" si daca nu mananc eu nu mananca nimeni in casa hi hi

moama...auzi sa stiti cine sunt "gagicile" si nu le-ati rupt inca picioarele[:D]...eu sunt periculoasa...nu am fost pusa in fatza unei asemenea situatii dar cred ca as linsa-o pe tipa[sm]...sper sa nu fie cazul niciodata...eu am doar asa...micile mele nebuneli(si banuieli) dar nici o certitudine nu am avut niciodata

wow...cat e ceasul si alex al meu nu s-a trezit...saracutza ruxi e abandonata la mama si eu mama denaturata ce sunt...stau pe dc...dar astept sa se trezeasca alex si fugim.

va pup

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmenid="blue">,sotul meu e rac.cica ar tb sa fie un familist si jumatate,dar tot nu-mi vine sa cred ochilor.avem noroc,ca ne apuca deseori nervii pe rand[haibat],iar cand nu,iti inchipui ca incep sa arunc cu ce gasesc prin casa.dar vb aia,avem un dar de a ne impaca....nu am stat mai mult de o noapte certati si la cat orgoliul am eu,e ceva.spor la curatenie.chiar toate va puneti pe treaba???[q]

elenaid="blue">,probabil si al meu cred ca se umfla un pic in pene,caci ar fi culmea altfel,dar am eu ac de cojocul ei.ma crezi ca acum de-abia astept sa o intalnesc,sa roiesc un pic in jurul lui barbatu-su.sa vedem cum o sa se simta.apoi sa ma duc sa stau atarnata numai de gatul sotiorului meu.oricum i-am pus embargou sotului, sa stea la mai mult de 5 m de mine.dc il prind ca ii mai ofera aleia ocazii sa-l mangaie pe burtica,fac scandal.[mariaj]

asa ca ,monicaid="blue">,fara grija,ca nu ramane scarmanata.[box]

 

 

Ema

 

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/sed_lex2002/album?.dir=f43c&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/sed_lex2002/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dati mai retetele aici pentru toata lumea,ca si noi avem pofta[pofta].

 

Prietena mea din Ro e leoiaca,intotdeauna ne-am inteles.Mama e mai speciala,oricum e mama mea.In general leii sunt pe placul nostru.De ce vreti voi sa le faceti rau? [8D]Intr-adevar sunt foarte in centrul atentiei,sclipitoare,va fac concurenta.

 

Esme,fiecare cu genul sau de filme.Astea istorice si super sf le urmaresc dar nu sunt fan.Mai mult spionaj,politiste si astea noi de la cinema.Mai imi plac cu paranormal gen x-files,fantome,morti vii,fantome si altele de groaza.

Profita de iesiri ca o data cu bb somezi.

 

In cutia cu dvd-uri Totul despre sex,am gasit si un maieutz si pantalon scurt semnate,dar s-ar putea sa fie cam mici[8D]

 

Carmen,e ziua mamicii tale?La multi ani din partea noastra.Syd si Julia

 

Emma am terminat curatenia.Ma simt aiurea daca trece lunea fara sa fac.M-am obisnuit asa.Schimb asternuturile,dezinfectez cum am spus,apoi in timpul saptamanii doar asa de suprafata.Ce sare-n ochi[:D]Barbatul nu-i multumit,ca asa se face cand lucrez,nu cand stau acasa.Si calcat o data pe saptamana,de obicei joia.O fi vrand sa ma vada robotind toata ziua prin casa[:(!] .Sa mai astepte..ca ii e lene sa-si adune hainele de pe jos,sa le duca la spalat.Sau sa-si curetze wc-ul dupa nevoi.Nu nenicule,o data pe saptamana,ca nu sunt sluga[haibat]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...